Skocz do zawartości
ChangHemp

Navi MFD nagle przestała poprawnie dzialać

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

Mam problem z Navi MFD cały czas mi elegancko działala, zawsze do celu dziś jadę i wyznaczylem trase a ona mi pokazuje jak by drogi nie bylo, jakies głowne drogi widzi, ale to nie to !!! dziwna sprawa ciemny punkt i nic nie pokazuje prawidlowo ? co sie moglo stać antena padla ?

 

 

 

prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdź ile navi widzi satelit, powinna widzieć 6-8

 

Jeśli nie widzi żadnej to prawdopodobnie wypiął ci się kabel antenowy od navi, trzeba wyjąć navi i docisnąć wtyczkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wchodze w GPS Wiewer liczba dostępnych satelitów 31, liczba odbieranych satelitów 0.

wyciagnalem Navi i wydaje mi sie ze kabel od anteny to jest ten kabelek z prawej strony w rogu a nad nim taka klamra plastikowa docisnełem tą wtyczke i daje to samo nie mam pojęcia co dajej ....

 

wejscie od anteny to jest to które zaznaczyłem bialym kolorem ( wykozsytalem zdjecia kolegi ) jesli mozna oczywiscie

 

 

podpielem navi pod vaga i pokazał bledy 00856, 00853, 00852, ten pierwszy to cos z anteną wiec moze ma coś to wspólnego z brakiem odbierania satelit ?

 

jak cos jestem z Lubaczowa moze kolega mi pomoże sie z tym uporać podjade do tarnogrodu czy zamoscia

antena navi.JPG

Edytowane przez ChangHemp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

navi nie widzi ci satelit, mamy problem z kablem antenowym/wtyczką/anteną. Nie pamiętam która to była wtyczka od GPS :/ coś mi świta że to ta u dołu w rogu, która nie jest zaznaczona żadną strzałką. Po dociskaj wtyczki i zobacz co się stało. Jak coś to z chęcią pomogę osobiście, więcej na priv :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze pomieszkałem kostki ( zaznaczylem na zdjeciu ) niebieski z zóltym jak kiedys wyciagałem Navi zeby DVD docisnac bo tez mi nie łaczylo i powycigalem wszystko. Od czego sa te kable czy jak je zamieszam to moze sie spalic MFD ? albo cos sie zdupczyć. Mi sie wydawalo ze to sa kostki od głosników 2 kanały. Co do strzelki rózowej moze to jest kostka od GPS ?

antena navi.JPG

Edytowane przez ChangHemp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kostki zaznaczone strzałką żółtą niebieską i różową odpowiadają za dźwięk w głośnikach, sygnał gala i takie tam. Dokładny opis tych kostek masz na naklejce na navi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

które wkoncu wejscie jest do gps ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
które wkoncu wejscie jest do gps ?

.....wejście anteny GPS zaznaczyłeś w białym kółku :D

a reszta tak jak mówi adams ;)

 

jak zdejmiesz górną pokrywę to przy wejściu tego kabelka znajdziesz taką mała płytkę ( 4cm na 3cm) czasami zdarza się że ta płytka się "popsuje" ale w większości przypadków trzeba poodciskać kabelki... pierw sprawdź kabelki

potem jeszcze poszukaj w postach jjacekkx , on już trochę ćwiczył z navi ;)

 

pzdr

Edytowane przez jarod

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś sprawa wyglada nastepująco znalazlem u sasiada Navi MCD z uszkodzonym wyswietlaczem i zakodowana wyciaganalem tą plytke jest taka sama jak w MFD przelozylem Navi widzi 32 satelity a odnieranie 0 ( czyli to nie ta plytka ) sasiad upiera sie ze to antena padla po kodzie bledu z VAG

 

mysle nad zakupem rekina z paska b6

 

http://www.allegro.pl/item539006011_antena_gps_nowa_vw.html

 

http://www.allegro.pl/item540593448_vw_audi_skoda_seat_gps_tel_vebasto_radio_antena.html

 

 

juz ktos kiedys montowal to co o tym sadziecie ? czy moze jeszcze jakies inne wersje nam pozostają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy te anteny są oryginalne? czy made in china? bo jak ta druga opcja to możesz mieć problem z odbiorem satelit

 

Przełóż jeszcze swoja navi do jakiegoś innego auta z działającą navi/instalacją

 

i zobacz do stopki anteny, może rozpięła ci się wtyczka, może brak masy lub zaśniedziała płytka w stopce...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam opcji zeby sprawdzic u kogos Navi. jak rozebrać ta antene z tylu ? wystarczy ten plastik odkrecić bo podsufitki nie trzeba sciagać chyba ? te anteny po 200 zl sprzedają nowe z logo VW i pudelko VW wiec mysle ze chyba oryginalne a czy bedzie jakis problem z wlozeniem rekina do mnie tzn czy jakies przeróbki konkretne musza byc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odkręcasz ta tylną listwę i odchylasz podsufitkę, antena trzyma się na jednej śrubie, odkręcisz ją kluczem 21 lub 22 (nie pamiętam już dokładnie) sprawdź czy taka antena będzie Ci pasowała do otworu w dachu, i czy wtyczki są takie same.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam nie miałem czasu, nic zrobić przy pasku ale wkoncu rozebralem antene a tak kiła i mogila wszystko zalane wodą ( uszczelka dobra) plytki zasniedziałe. Anteny na allegro same stare ( wiec pewnie w podobnym stanie ) to wiec zamówilem antene na 3 kable. Musi być GPS Radio GSm wiekszosc anten na allegro maja tylko GPS i GSM ale nie maja radia sa tez na cztery kable + Vebasto znalazlem okazje koleś sprzedawal Nowizne za 90 zl z wysyłka OKAZJA dziś przyszla i działa. Antena jest z passata 3C jest nieco inna ale prezentuje sie OK, potrzebna była przeróbka kabli wtyczek by Navi widziała poprawnie, satelity teraz widzi doskonale tak jak byc powinno. ZOstalo mi przerobic jutro radio bo te nowe anteny maja inaczej zasilanie a raczej ich nie maja i zasilanie trzeba zrobic w MFD ponizej zdjecie mojej anteny a zdjecie jak wyglada na aucie za jakis czas dosle napewno. Dzieki za pomoc koledzy

547918818_1.jpeg

Edytowane przez ChangHemp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

radio podlaczone, zastosowalismy w antenie kondensator i separator jakosc rewelacyjna. Chcialbym aby ten post trafił do warsztatu jesli sie da. Bo nie jeden pewnie bedzie mial problem z antena GPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności