Skocz do zawartości
Gość poli811

kopci na biało przy rozgrzanym silniku...

Rekomendowane odpowiedzi

pomoze ktos z moim problemem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam temat, Panowie otoz raz na jakis czas jak sa te mrozy to mi auto bardzo zadymi na bialo i w kabinie jak mam nadmuch wlaczony to leci nawiewem dym spalin i nie da sie usiedziec w aucie, jak auto wylacze odczekam chwile i zapale normlanie to nie ma juz zadnego kopcenia, dodam ze mam lacznik elastyczny i mam w nim dziurke ale czy to moze byc spowodowane takimi objawami? pomoze ktos bardzo bym prosil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze ze nikt nie pomoze :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ponawiam temat, Panowie otoz raz na jakis czas jak sa te mrozy to mi auto bardzo zadymi na bialo i w kabinie jak mam nadmuch wlaczony to leci nawiewem dym spalin i nie da sie usiedziec w aucie, jak auto wylacze odczekam chwile i zapale normlanie to nie ma juz zadnego kopcenia, dodam ze mam lacznik elastyczny i mam w nim dziurke ale czy to moze byc spowodowane takimi objawami? pomoze ktos bardzo bym prosil
zawór recyrkulacji spalin do przeczyszcznia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czym go najlepiej czyscic i gdzie sie znajduje w 1.8 Turbo w bezynie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, dwa dni temu zaczęło mi kopcić auto i do tego dziś zauważyłem , że ubywa olej .

Kopci ciągle na zimnym i na ciepłym silniku, płyn chłodzący nie ubywa.

Do tego zauważyłem straszne drgania tłumika, czyżby koniec turbiny? (dodam , że wcześniej na zimnym silniku mi się przycinała)

Dołączam filmik :

http://www.youtube.com/watch?v=iXUZf...ature=youtu.be

 

Pozdrawiam.

 

Znaczy powiem tak, możliwe że to przypadek, ale mam uszkodzony króciec od vacum pompy (brak sterowania turbiną i brak wspomagania hamulców) auto zaczęło dymić to moc była jak zawsze, ale gdy następnego dnia poruszyłem tym króćcem to straciłem wspomaganie hamulców i brak sterowania turbiną (czyli auto dosłownie nie jedzie). I nie wiem czy teraz auto nie jedzie bo turbina pada czy po prostu nie ma ona sterowania.

Włożyłem ten króciec do vacum i wydaję się być szczelny , hamulce mają wspomaganie , a turbina nadal nie działa, dopiero przy 3600 obrotów poczułem delikatnie, że turbina coś tam próbowała zadziałać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorka, coś źle skopiowałem;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdiagnozowane , padła turbina .

Kupię turbinę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okazało się , że przyczyną nie była turbina , tylko uszkodzony pompowtryskiwacz..

A więc sprzedam moją starą turbinę , wypadało by ją wyczyścić :

https://www.dropbox.com/sh/x6ht392ryd6t3m1/vc-7kQDZf3

Edytowane przez Mareve

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość slavek

W dieslu przy takich objawach to na 99% jest nieszczelny ogrzewacz spalin. Pod kolektorem wydechowym. Jesli plyn ubywa a silnik pracuje rowno i w oleju nie ma wody, to jest wlasnie ten defekt. Ja tak mialem w B6 i kolega w Superbie

 

---------- Dodano o 11:46 ---------- Poprzednia wiadomość o 11:41 ----------

 

Dokladnie to sie nazywa "podgrzewacz spalin zaworu erg"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam prosze o pomoc w moim passacie b5 1.6 benz 98 przy dodaniu gazu cos strzela w rurze wydechowej i kopci na bialo pozostaje wodnista plama przy wylocie z rury wydechowej i jest specyficzny zapach płynu nie ubywa oleju tez nie bierze zauwazylem pechezyk powietrza na bagnecie oleju Temperatura stoi w miejscu na pulpicie ani nie drgnie wskazówka a wozie cieplutko prawdopodobnie mam uszkodzony termostat czy to moze bys przyczyna moze kataliatora prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz masło pod korkiem wlewu oleju ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przed chwila jechalem swoim paskiem AWX. Wszystkobylo ok, wjechalem na most, jechalem ok 120 i bylo lekkie laczenie mostu, delikatny uskok (nawet przy 180 ledwo czuc) samochod po minieciu laczenia zaczal szarpac, jakby sie duusil, zjechalem na bok, silnik chodzi jak traktor, glosno, ciezko miał odpalic, 0 błędów, olej jest i lekko kopci na bialo. Wyglada jakby dzialal na 3 cylindrach... miesiac temu mialem tegenerowane pompowtryski ale dochodze do wniosku ze slaba firma :/ parametry po regeneracji sa ok 0.4-0.3-0.2-+0.7.

Co mu sie moglo stac? :/ pompowtryski paść? Kostka jakas albo przewod sie rozpiac? Chociaz nic nie widzialem zeby sie rozpielo :/ juz nie mam sily na niego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź świece oraz cewke/cewki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaką cewke - to diesel

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

jaką cewke - to diesel

 

zobacz polaczenia wtryskow -podoginaj konektorki w kostkach przy wtryskiwaczach ?moze ktorys z przewodow powietrza sie zsunal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a ja zapytam o benzynkę VW Passat B5 1.6 AHL. Zakładając ,ze uszczelka pod głowicą jest OK bo płyn czysty, olej również a auto po rozgrzaniu zaczyna dymić jak stary parowóz na biało , zadyma straszna. Pali od strzała, obroty ok. do momentu rozgrzania pluje z rury wydechowej jakby wodą po rozgrzaniu tak jak pisałem straszny dym. Widzę ,ze mam również urwaną rurkę od odpowietrzenia skrzyni korbowej która idzie do przepustnicy ale to chyba nie przyczyna. Proszę o jakieś wskazówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności