Skocz do zawartości
Gość zyr

box czy chiptuning dla nowego 20 TDI CR 140KM DSG

Rekomendowane odpowiedzi

Gość zyr

Witam, bo to pierwszy post.

Pytanie jak w temacie. Auto w leasingu, na gwarancji. Jak moc wyrównać z wersją 170km bez utraty gwarancji producenta? Doczytałem na http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=5145, że max sugerowany moment to 350Nm. Nie chcę katować samochodu do jakichś 200KM - tak pod 160KM i moment pod 350 Nm wystarczy w zupełności - chodzi o wyższą kulturę jazdy a nie o wyścigi na ćwierć mili :)

Kto w stolicy podjąłby się takiej modyfikacji. Dodatkowo byłoby koło 4 skód 1,9TDI, ale to już przerabiałem więc wiem że bez większych kłopotów można osiągnąć 135-140 KM ze 105. Skrzynie już ręczne. Silniki na pompowtryskiwaczach.

Wiem, że boxy tylko oszukują, a nie sterują jak porządnych chip.

Wcześniej skodą jeździłem właśnie i od 5000 km miała chipa przeprogramowanego. Sytuacja była o tyle inna, że sprawa była uzgodniona ze skodą i przy wymianie turbiny nie robili problemów. Samochód pojechał do zakładu gdzie był chipowany przed wymianą turbiny i po. Tak żeby przy wymianie był na fabrycznym programie.

Jakie widzicie rozwiązanie i do kogo się zwrócić?

Pozdrawiam,

Radek

 

EDIT:

Jeszcze może dodam po dalszych lekturach: Czy któraś z firm tuningowych ma na tyle dobry układ z ASO VW (jakimś w Warszawie) żeby nie było problemów przy przeglądach? Ew odwrotnie - jakiś serwis ASO VW, który pokieruje do tunera, i jest na tyle sympatyczny, że na chipa przymknie oko?

Edytowane przez zyr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak w 140 ale w 170 komp zapamietuje parametry peacy silnika i srednio mozna walowac serwis. trzebaby sie dogadac z serwisem.

 

Zapytaj tunerów czy maja z kims dogadane co i jak. Masters np. itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zyr

chyba tak będę musiał zrobić. I jeszcze pytanie dodatkowe: Czy 140 i 170 konny passat różnią się czymś poza programem? Bo nie znalazłem w danych informacji, a różnią się wagą o 2kg - przynajmniej w dowodzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o ile sie nie myle to maja inne dmuchawki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W V-TECH i salonie VW powiedzieli mi ze maja tez inny blok silnika i inna listwe do CR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpowiedzi na wszystkie swoje pytania znajdziesz tu http://www.tdi-tuning.pl ,najlepiej zadzwon 601211832

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności