Skocz do zawartości
jaro15

Zablokowanie tylnych drzwi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ;

Mam problem z jednymi drzwiami tyl kierowca ,centralny zamek działa Ale od środka nie mogę otworzyć, i na zewnątrz, szyba działa wszystko jest ok :confused: pozdrawiam

Edytowane przez jaro15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale rygielek Ci wyskakuje? klamka lata luzno czy ciagnie linke ale zamek nie chce puscic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

klamka lata tak jak zawsze czyli normalnie, linka tak jakby ciągneła

--- scalone ---

jutro to będe rozkręcał oglądałem drzwi i da sie boczek odkręcić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak mialem w moim passacie linka z zewnetrznej klamki spadła a od srodka była blokada dla dzieci przekrecona....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest prawdopodobne jutro sprawdze i napisze wielkie dzęki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

samo się zrobiło (czary )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mi się tak wczoraj stało w tylnych drzwiach, zablokowało ani od wewnątrz ani od zewnątrz nie szło otworzyć dopiero pomogło jak zamknąłem i otworzyłem kluczykiem centralny zamek a nie pilotem. To chyba mróz albo linki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
samo się zrobiło (czary )

 

 

u mnie powodem sa prawdopodobnie zimne luty w zamkach ... czasem bywa ze mam prez miesiac zablokowane drzwi a nie mam kiedy sie za to wziasc ... rygiel wyskakuje a drzw mami nadal zablokowane

wogole u mnie centralny zamek to jedne wielkie czary poczawszy od pilota a konczywszy na zamykaniu/otwieraniu wszystkich drzwi przez panel sterowania szyb

 

nie wiem kto wpadl na pomysl z taka konstrukcja zamkow :wpale:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie rygiel jest cały czas zamknięty i jak otwieram od środka to się podnosi ale jak puszcze klamkę to zamyka się z powrotem jak przytrzyma rygiel na siłę to i tak nie można otworzyć drzwi wczesniej miałem problemy z tym zamkiem raz się otwierał a raz nie i nie raz nie chciał się zamknąć z pilota to go ręcznie wciskałem co zrobić zeby otworzyć ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A u mnie rygiel jest cały czas zamknięty i jak otwieram od środka to się podnosi ale jak puszcze klamkę to zamyka się z powrotem jak przytrzyma rygiel na siłę to i tak nie można otworzyć drzwi wczesniej miałem problemy z tym zamkiem raz się otwierał a raz nie i nie raz nie chciał się zamknąć z pilota to go ręcznie wciskałem co zrobić zeby otworzyć ??

 

Choćby tak

Ale zanim całkowicie zdemontujesz tapicerkę to sprawdź osadzenie linki-wystarczy że nieco się wysunie i już jest klapa.Jak już otworzysz-napraw zamek bo to jego wina na 99%

Edytowane przez Patryk_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie pociągnąłeś może za klamkę podczas otwierania drzwi pilotem? U mnie jak w momencie otwierania drzwi pociągniesz za klamkę to się zablokuje zamek i tylko ponowne zamknięcie i otworzenie pilotem pozwala otworzyć drzwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem, tylne drzwi za pasazerem sa zablokowane,wszystkie rygle chodza,szyba tez tylko nie mozna otworzyc z wew. i zew. co tu robic??

samochód byl u lakiernika i na bank zdejmowali boczek,cos spartoczyli!!!

 

czy przy zamknietych drzwiach łatwo zdjac boczek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy zamkniętych drzwiach bez wyciągania kanapy się nie obejdzie.

 

Ale jak rygiel nie wyskakuje to spróbujcie bezpośrednio na zamek <kostkę> podać prąd z akumulatora jak nadal nie wyskakuje to trachnięty zamek tak jak u mnie czyli kaplica.

Czyli zdjęcie tapicerki odbezpieczenie szyby i mechaniczne otwarcie zamka.

 

Jak rygiel odskakuje a klamki nie działają to po prostu gdzieś się linka zerwała ale żeby od razu przód i tył to chyba nie możliwe.

 

Może jeszcze jedno dodam że jak ktoś ma szybki elektryczne to impuls do zamka idzie przez sterownik od nich jest to chyba błąd 1331na prawą stronę i 1332 na lewą ale nie jestem pewny w takim przypadku wymiana sterownika pomoże (nie jest on drogi) ale to już pod kompem zobaczycie na 46 kanale w module komfortu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz na ten sam temat: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=94641

 

w którym znajdziesz między innymi mój sposób, po którym drzwi w końcu się otworzyły:

"Udało się otworzyć poprzez: maksymalne pociągnięcie wewnętrznej klamki (kołek idzie w górę), następnie łapiąc i silnie przytrzymując wysunięty kołek puścić klamkę i wcisnąć przycisk otwierania na pilocie :)

Mnie to pomogło i jest już dobrze 2 tygodnie."

 

Jak widzisz każdy ma swój sposób. Ja też już się przymierzałem do rozbierania drzwi od wewnątrz. Tak kombinowałem, że w końcu się udało otworzyć drzwi.

Przestałem słuchać (w zasadzie to czytać) porad innych "zrób to", "zrób tamto", "wymień to", "wymień tamto". Każdy mówi co innego. Jak sam nie zdiagnozujesz to czasami przez porady innych możesz stracić dużo czasu i pieniędzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takiej sugestii nie słyszałem Prawda że jak zrobisz sam to nikt tego nie poprawi ale jak słucham opinii pociągnij przytrzymaj i szarpnij to widać że osoby takie nigdy nie widziały mechanizmu zamka w Passacie.

 

Na chama się nie da

 

Jeśli zamek działa i puścisz na niego prąd to musi otworzyć nie ma chuja

Jeśli jest zepsuty to musisz zdjąć boczek odblokować mechanicznie innej możliwości nie ma jak ja walczyłem z tym problemem i w pewnym momencie na forum padło stwierdzenie jak się nie da to wyłam zamek <co wiąże się z zepsuciem drzwi rygla itp. to mi ręce opadły> więc koledzy odpuście sobie takie stwierdzenia bo jak się zdejmie tapicerkę to ten zamek można normalnie od środka odbezpieczyć

 

---------- Post added at 16:10 ---------- Previous post was at 16:06 ----------

 

Ale prawdą jest z pieniędzmi ostrożnie najlepiej podjedź do jakiegoś kolegi zobacz co słychać w błędach modułu i już wiesz w co warto zainwestować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kolego da rade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Takiej sugestii nie słyszałem Prawda że jak zrobisz sam to nikt tego nie poprawi ale jak słucham opinii pociągnij przytrzymaj i szarpnij to widać że osoby takie nigdy nie widziały mechanizmu zamka w Passacie.

 

Nigdy nie zwracałem uwagi na budowę zamka tylko dziwne, że mnie to pomogło i jest dobrze już przeszło 2 tygodnie. Zanim rozbierzesz drzwi lub podepniesz aku to warto wypróbować ten sposób. Zajęło mi to kilka sekund i obyło sie bez zbędnego rozbierania drzwi.

Jedno wiem, kupując passata oczekiwałem czegoś więcej a nie ciągle jakieś problemy. Dobry passat to mit a ja się nie boję tego głośno powiedzieć w odróżnieniu od innych właścicieli tego modelu. Poczytajcie posty, wszystko się psuje! Wcześniej miałem Opla Astrę z 1992r. i mniej się psuła niż passat z 2002r. To jest moja opinia, której długo bedę się trzymać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy przy zamknietych drzwiach łatwo zdjac boczek?
Przy zamkniętych drzwiach bez wyciągania kanapy się nie obejdzie.
Bzdura http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=51448

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak robiłem w przed liftowym to nie dawało rady Ale widzę że kolega pisze

 

<Lekko z wyczuciem odciągamy blachę. I cały środek drzwi jest do wglądu.>

 

Jak blachę musiałem zdjąć może z tond te nieścisłości

 

---------- Post added at 16:27 ---------- Previous post was at 16:20 ----------

 

Ale oczywiście jak się da to dobrze nie będę się upierał bo podobno człowiek uczy się całe życie .

 

 

A co do kolegi jwlalek powiem tak dobrze że się udało może silniczek się zacinał i zaskoczył ale to raczej wyjątek niż reguła

 

A co do awaryjności paska są różne wersje bo ja i sąsiad mamy te same roczniki tylko mój cały czas w rodzinie a sąsiad ma od handlarza, oczywiście ja chwale narazi żadnych problemów odpukać byle tak dalej, ale w porównaniu do opla to chyba bez porównania ale oczywiście kto co lubi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tak samo musialem ściągnąć tapicerkę żeby dostać się do zamka od środka, bo klamka z zewnątrz nie działa , a przez głupotę przekręciłem jeszcze blokadę dla dzieci i tym sposobem drzwi byly nie do otwarcia z żadnej ze stron.

Wszystko ładnie idzie ale musiałem podważyć część w zamku ale do tego trzeba szybe musiałem poluzować - trzyma ją plastikowy bolec.Więc jest możliwość ściagnięcia tapicerki i otwarcie drzwi mimo że są zablokowane z dwóch stron - oczywiście mam wersję przed liftem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności