Skocz do zawartości
roqs

Montaż HID `a w B5FL (3BG)

Rekomendowane odpowiedzi

kolgo nie ma znaczenia czy masz xenon czy halogen.. wazne ze soczewka i soczewka ma zawsze wyrazna granice swiatla i cienia bo jest przeslona w soczewce ona zaslania czesc siwatla i tyle...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli moze zajrzec jeszcze do kogos innego na regulacje swiatel?

Czy mogłem cos zle zamontować lub cos moglo sie przesunąć że świeci (mi sie wydaje krótko) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj wątki o zruszonych soczewkach. Np tu

Edytowane przez Łysy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie sądze że cos nie tak z soczewkami bo samochód ma 100tys przebiegu, byl kupiony w 2005r a jedna lampa była wymieniana na zupełnie nową jakies 5 miesięcy temu.

Nie świeci mi na 3m, świeci tak że widać wystarczająco jak sie jedzie wolno czyli około 70km/h jak jade w granicach 100km/h wydaje mi sie ze za mało widze ;/

Edytowane przez kamilb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wydaje mi sie ze za mało widze ;/

 

No to skoro uważasz że z soczewkami masz wsio ok to zostaje okulista;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak popada deszcz to podobno troche oslepiam (zdarza sie ze ktos przez cb coś powie) czy ori xenon tez czasem oslepia?

 

No wlasnie ORI nie tak bardzo, chociaz troche tez, co sam zbadałem "organoleptycznie":) Nie wiem co ma na to wplyw, zalamanie sie swiatla pod wplywem kropel wody? czy moze krzywizna szyby lampy? katy? co w ORI a w soczewkach sie rozni?

 

HIDy vs ori BiXenon z odleglosci 40 metrow, okol 1,5 metra nad ziemia w deszczu, ten drugi jakos mniej rozklada swiatlo, moze dlatego ze wali bardziej na boki?

 

Ale generalnie rzecz ujmujac wszystkie xenony w deszczu bardziej po oczach daja

 

 

Ty kupisz wszystko co niezbędne do zamontowania ori bixenonu to i tak wg kodu na wlepce w bagażniku lub książce serwisowej Twojego auta nie będzie wpisu, że masz ori bixenon

 

Nie zamierzam tego faktu przed nikim ukrywac, powiem ze przerobilem, atest jest i juz, kwitek z serwisu tez bedzie:) (wszak pokretlo od regulacji wysokosci w kabinie tez zostanie)

Edytowane przez Sedris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No wlasnie ORI nie tak bardzo

 

Taaaa jasne no proszę cię. Weź nowe bmw opla czy cokolwiek. Daje po gałach w deszcze że szok.

 

I może mała prośba zielonego czy można te dyskusje o hidach przenieść do już istniejącego wątku na ten temacik. A warsztacik ładnie podczyścić ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I może mała prośba zielonego czy można te dyskusje o hidach przenieść do już istniejącego wątku na ten temacik. A warsztacik ładnie podczyścić ??

 

dopiero do tego doszedłeś :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dopiero do tego doszedłeś

 

Ta bo 100 postów OT przełknę ale 101 -ego już nie zniese ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie zamierzam tego faktu przed nikim ukrywac, powiem ze przerobilem, atest jest i juz,

To moze jakies fotki wrzucisz jak Ci to wyszlo i jak to swieci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To moze jakies fotki wrzucisz jak Ci to wyszlo i jak to swieci?

 

No jasne, jakies fotki bede robil. Narazie to jest plan, zmiany chce dokonac za rok zeby spokojnie sobie czesci skompletowac, no i nie robie tego sam bo nie mam warunkow:]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Jak wiecie w passacie jest duzy problem z widocznoscia podczas jazdy w nocy - soczewki slabo swieca.

Mam teraz pytanie.

Co lepiej zrobic. Kupić uzywane, ale orginalne xenony. Czy kupic nowe zamienniki lamp standardowych.

Jak kupie nowe zamienniki lampek to nie wiem czy bedzie lepiej.

Co o tym myslicie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a sa w ogole zamienniki bixenonu?

 

lama nowa oryginal chyba bo hella czy cos w IC to ok 1500zl chyba szt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a sa w ogole zamienniki bixenonu?

 

Pytałem nie o zamienniki bixenonu, tylko zamiennik standardowej lampy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytałem nie o zamienniki bixenonu, tylko zamiennik standardowej lampy.

 

Powiem Ci tak, swiecic lepiej bedzie, ale nie wiele. Ja u siebie wymienilem 2 zarowki H7 i powiec Ci ze lepiej swieca (kupilem standart, nie zadne Night Vision czy inny wynalazek) ale ten efekt trwa raczej niezbyt dlugo do momentu az lampy troche poswieca to matowieje im bańka. Co do Xeononu, no jasne ze lepiej, ale zalezy co chcesz zrobic? Czy poziomowanie + spryski + bixenon ori? czy tylko lampy? (jak wiadomo wszystko ori to koszta). Wymiana lamp soczewkowych na nowe niewiele Ci da

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chce moze na razie kupić tylko orginalne ale uzywane bixenony i dobrze je ustawic. Nad spriskiwaczami sie jeszcze nie zastanawiałem (nie wiem czy orginalnie z salonu wszystkie auta wyjerzdzały z xenonami i spryskiwaczami).

Właśnie nie wiem co bedzie lepsze założenie takich xenonow, czy kupienie nowych zamienników standardowych lamp. I własnie pytam o to na forum.

Moze ktos ma jakies wieksze doswiadczenie w tym temacie.

A Układ samo poziomowania przydał by sie, ale pewnie montaz jest kosztowny. A pozatym nie wiem jak to zrobic. Z tego co wiem to jest potrzebny czujnik gdzies na wachaczu i chyba na karoserii. Ale co i jak to nie mam pojecia. Może juz ktos zakładał to samopoziomowanie do auta i wie jak to sie robi. Prosze o odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja chce moze na razie kupić tylko orginalne ale uzywane bixenony i dobrze je ustawic. Nad spriskiwaczami sie jeszcze nie zastanawiałem (nie wiem czy orginalnie z salonu wszystkie auta wyjerzdzały z xenonami i spryskiwaczami).

Właśnie nie wiem co bedzie lepsze założenie takich xenonow, czy kupienie nowych zamienników standardowych lamp.

To zależy ile masz kasy bo zwykłe lampy soczewkowe do b5 fl nowe to koszt ok 600 zł. za komplet a nowe bi-xenon do b5 fl to koszt ok 2500 zł więc różnica jest spora. Jeśli zaś chodzi o układ samopoziomowania to było opisywane już na forum i to nawet w tym wątku także przeczytaj cały wątęk ewentualnie jeszcze wyszukiwarka i napewno znajdziesz odpowiedż na pytanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o kupnie takich bixenonow:

http://www.allegro.pl/item587812447_xennon_vw_passat_b5_fl.html

A lampy zastanawiałem sie nad takimi:

http://www.allegro.pl/item580472007_lampy_vw_passat_b5_fl_b6_dayline_led_chrom_00_05.html

Lub tradycyjne standardowe tylko zamienniki:

http://www.allegro.pl/item581444435_reflektor_vw_passat_b5_00_05_prawy_po_lifcie_nowy.html

Tylko oczywiście komplet lewa+prawa lampa.

Prosze pomozcie cos w tej sprawie. Nie wiem co wybrac. Narazie jestem skłonny kupic xsenony ale nie wiem czy dobrze zrobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Myślałem o kupnie takich bixenonow:

http://www.allegro.pl/item587812447_xennon_vw_passat_b5_fl.html

A lampy zastanawiałem sie nad takimi:

http://www.allegro.pl/item580472007_lampy_vw_passat_b5_fl_b6_dayline_led_chrom_00_05.html

Lub tradycyjne standardowe tylko zamienniki:

http://www.allegro.pl/item581444435_reflektor_vw_passat_b5_00_05_prawy_po_lifcie_nowy.html

Tylko oczywiście komplet lewa+prawa lampa.

Prosze pomozcie cos w tej sprawie. Nie wiem co wybrac. Narazie jestem skłonny kupic xsenony ale nie wiem czy dobrze zrobie.

Jeśli kupisz xenony to nie będziesz miał regulacji wysokości z kabiny bo są inne silniczki a te co masz teraz są za duże, dzwoniłem kiedyś do gościa który to przerabia ale koszt jest duży i ja sobie odpuściłem. A te środkowe ala Audi A5 mnie się podobaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Myślałem o kupnie takich bixenonow:

http://www.allegro.pl/item587812447_...sat_b5_fl.html

A lampy zastanawiałem sie nad takimi:

http://www.allegro.pl/item580472007_...rom_00_05.html

Lub tradycyjne standardowe tylko zamienniki:

http://www.allegro.pl/item581444435_...fcie_nowy.html

Tylko oczywiście komplet lewa+prawa lampa.

Prosze pomozcie cos w tej sprawie. Nie wiem co wybrac. Narazie jestem skłonny kupic xsenony ale nie wiem czy dobrze zrobie.

 

Zamienniki z reguły nie grzeszą jakością, za 800zł masz komplet nowych oryginalnych reflektorów HELLA, łącznie ze wszystkimi żarówkami.

Edytowane przez dtambor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności