Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Mam taki dziwny problemik. Po chwili od załacznia klimy albo dopiero po jakimś czasie coś zaczyna wyć tak jakby jakieś plastiki wpadały w rezonans. Wycie jest różne czasami się nasila

czasami slabnie albo wogóle zanika. Generalnie wyje tylko na postoju jak jadę jest cisza. Na 100% nie jest to sprężarka bo przy niej jest cicho to coś w środku samochodu. Dzisiaj wymontowałem schowek przed pasażerem i odłączyłem kabelki od głównego wentylatora bo myślalem że może to on ale niestety nadal wyje. Ustaliłem natomiast że napewno wyje coś w środku obudowy nagrzewnicy bo w "trakcie wycia" ona caa się trzęsie. Znalazlem tam jeszcze jakąś wtyczkę z 4-ma kablami jest to coś od klimatyzacji bo jak to odłączę to klima nie dziala.

No i wreszcie moje pytanie czy wewnątrz tej calej obudowy jest jeszcze jakiś wentylator (oprócz tego głównego od nawiewów)? Może to on wyje? A może coś innego do czego prowadzą te kable o których mówiełm, a co może powodować takie piękne efekty dziękowe.

Generalnie jest to strasznie upierdliwe bo w korkach to czasami wyłączam klimę bo się wytrzymać nie da tak hałasuje to cholerstwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałeś TO choć to inny model passka ale może to Ci coś pomoże :611:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czytałeś TO choć to inny model passka ale może to Ci coś pomoże :611:

 

No tak tylko że tam jest mowa (przynajmniej tak zrozumiałem) o wentylatorze przy chłownicy

a mi chodziło o wentylatory w kabinie.

Tak swoją drogą ostatnio z nawiewów wyleciała mi jakaś para może to właśnie był czynnik chłodzący. A może to wyje jakiś zawór albo coś w tym stylu? Sam już nie wiem. Klima generalnie chodzi bęz zarzutu chłodzi nie wyłacza się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Tutaj zaglądałeś? Zresztą nawet tam pisałeś i myslę że tam padła odpowiedź która Cię zainteresuje :611:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A Tutaj zaglądałeś? Zresztą nawet tam pisałeś i myslę że tam padła odpowiedź która Cię zainteresuje :611:

 

No cóż wiem że tam pisałem ale tam znowu mowa o automatycznej klimie i cholera wie jak to jest tam rozwiązane więc zaczołem nowy temat bo konkretnie potrzbuję informacji o manualnej klimie. Nie będę rozbierał samochodu coby sprawdzić czy przypadkiem u mnie to jest tak samo jak w klimatroniku. Uwież mi przejrzałem już tematy o klimie i nie do końca one rozwiązują mój problem. No chyba że jestem debilem i nie potrafię wyciągać wniosków :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak chodzi wentylator chłodnicy na drugim biegu to drży całe autko takich wibracji dostaje. Moze u ciebie jakaś klapka wpada w rezonans i powoduje wycie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moze u ciebie jakaś klapka wpada w rezonans i powoduje wycie??

 

Tak też może być ale to ewidentnie coś wewnątrz obudowy nagrzewnicy bo nic dookoła niej się nie rusza w sensie nie drży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam pytanie do ArturrO.

Temat pojawił się już prawie dwa lata temu, więc myślę że w jakiś sposób zagadka do tej pory się rozwiązała.

Pytanie - jak długo jeździłeś z tym "świerszczem" w okolicy obudowy nagrzewnicy i czy coś udało się z tym zrobić ??

 

Pytam, bo dwa dni temu w moim aucie pojawił się dźwięk żywcem przypominający pracę kończącego się łożyska, lub jak to określiłeś - rezonujących plastików.

Dźwięk słyszalny jest też tylko od strony nagrzewnicy/parownika i też tylko przy włączonej klimie. Częstotliwość dźwięku jest proporcjonalna do obrotów silnika.

Pod maską żadnych niepokojących odgłosów nie ma.

Ale - przykładając metalowy "przedłużacz" ucha do włączonej sprężarki klimy słychać dokładnie ten sam dźwięk co w środku, tyle że dużo głośniej i wyraźniej. Przypuszczam że ów dźwięk przenosi się po przewodach klimy do parownika i dlatego lepiej go słychać w cichym kokpicie niż pod maską przy pracującym silniku.

Teraz nie wiem czy kończy mi się sprężarka klimy, jeśli tak to co się w niej kończy i jak długo jeszcze pociągnie nim padnie.

Zaznaczam, że "gołym" uchem nic pod maską nie słychać, słychać dopiero jak się osłucha dokładnie pracującą sprężarkę.

 

Pozdrawiam i czekam na jakieś wieści.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

 

Mam pytanie do ArturrO.

Temat pojawił się już prawie dwa lata temu, więc myślę że w jakiś sposób zagadka do tej pory się rozwiązała.

Pytanie - jak długo jeździłeś z tym "świerszczem" w okolicy obudowy nagrzewnicy i czy coś udało się z tym zrobić ??

 

Trochę z tym jeździłem. Przerobiłem kilku cwaniaków. Chcieli mi wymieniać sprężarkę, skraplacz i jakieś tam jeszcze inne cuda. W końcu trafił się koleś który poradził mi nabić klimę. Nie bardzo mi się w to chciało wierzyć bo w sumie chłodziła całkiem nieźle i oprócz tego brzęczenia nic się z nią według mnie nie działo. Po nabiciu klimy dziwne dźwięki odeszły jak ręką odjął. Teraz jeździłem przez dłuższy czas i było cicho do momentu gdy rozszczelniła mi się chłodnica i ubyło trochę czynnika klima zaczęła znowu wyć. Po wymianie chłodnicy i nabiciu klimy znowu cisza. Tak czy inaczej spróbuj zacząć od tego jeżeli nie hałasuje Ci sama sprężarka to raczej nie ma się czym przejmować no i oczywiście trzeba sprawdzić czy układ jest szczelny bo bez tego to się wiele nie zdziała.

 

Pozdrawiam

ArturrO

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i u mnie też pomogło. Okazało się że gdzieś wywiało mi sporą część czynnika. Po uzupełnieniu do wartości optymalnej nastała błoga cisza.

Zostało mi tylko zlokalizowanie nieszczelności.

Dzięki ArturrO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności