Skocz do zawartości
mckmi

Brak ssania 1.9TD AAZ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam Passata B4 '94 1.9TD silnik AAZ. Coś się stało z ssaniem i juz od długiego czasu nie działa. W lato mi to nie przeszkadzało bo mi nie było potrzebne, natomiast teraz silnik nie chce w ogóle odpalić. Jedyna szansa na odpalenie to polanie wtryskiwaczy gorącą wodą. Co może być winą nie działającego ssania (oczywiście wykluczamy zerwaną linkę)?? Ewentualnie macie jakieś inne sposoby na odpalenie na mrozie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no chyba nie świece żarowe ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość slawoj74

Tą linką zmienia się fazę rozrządu czy coś takiego,dokładnie nie wiem,aby diesel łatwiej mógł zaskoczyć. Sprawdz najpierw świece żarowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak akumulator?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze ta wajcha to wyprzedzenie konta zapłonu ale jakoś zawsze kojarzy mi się to ze ssaniem.

Świece żarowe są w porządku.

 

 

a jak akumulator?

normalnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość slawoj74

zmiana kąta wtrysku o minus 2,4 stopnia to chyba gdzieś przy pompie,zobacz czy jest tam jakaś dzwigienka i czy to da się przestawić

--- scalone ---

Może linka jest za luźna? Jak nie to będziesz chyba musiał ustawić prawidłowy kąt na pompie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dźwigienka jest ale gdy ruszam nią to nic się nie zmienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość slawoj74

Bez przyrządu nie da rady :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te ssanie to jak dobrze juz napisali, to zmiana kąta wtrysku (przyśpieszenie) przez co lepiej dizel odpala.

Przy prawidłowym jej działaniu gdzy przyśpieszymy kąt to silnik powinien wyrażnie bardziej klekotać.

Jeśli nie to.... albo cos jest nie tak z połaczeniem linka-dzwigienka bądz znacznie poważniejsza sprawa.

 

Jesli jak twierdzisz świece masz sprawne i grzeja tak jak powinny to pozostaje Ci tylko dobrze ustawic kąt wtrysku.

Jesli to nie pomoże to pozostaje sprawdzic koncowki wtryskiwaczy jeśli dobrze rozpylają to pozostaje sprawdzić ciśnienie pompy oraz kompresję na silniku. Bo być może jest juz zbyt słaba aby dostatecznie rozgrzać powietrze w cylindrach....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem podobnie, jak kupiłem Paska. Zobacz czy nie masz za bardzo podkręconej dźwigni (od obrotów silnika "tej ze sprężynką") z tyłu pompy.

u mnie też nie działało wyprzedzenie, wystarczyło pokręcić śrubką i zluzować trochę te dzwignie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi o dźwignię od gazu ?? Czy tej z tyłu od wyprzedzenia zapłonu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie ,możliwe że jakiś druciarz nie wiedział że jałowe obroty ustawia się śrubą za pompą i wykręcił ogranicznik nastawnika dawki. Chodzi o tą część która obraca się pod wpływem linki gazu, pod nią są dwie sprężyny spiralne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś w tym jest bo wyprzedzenie zapłonu przestało działać po regulacji.Macie może jakieś zdjęcia lub opis jak to samemu ustawić ? Już wolę sam to zrobić i mieć pewność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpal i rozgrzej silnik. Śrubokrętem odepchnij dźwignię którą pociąga cięgno przyspieszacza wtrysku w stronę rozrządu. Wykręcaj śrubę 1 na tyle na ile się da, obroty pewnie będą spadać - trzeba wtedy wkręcać śrubę 2 żeby utrzymać je na odpowiednim poziomie (850~980 obr/min)

IM000043.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam trochę inną pompę posiadam śrubę nr 2 natomiast śruby nr 1 oznaczonej na zdjęciu - u mnie nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności