Skocz do zawartości
Archos

Zamek od strony kierowcy(problem z zamknieciem)

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc.

Mam takie pytanie .

Nie moge zamknac auta od strony kierowcy,da sie jej otworzyc ale juz zamknac sie nie da.

Centrany z domykaniem szyb w kluczyku i z tego co wiem nie ma alermu.

Zamek od pasazera dziala jak i zamek bagaznika.

Efekt proby zamkniecia auta zamkiem kierowcy jest taki ,ze jak przekrecam kluczyk w prawo to kreci sie on o 180 st. a w lewo przy otwieraniu tylko o 90st. znaczy prawidlowo.

Co z tym zrobic jak to naprawic ,ile by to kosztowalo .

Dzieki .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytalem ale nie ma tam mojego przypadku.

Chodzi o to ,ze JA mam mechaniczny zazamek centralny a nie na pilot.

I mysle ,ze mam uszkoczony wklad zamka kierowc i sie teraz pytam co mozna z tym zrobic i ile bedzie to kosztowalo .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymienić wkład na nowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile to moze kosztowac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bvrt

Jakiś czas temu wymieniałem wkład stacyjki + wkładke zamka od strony kierowcy w drzwiach. Obydwie wkładki dostrojone do oryginalnych kluczyków. Za to wszystko łącznie z podpięciem pod kompa i pokasowaniem błędów zapłaciłem 300zł. Przypuszczam, że w twoim przypadku nie zapłacisz więcej jak 100zł.

 

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za informacje.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam .

Okazalo sie ,ze wklad zamka mial pekniete dwa okragle nie wiem jak to nazwac zabezpieczenia .Facet mi to zrobil dobabiajacy klucze w ciagu 30 min za co zaplacilem 120PLN .A jak mi pokazywal co sie ulamalo to przyznam ,ze 12PLN to i to kosztowalo .Do tego facet w warsztacie policzyl jakies grosze za wymiane bo zakladalem u niego alarm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do passatów b5 istnieje zestaw naprawczy wkładki zamka, problem opisany jest na stronie http://dcvw.blogspot.com a zestawy dostępne widziałem na allegro.

 

fiufiu, chłopie, żeś kotleta czteroletniego odgrzał, tak, że mi tu z głośników zaczyna czymś zajeżdżać :P

Tak na marginesie to dopiero co się zalogowałeś na forum a już rzucasz linkami, do tego swojej strony ;P , uwierz mi temat wkładek i zamków na naszym forum wałkowany był niejednokrotnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja miałam tak, że z pilota drzwi mogłam tylko zamknąć, ale już otworzyć nie. Zamykałam troje drzwi przyciskiem w drzwiach kierowcy, a drzwi kluczykiem. Poza tym szyby nawet nie drgnęły przy próbie otwarcia. Podobno kaseta w drzwiach była uszkodzona. Czy ta kaseta może mieć związek z zapaleniem się światła wewnątrz samochodu przy otwieraniu drzwi? Bo niestety zapala się, tylko podczas otwierania drzwi pasażera( tych z przodu, z tyłu już nie). Również światło w otwartym bagażniku się nie świeci. Właśnie zostwiłam w warsztacie 760 zł, moze jednak powinno się zapalać???!!! Mam tego Paska od niedawna i chciałabym jak najwięcej o nim wiedzieć, bo wtedy lepiej się czuję, jak jadę do mechanika (elektryka) i wiem o czym rozmawiamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam koleżankę, co do światełka wewnątrz samochodu, to w zamku padły albo zimne luty, albo mikroprzełączniki, wpisz w szukajce mikrostyk wyskoczy kupa wątków,

Co do zamykania, niezamykania samochodu, to gdzieś uszkodzony musi być kabel, jak zamek się zamyka to i otworzyć się powinien, chyba, że nie dostaje sygnału z modułu komfortu (przez kabel) o otwarciu i tu bym szukał. Co do bagażnika, to tam też jest mikrostyk w zamku i też powinno świecić.

Właśnie zostwiłam w warsztacie 760 zł
Nie mów, że za zamki, bo mi się słabo zrobi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie za zamki, pilota, który otwierał, ale nie zamykał ( jakąś kasetę w drzwiach, która ciągle jest dla mnie ogromną tajemnicą) no i za te nie otwierające się okna. Podobno to wszystko miało związek z tajemniczą kasetą ( wartą 500 PLN ).

 

---------- Post added at 19:30 ---------- Previous post was at 19:29 ----------

 

a właśnie, przedtem nie działał komfort, a teraz działa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No witam, skoro kotlet odgrzany to zapytam:

wsadzam kluczyk w zamek drzwi kierowcy i nie mogę w ogóle go przekręcić go w prawo, tzn. zamknąć. W lewo idzię a więc Otworzyć mogę. Central działa bez zarzutu. Co może być nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja zapytam mam tak od dwóch dni,po otwarciu drzwi kierowcy brak oświetlenia w tych drzwiach (nie pali się lampka na dole tapicerki), nie świeci się też lampka w podsufitce przy otwartych drzwiach kierowcy, czasem z pilota zamknie się całe auto bez problemu a czasami wszystkie drzwi się zamkną a drzwi od kierowcy pozostają otwarte i dopiero za drugim podejściem się zamkną. To samo jest z otwarciem z pilota, poza tym brak brzęczyka włączonych świateł przy otwartych drzwiach kierowcy. No i nie mogę zamknąć auta z zamka kręcę w lewo i prawo zero reakcji. Dioda alarmu normalnie reaguje po zamknięciu z pilota nawet gdy drzwi kierowcy nie są zamknięte ( zamknięte drzwi ) Pozostałe zamki w drzwiach działają bez zarzutu problem jest tylko z zamkiem w drzwiach kierowcy. Miał ktoś coś takiego??? Gdzie tkwi problem gdzie szukać przyczyny???

 

---------- Post added at 23:57 ---------- Previous post was at 22:32 ----------

 

Dzięki za pomoc

Edytowane przez wladek1181

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To i ja zapytam mam tak od dwóch dni,po otwarciu drzwi kierowcy brak oświetlenia w tych drzwiach (nie pali się lampka na dole tapicerki), nie świeci się też lampka w podsufitce przy otwartych drzwiach kierowcy, czasem z pilota zamknie się całe auto bez problemu a czasami wszystkie drzwi się zamkną a drzwi od kierowcy pozostają otwarte i dopiero za drugim podejściem się zamkną. To samo jest z otwarciem z pilota, poza tym brak brzęczyka włączonych świateł przy otwartych drzwiach kierowcy. No i nie mogę zamknąć auta z zamka kręcę w lewo i prawo zero reakcji. Dioda alarmu normalnie reaguje po zamknięciu z pilota nawet gdy drzwi kierowcy nie są zamknięte ( zamknięte drzwi ) Pozostałe zamki w drzwiach działają bez zarzutu problem jest tylko z zamkiem w drzwiach kierowcy. Miał ktoś coś takiego??? Gdzie tkwi problem gdzie szukać przyczyny???

 

---------- Post added at 23:57 ---------- Previous post was at 22:32 ----------

 

Dzięki za pomoc

w zamku mikrostytk zimne luty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności