Skocz do zawartości
kazio

Zmiana podświetlenia zegarów

Rekomendowane odpowiedzi

No niby tak,nie robilem tego sila,na poczatku myslalem ze moze sie wykreca i przed podwazeniem i obrucilem je o 180 stopni,ale mialem wrazenie ze nie podniosly sie,ale po podwazeniu zeszly ledziutko,mysle ze powodem tego ze tak lekko zeszly byl wlasnie ten obrot,ale gwintu to tam nie ma,i tak samo zlozylem ustawilem wskazowki i wszystko dziala poprawnie,predkosciomierz tez sprawdzalem z drugim samochodem i wskazuje poprawnie.

Edytowane przez pele

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie tych liczników, to ja mam na liczniku prędkości do 260 km/h, nie wiem czy tak może być oryginalnie. Z reguły są one do 220km/h.

Taki już był jak go przywoziłem z Niemiec.

A druga rzecz to niedawno zaczęło się dziać coś dziwnego, jak pojeżdżę z 15 minut albo dłużej to zaczyna mi przygacać albo migać to niebieskie podświetlenie zegarka, a jak już pojeżdżę z godzine to wogóle się przestaje świecić.

Czy ktoś wie co to może być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odnośnie tych liczników, to ja mam na liczniku prędkości do 260 km/h, nie wiem czy tak może być oryginalnie. Z reguły są one do 220km/h.

Taki już był jak go przywoziłem z Niemiec.

A druga rzecz to niedawno zaczęło się dziać coś dziwnego, jak pojeżdżę z 15 minut albo dłużej to zaczyna mi przygacać albo migać to niebieskie podświetlenie zegarka, a jak już pojeżdżę z godzine to wogóle się przestaje świecić.

Czy ktoś wie co to może być?

no to pewnie coś nie tak z licznikiem - połączenie oświetlenia z płytką

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak myślałem że coś jest luźne, ale to jak trzęsie samochodem na dziurach to by migało a tak nie jest. To się dzieje tak poprostu na ładnej równej drodze (chociaż teraz ciężko o takie) :mlask

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Panowie potrzebuje konkretnej odpowiedzi. Chciałem wymienić oświetlenie licznika w moim pasku ale nie wiem jak wyciągnąć licznik?! Jedni piszą że deske trzeba rozebrać a drudzy że nie. Więc proszę kogoś o pomoc! jakieś wskazówki idobre rady mile widziane,może ktoś ma jakieś fotki. pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Panowie potrzebuje konkretnej odpowiedzi. Chciałem wymienić oświetlenie licznika w moim pasku ale nie wiem jak wyciągnąć licznik?! Jedni piszą że deske trzeba rozebrać a drudzy że nie. Więc proszę kogoś o pomoc! jakieś wskazówki idobre rady mile widziane,może ktoś ma jakieś fotki. pozdro

Tu masz w miarę dokładnie opisane http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=52106&highlight=wymiana+licznika:dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam porzebuje pomocy, otóż spaliło mi się podświetlenie climatronica

climatronic.th.jpg

 

dzisiaj wyjąłem i rozebrałem panel ale nie wiem czy wszystkie diody które się nie świecą mają świecić ?

dziwi mnie też ze niektóre z diód świecą ale bardzo kiepskim światłem

wyczytałem coś że włącznik świateł czasem odpowiada za podswietlanie climatronica ale przepinałem wlacznik z innego auta i było to samo

 

ile diód mam do wymiany ?

climatropanel.th.jpg

 

 

 

mam też problem z podświetlaniem zegarów ale jeszcze ich nie wyjąłem, dobrze działa tylko podswietlanie wskaźników temeratury, paliwa, przebiegu, reszta ledwo świeci :(

 

zegarymoje.th.jpg

Edytowane przez wydra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam porzebuje pomocy, otóż spaliło mi się podświetlenie climatronica

climatronic.th.jpg

 

dzisiaj wyjąłem i rozebrałem panel ale nie wiem czy wszystkie diody które się nie świecą mają świecić ?

dziwi mnie też ze niektóre z diód świecą ale bardzo kiepskim światłem

wyczytałem coś że włącznik świateł czasem odpowiada za podswietlanie climatronica ale przepinałem wlacznik z innego auta i było to samo

 

ile diód mam do wymiany ?

climatropanel.th.jpg

 

 

 

mam też problem z podświetlaniem zegarów ale jeszcze ich nie wyjąłem

 

zegarymoje.th.jpg

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=88473&highlight=panel+climatronica

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=81241&highlight=panel+climatronica

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy naprawde nikt nie kupował tych diód ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wincol

Szykam kogoś z okolic włocławka kuj-pom kto wymieniał podświetlenie zegarów B5 97r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Takie małe pytanie. Ile potrzeba diód niebieskich i czerwonych żeby uzyskać taki efekt jak na zdjęciu

 

licznikax5tn7.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Takie małe pytanie. Ile potrzeba diód niebieskich i czerwonych żeby uzyskać taki efekt jak na zdjęciu

 

licznikax5tn7.jpg

Czytałeś posty z pierwszej strony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

24 diody niebieskie i 10 diod czerwonych. Dobrze wyczytałem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak można uzyskać efekt na prędkościomierzu, gdzie skala jest na niebiesko, a 30 i 50 jest czerwono?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak można uzyskać efekt na prędkościomierzu, gdzie skala jest na niebiesko, a 30 i 50 jest czerwono?
zmienić kolor diody na tych liczbach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak w ogóle wlutowane diody bez zmiany rezystorów jak świecą?

Edytowane przez demsy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak w ogóle wlutowane diody bez zmiany rezystorów jak świecą?

 

świecą bardzo ładnie - po wlutowaniu rezystorów kolor blednie i nie jest już tak intensywny (mam takie diody: http://allegro.pl/dioda-led-smd-plcc-2-czerwona-8-mcd-10szt-560-i1557880139.html). Ja też jestem po operacji zmiany podświetlenia zielonego w liczniku z końcówką "D", tylko że całość na czerwono - nie da się tam bez rzeźby zmienić podświetlenia samych wskazówek na wskaźniku paliwa i temperatury (skalę i wskazówki podświetlają te same dwie diody), stąd licznik zrobiłem w jednym kolorze. Wygląda trochę jak z Audi, ale mi się podoba :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

podepnę się pod temat, ale troszkę z innym problemem. mam org podświetlenie niebiesko/czerwone. wczoraj (chyba) przepaliła mi się jedna niebieska dioda od podświetlenia temperatury (połowa wskaźnika jest podświetlona). czy diody, które podane są w 1 poście są takie same jak moje org, czy świecą takim samym natężeniem? (tzn. kupuję diodę, wymieniam i po kłopocie. żadnej wymiany rezystorów itp itd?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności