Skocz do zawartości
macki76

170 tdi cr - obroty silnika

Rekomendowane odpowiedzi

hej,

 

od niedawna jeżdżę właśnie takim 170 tdi cr skrzynia ręczna 6 i wszystko byłoby super (cichy, elastyczny, szybki, ekonomiczny), ale...

 

właśnie, zauważyłem, że przy szybkiej zmianie biegów powyżej 2.500 rpm przy wysprzęglaniu silnik przeciąga obroty i czasem coś rezonuje. nie wiem co, ale jest takie bruuuu (chyba z lewej strony w komorze silnika) ... zjawisko to jest najsilniejsze na jedynce, trochę słabsze na dwójce, itd...

 

zmieniajając biegi do 2.000 rpm nic takiego nie występuje.

 

dodatkowo, jak w czasie jazdy jak dam na luz i dodaję gaz do obroty rosną z drobnym opóźnieniem i przestają rosnąć dopiero po chwili od odjęcia nogi z gazu. a jak robię to samo też na luzie w czasie jazdy, ale z wciśniętym sprzęgłem, to silnik reaguje na pedał gazu jak żyleta-super.

 

nie wiem czy to kwestia sterowania i może coś muszą chłopaki w serwisie przeprogramować, czy też ten typ z CR tak ma (choć to mało wydaje mi się prawdopodobne).

 

proszę o ewentualne sugestie, bo jadę do chłopaków w piątek...

Edytowane przez macki76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_tytul1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tego bruuu to u mnie jest podobnie. Serwis oczywiście nic nie słyszy:)

( ja porównywałem z innym Paskiem i tam była cisza )

 

Udałem się do rzeczoznawcy z Dekra i powiedział mi, że to łożysko w sprzęgle po prostu głośniej pracuje. Zaznaczył że tak się po prostu zdarza - jedne są cichsze drugie głośniejsze. Powiedział, że jak się upieram to mogę iść z VW na noże, ale on nie może wystawić jednoznacznej ekspertyzy bo to w zasadzie nie jest usterka i jego zdaniem mieści się w przyjętych normach.

Dodał jeszcze, że o ile sprzęgło to serwis da rade rozebrać to z poprawnym złożeniem mogą być już problemy...

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile masz przebiegu? Mam dokładnie ten sam motor i nie ma żadnych tego typu objawów.

Mam ok 5500km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ile masz przebiegu? Mam dokładnie ten sam motor i nie ma żadnych tego typu objawów.

Mam ok 5500km

 

 

teraz mam już 7.000km, ale temat jest przeze mnie zauważalny od jakiś 5.000km przebiegu. choć nie wiem, czy to nie występowało od nowości...

dzisiaj, np przejechałem się salonowym tiguanem tdi 140 cr i jezdzi jak mój - czyli też przeciąga obroty.

a jadąc golfen tsi /fakt benzyna/ chodzi wszystko jak żyleta!

 

ale widzę, że jesteś z Gliwic, zdzwońmy się jutro i możemy coś na żywo sprawdzić.

w stopce mój nr tel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności