Skocz do zawartości
Michal1980

Drganie, telepanie auta po zmianie opon...

Rekomendowane odpowiedzi

Zmienilem opony juz w listpadzie ale teraz dopiero o tym pisze. Jadac powyzej 90kmh zaczyna lekko drgac calym autem, im szybciej tym mocniej, ale przy 150kmh nie sa to bardzo intesywne drgania tylko po prostu glosniejsze. Mozliwe, ze zalozyzylem opony inaczej niz w zeszlym sezonie bo nie zazanaczalem feld, czy to wiec moze byc przyczyna (stary inaczej bieznik czy cos)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najpierw jedz i wyważ koła

Edytowane przez mario535

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byly wywazane, byla robiona zbieznosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spróbuj załozyć koła od innego paska i się przejedz.po mojemu takie objawy dają walnięte opony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja mam podobnie , ale założyłem opony bieżnikowane ( bardzo dzuży klocek bieżnika ) , huczą i wyją .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oponki mogły być źle przechowywane i odkształciły się. Zamieniając opony osiami nic nie powinno się dziać, ważne żeby zachowany był kierunek obrotu opony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oponki mogły być źle przechowywane i odkształciły się.

Jest to bardzo prawdopodobne. Opony nalezy przekładać powiedzmy raz w miesiacu i spuścić z nich powietrze tak mniej wiecej do 0,5 bara. Mi w zeszyłym roku po lecie (zimówka leżała w garazu) wybrzuszyła się. Zrób jak pisał kolega mario535 i wszystko będzie jasne.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja słyszałem że nie należy spuszczać ciśnienia, tylko dobić do normalnego. PRzechowuję całe koła na "szaszłyku" pod stołem warsztatowym i ani letnim ani zimowym nic sie nie dzieje, wiszą sobie na trzonku przetkniętym przez otwory centralne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opony mam w piwnicy, leza na plasko, jedna na drugiej... hmmm, nie przekladalem ich ani nie upuszczalem cisnienia.

W jednej firmie, w ktorej m.in przechowywuja opony klientow, wszystkie stoja pionowo na polkach...

 

PS. Moze idiotyczne pytanie, ale co ile trzeba wywazac opony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
leza na plasko, jedna na drugiej

U mnie tak samo leża i nawet gośc w wulkanizacji pytał czy ma upuszczać powietrze i mówił, że trzeba przekładać, ale widocznie co kraj to obyczaj.

PS. Moze idiotyczne pytanie, ale co ile trzeba wywazac opony?

Ja to robie przy kazdej zmianie (po sezonie) ale u mnie w tym roku do wyważenia były tylko 2 koła które leżały na spodzie (też ich nie przekładałem :D:D) ale byly to jakieś małe odwazniki. (a typ policzył za wyważanie 4 - troche załowałem że zawiozłem w ogole, ale przynajmniej miałem świety spokój) W tym roku, jak nie zapomne i będzie mi się chciało to może będę przekładał i zobacze co wyjdzie na wiosne.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proszę was.......a jak dajecie do przechowania opony w serwisie oponiarskim to myślicie że ktoś wasze opony układa obok siebie a nie jedna na drugiej, albo w przypadku całych kół spuszcza z nich powietrze? w żadnym wypadku!!! jak autor ma wyząbkowane opony albo źle wyważone to może być taki efekt. W wielu kiepskich warsztatach podczas wyważania nawet nie ściągają starych ciężarków tylko dobijają kolejne i to też może być przyczyna chcoiaz nie koniecznie w tym przypadku, pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyważałem raz, po zmianie opon i tyle. Musiałaby w oponie przemieścić się masa żeby wyważanie było konieczne, guma przecież nie spłynie w dół od leżenia :P jeśli bije po zmianie kół letnie/zimowe, to znaczy że oponka nieco się odkształciła... po jakimś czasie powinno się ułożyć, chyba że odkształcenie jest ekstremalne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności