Skocz do zawartości
nero2313

Głośniki w B3 pod przednią szybę

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich !

 

Mam paska B3 Variant w wersji z basami w drzwiach i gwizdkami na podszybiu. Gra to raczej mizernie :644: zastanawiam się nad wymianą głośników z podszybia na jakieś dwudrożne 100mm - bass + tweeter. Co moglibyście śmiało polecić? Tak do 100 za komplet :611: mile widziane linki do allegro :610: .

 

Jaki jest rozmiar głośników w drzwiach?

 

Z góry dzięki za pomoc :641:

 

Pozdrawiam !

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czy to bedzie dobry dzwiek, osobiscie bym polecil zestaw ze zwrotnica, byc moze taki masz to moze wymienic na jakis lepszy. Nie wydaje mi sie, zeby glosniki w drzwiach i jakies odrebne glosniki 2-drozne dawaly czysty nieprzeklamany dzwiek. Owszem moze to grac glosniej, moze bass byc wiekszy ale to nie bedzie ten dzwiek jaki powinien byc. Dobry zestaw zwrotnicowy 16.5 z tweeterami powinienen zalatwic sprawe. Co do glosnikow to w podszybiu sa glosniki na wcisk, wiec albo jakies takie gdzies dostaniesz albo czeka cie mala rzezba zeby sie dobrze trzymaly. Do drzwi wchodza cos z zakresu 16-17 oczywiscie otwor montazowy musi sie zgadzac (ja na to nie zwrocilem uwagi i moje glosniki trzymaja sie na 2 sruby :/ ale mozna lekko otwory rozwiercic, albo poglebic i juz da rade na 4 wkrecic) no i glebokosc montazowa takze jest wazna. Zwrotnice mozna zamontowac tak jak glosniki 10cm tam jest duzo miejsca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość koko

moim zdaniem zrob to tak:

1. 16-tki woofery w drzwi

2. tweetery zamiast tych 10-tek w podszybiu

 

albo tak (ja tak zrobilem):

1.16tki w drzwi

2. tweetery w drzwi (ja zrobilem otwory i siedza w tapicerce), ale mozesz je tez dac w plastiki kolo lusterek

3. zostawiasz to co na poszybiu

 

do 100 nic nie kupisz, a zakladac 10tki w podszybie raz ze pracochlonne, dwa ze bez sensu.

mam sklep z car audio , zakladam tez troche tego i powiem ci ze nie ma opcji zeby 10tka ci zagrala, a juz napewno nie taka do 100 zl

 

za glosniki przod zaplacisz 150 zl - boschmann RV6200. te i zadne inne!!!

 

co do tylu to nawet sie nie baw w te glosniczki w fabryczne miejsca, moje pojezdzily tam dwa miesiace i juz leza w domu...

Jak chcesz tanio i dobrze to zabuduj sobie te schowki w bagazniku i wrzuc tam jakies 6x9. Ja wczoraj sobie tak zrobilem i jest ok. koszt od 100zl. oczywiscie musisz sobie zrobic z plyty wiorowej zamienniki tych plastikowych oslon schowkow :)

 

Co do przodu to sie nie napalaj, bo te glosniki krecisz do plastiku... wiec efekt nie moze byc porazajacy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mefyoo

Widzisz, ja np. zostawiłem oryginalne głośniki w podszybiu, mam jakieś NOKIA i nie nażekam, za to w dżwiach mam troszke większe 3 drożne, a tweetery fajnie pasują w tylnym podszybiu, tylko wyrzuć tą siateczke bo dźwięk przygłusza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość koko
Widzisz, ja np. zostawiłem oryginalne głośniki w podszybiu, mam jakieś NOKIA i nie nażekam, za to w dżwiach mam troszke większe 3 drożne, a tweetery fajnie pasują w tylnym podszybiu, tylko wyrzuć tą siateczke bo dźwięk przygłusza.

 

no pewnie pasuja tam, ale tweetery powinny byc jak najblizej kierowcy, a nie z tylu... dwa ze ci co siedza z tylu slysza tylko piski ;/

 

do tylu trzeba wrzucic cos co bedzie robic jakas "glebie", cos co da jakis bas, bo przod nie gra niestety, nie ma prawa... i nie chodzi mi o to zeby mlucilo basem po calym miescie, tylko zeby dzwiek byl pelny, bo tak mamy tylko wysokie tony, piszczy, gwizdze ale to nie muzyka....

 

do tylu polecam albo jakis maly subwooferek wrzucic albo zabudowac cos w bagazniku z boku (tak jak ja to zrobilem, nie zajmuje miejsca), jakies 6'x9' (wtedy nie jest konieczny wzmacniacz)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności