Skocz do zawartości
Gość mp3

Drganie xenonów

Rekomendowane odpowiedzi

jutro posprawdzam bo dzisiaj już troche póżna godzina, myślałem że coś tam się dzieje z nim że przetwornica do kosza wolałem spytać jutro dam znać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy fakt niedawnej wymiany chłodnicy i związany z tym demontaż zderzaka może mieć wpływ na pojawienie się drgań??? Dopiero po tej operacji zauważyłem te drgania a swoje autko znam w każdym calu...??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy fakt niedawnej wymiany chłodnicy i związany z tym demontaż zderzaka może mieć wpływ na pojawienie się drgań??? Dopiero po tej operacji zauważyłem te drgania a swoje autko znam w każdym calu...??

 

Sprawdź jeszcze tak banalną rzecz jak przykręcenie zderzaka ;) bp tp on może powodować drgania uderzając nieco o reflektor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprawdź jeszcze tak banalną rzecz jak przykręcenie zderzaka ;) bp tp on może powodować drgania uderzając nieco o reflektor.

 

Też tak myślałem ale drgają nawet przewody paliwowe na grodzi i wężyk od zbiorniczka wyrównawczego cieczy chłodzącej-mocno drgają dodam!!

 

---------- Post added at 22:04 ---------- Previous post was at 22:03 ----------

 

I to wyraźnie te drgania powodowane są drżeniem silnika-ta sama częstotliwość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie drży reflektor od strony kierowcy. Dzisiaj podczas próby wymiany żarówki W5W własnie z tej strony okazało sie, ze cały odbłyśnik jest ruchomy. Ma ktoś jakiś pomysł, aby go usztywnić? Zderzaka nie chcę wyciągać. Ta wsuwka raczej w niczym nie pomoże, bo nie drży cały reflektor, tylko środek. Dodam, że mam reflektory hella, z tego co widze, to wygladają jak ori, jednak żadnego VW/audi a nich nie widać.

Tak to z góry wygląda:

18012011373.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będziesz musiał jednak zdemontwać reflektor aby dostać się do środka.Musisz dostać się do mocowania regulacji i zobaczyć czy właśnie tam nie tkwi problem,bo wszystko na to wskazuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takiej sytuacji trzeba także rozklejać reflektor, czy po wyjęciu mamy wszystko na wierzchu?

 

PS. W5W(pozycyjne) są tylko wciśnięte, czy mają jakieś zatrzaski jak mijania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a gdzie taki klin idzie kupić? w serwisie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zakupiłem kliny w Aso koszt z tego co pamietam nie przekroczył chyba 10 czy 20zl naprawdę pomagają reflektory już nie drżą wiec polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drżały Ci w środku(odbłyśniki), czy całe? W ASO z tego co czytam, sztuka kosztuje nie całe 4zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie całe lampy tak jak by nie były przykręcone ale zmocowane były dobrze, może drganie odbłyśnika też coś tam zniweluje bo to w jakiś sposób dociska lampę od środka , odkąd to mam to jest od roku jest naprawdę 100razy lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W takiej sytuacji trzeba także rozklejać reflektor, czy po wyjęciu mamy wszystko na wierzchu?

 

PS. W5W(pozycyjne) są tylko wciśnięte, czy mają jakieś zatrzaski jak mijania?

Trzeba rozklejać niestety.Postojówki są w oprawkach wciskanych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Trzeba rozklejać niestety.

Operacja wg mnie, niewykonalna w 3BG. Kiedyś się męczyłem - no i "rozwaliłem" całą lampę.

Ale może komuś się udało - chętnie dowiem się w jaki sposób ;-).

W 3B owszem na forum już koledzy rozklejali. W 3BG jest to jakiś czarny, super mocny klej (coś w rodzaju gumy, tak jakby klosz był wulkanizowany do lampy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Operacja wg mnie, niewykonalna w 3BG. Kiedyś się męczyłem - no i "rozwaliłem" całą lampę.

Ale może komuś się udało - chętnie dowiem się w jaki sposób ;-).

W 3B owszem na forum już koledzy rozklejali. W 3BG jest to jakiś czarny, super mocny klej (coś w rodzaju gumy, tak jakby klosz był wulkanizowany do lampy).

 

No włąśnie jest ryzyko że klosz pęknie niestety,klej trzeba bardziej podgrzać niż w 3B.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No włąśnie jest ryzyko że klosz pęknie niestety,klej trzeba bardziej podgrzać niż w 3B.

Przeprowadziłem próbę po zniszczeniu lampy:

- wyciąłem nożykiem kawałek uszczelki (kleju) który trzymał klosz

- postanowiłem go podgrzać szuszarką - po długotrwałym nagrzewaniu nie zmienił swojej konsystencji. Dalej czarny dalej przypominał bardziej gumę niż klej.

- no to go pod palnik, no i nie robił się plastyczny a palił się jak guma, no i tak "pachniał" ;-).

 

Więc w dalszym ciągu uważam, że nie da się jej rozebrać nie uszkadzając klosza lub lampy. Jedynie jakiś rozpuszczalnik gumy mógłby przyjść z pomocą (aceton próbowałem - nie dał rady).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przeprowadziłem próbę po zniszczeniu lampy:

- wyciąłem nożykiem kawałek uszczelki (kleju) który trzymał klosz

- postanowiłem go podgrzać szuszarką - po długotrwałym nagrzewaniu nie zmienił swojej konsystencji. Dalej czarny dalej przypominał bardziej gumę niż klej.

- no to go pod palnik, no i nie robił się plastyczny a palił się jak guma, no i tak "pachniał" ;-).

 

Więc w dalszym ciągu uważam, że nie da się jej rozebrać nie uszkadzając klosza lub lampy. Jedynie jakiś rozpuszczalnik gumy mógłby przyjść z pomocą (aceton próbowałem - nie dał rady).

 

Piekarnik był udostępniony do testów? :hyhy

Wiem że pomaga,ale nadal jest to w reflektorze z 3BG duże ryzyko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Piekarnik był udostępniony do testów? :hyhy

Wiem że pomaga,ale nadal jest to w reflektorze z 3BG duże ryzyko...

Słuchaj Patryk, ten klej (ja go nazywam gumą) po podgrzaniu nawet się miękki nie robił!! Uważam że te lampy są "wulkanizowane" a nie klejone. Taka sobie jednorazówka.

Piekarnik też "brał udział" w przedstawieniu ;-).

Największy ubaw miała moja żona, a ja się wk... ;-). Dziś juz na chłodno do tego podchodzę.

Ale czekam na kogoś kto powie (podpowie) jak rozebrać lampę w 3BG. Mam jak już pisałem jeszcze jedą (xenon) do rozbiórki ;-), no i nie chcę by trafiła tez do kosza lub jako dawca części ;-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Więc w dalszym ciągu uważam, że nie da się jej rozebrać nie uszkadzając klosza lub lampy. Jedynie jakiś rozpuszczalnik gumy mógłby przyjść z pomocą (aceton próbowałem - nie dał rady).

Napewno da się rozkleić bo wysyłałem lampy do regeneracji do pana Huberta i on mi rozklejał

Dzisiaj go troszke podebrałem i powiedział mi że teraz jakbym chciał rozkleić czyli po nim to niema już problemu bo skleja je na takim kleju jak jest w 3B co ciekawe to powiedział mi żeby je teraz rozkleić to grzać farelką całą lampe od tyłu czyli to samo co piekarnik a i co do klosza to żeby go nie ruszać od wewnętrznej strony bo tam jest inna powłoka plastiku i bardzo łatwo się rysuje:dolamam najlepiej włożyć do zmywarki i normalne mycie zostawić do wyschnięcia:zeco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napewno da się rozkleić bo wysyłałem lampy do regeneracji do pana Huberta i on mi rozklejał

 

Czyli jakiś sposób jest:

Na razie jeden jedyny mi znany - Pan Hubert ;-) hihihihi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli jakiś sposób jest:

Na razie jeden jedyny mi znany - Pan Hubert ;-) hihihihi

 

:lol

 

Padłem.Magik jakiś czy cuś.

Jeszcze raz-ryzyko jak ch. i nie każdy reflektor (zdecydowana mniejszość) puszcza.Mi akurat się udało,co nie znaczy że tak musi być ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności