Skocz do zawartości
Gość emwu

Podświetlenie tablic rejestracyjnych tył ;/

Rekomendowane odpowiedzi

Gość emwu

WITAM, zaczne od tego, ze jestem nowy tutaj...kupilem passata niedawno i jestem bardzo zadowolony.mam tylko pare problemów:

 

- 3 razy w karierze (rok) zawiesiła mi sie turbina, musiałem zatrzymac sie, wylaczyc silnik i od nowa ruszała

- mam poroblem najwiekszy z PODSWIETLENIEM tylnej Rejestracji...nie działa, a jade niedługo na niemcy a to tylko okazja dla kochanej POLIZEI do zatrzymania POLAKA w VW. Wymieniłem zarówki i nie zadziałało...co teraz? jest ktos z LUBUSKIEGO, kto zna sie troche lepiej na passacie niz ja? kto umie taka usterke naprawic dosc szybko,oczywiscie za odp opłata>???

 

 

pozdro wielkie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
WITAM, zaczne od tego, ze jestem nowy tutaj...kupilem passata niedawno i jestem bardzo zadowolony.mam tylko pare problemów:

 

- 3 razy w karierze (rok) zawiesiła mi sie turbina, musiałem zatrzymac sie, wylaczyc silnik i od nowa ruszała

- mam poroblem najwiekszy z PODSWIETLENIEM tylnej Rejestracji...nie działa, a jade niedługo na niemcy a to tylko okazja dla kochanej POLIZEI do zatrzymania POLAKA w VW. Wymieniłem zarówki i nie zadziałało...co teraz? jest ktos z LUBUSKIEGO, kto zna sie troche lepiej na passacie niz ja? kto umie taka usterke naprawic dosc szybko,oczywiscie za odp opłata>???

 

 

pozdro wielkie

 

Bezpiecznik sprawdziłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość emwu

hehe na to nie wpadłem, może ktos wie który to? elektronika w moim wykonaniu tj jak koszykówka w braci K.czyli słabo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość emwu

w sumie ostatnie pyt bylo glupie.sory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- 3 razy w karierze (rok) zawiesiła mi sie turbina, musiałem zatrzymac sie, wylaczyc silnik i od nowa ruszała

 

Najprawdopodobniej przycinają Ci się kierownice spalin w turbinie co jest powodem przeładowanie i wpadania w tryb awaryjny. Jak jedziesz na niemcy to skorzystaj z okazji i porządnie "przedmuchaj" turbinke. Wcześniej możesz ręcznie rozruszać sztangę od kierownic przy turbinie, po czym rura w trase.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość emwu

witam, nie działa mi podswietlenie, 2 post zamieszczam do poprzedniego nie moge wrocic, naciskajac na szybki MENU i MOJE POSTY pojawia sie NIESTETY NIC NEI ZNALEZIONO...sprawdziłem bezpiecznik i nic, dalej nie działa, czy podswietlenie tablic jest jakos zespolone z swiatlem w bagazniku?? czy jezeli nie ma swiatla w bagazniku to nie bedzie podswietlona REJESTRACJA? Wymienilem zarowki,sprawdzony bezpiecznik....niedlugo jade do niemiec (w nocy) bez tablicy podswietlonej 100% spotkanie z POLIZEI.de

 

co to moze byc?

--- scalone ---

dodam,ze w bagazniku swiatlo tez nie działa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sprawdziłeś czy kable na połączeniu nadwozie-klapa bagażnika nie sa uszkodzone?

Światło w bagażniku raczej nie ma nic do podświetlania tablicy bo świeci się niezależnie od włączonych świateł, i tym samym podświetlenia tablicy rejestracyjnej.

A światło w bagażniku nie działa bo najprawdopodobniej uszkodzony jest mikro włącznik w zamku klapy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość emwu

wszystko jest zaizolowane dosc dobrze i nie widac uszkodzen,wytarc itp...czytalem o tym i sprawdzilem wczesniej...szukam dalej

--- scalone ---

wogole czemu po wybraniu SZYBKIE MENU - MOJE POSTY wyskakuje "Niestety, nie znaleziono wyników dla podanych kryteriów"??????????????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wogole czemu po wybraniu SZYBKIE MENU - MOJE POSTY wyskakuje "Niestety, nie znaleziono wyników dla podanych kryteriów"??????????????????

Sprawdź Tutaj

wszystko jest zaizolowane dosc dobrze i nie widac uszkodzen,wytarc itp

Z tym że izolacja kabli może być nieuszkodzona, a kabelek będzie przerwany w środku (sam drut) Bardzo często naprawiałem właśnie takie uszkodzenia, że niby kabelek był cały, a jednak przerwany w środku.

Edytowane przez GURAL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość emwu

hehe grubo...szkoda ze nie ma opcji MÓJ SMIETNIK...a jak znalezc teraz swoj watek.

--- scalone ---

Hehe dodam,ze mialem z tym passatem w ciagu roku kilka malych problemów:

- uszkodzenie jakiejs cewki odpowiedzialnej za immobilaizer...auto po zapaleniu gaslo po sekundzie (koszt300zl)

- zostalo mi sprzeglo w podlodze - wypadla jakas zawleczka - 1 kwiecien - niedziela - brak srubokretow - 80km na holu przez DANIE (24RONDA po drodze) w pelnej sniezycy - znajomy mechanik 100dk(50zl)

- pozatym wymiana centrala od drzwi kierowcy - nie zamykal sie i nie otwieral jak inne razem.

 

RESZTA GRA ;) Przejechalem 100tys w rok i nie nazekam WOGOLE.

 

Bede zmienial tylko roczniki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego ja smigam po niemieckich autostradach bez podswietlenia tablicy(brak czasu wymienic zarówki) prawie co weekend od roku i ani razu mnie nie kontrolowano, takze nie weim czemu sie tak cisnieniujesz z tą POLIZEI.pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość emwu

Dobra.wynikolo,ze wymienic trzeba bylo wszystkie kable w klapie tylniej (sedan) wygladaly jak nowe a wewnatrz bylo popekane, wszystko juz gra...dalem 30zl za wymiane z robocizna, wyczyscili tez lampy systemem mieszanym podanym na forum (papier wodny) ale bez wykrecania lamp...widze lepiej w nocy a koszt 40pln/lampa ;) pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów i szczęśliwych posiadaczy Passatów.Jak widać jestem nowym użytkownikiem forum i dopiero zapoznaje się z całym regulaminem jaki tutaj obowiązuje.Od dokładnie 2 miesięcy jestem szczęśliwym posiadaczem Vw Passata 1.9tdi sport 2004r sedan w kolorze niebieski metalic.

Pisze z prośbą o pomoc w związku z awaria lampek tablic rejestracyjnych.

Proszę o kontakt w tej sprawie. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witamy, ale napisz co się stało, co nie działa, co sprawdzałeś ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim problem to,wczoraj coś mnie ruszyło żeby sprawdzić lampki tylnych tablic rejestracyjnych i co się okazało ,ze żadna z nich nie działa.Po ich odkręceniu okazało się,ze wsówki w których mocuje się żarówki były kompletnie zgniłe a blaszki po bokach teę nie były w zadowalającym stanie.Do tego na około nich pojawią się rdza co mnie za bardzo nie cieszy.Ocalały dwie wsówki,które wstawiłem w szkiełka i następnie wyczyściłem blaszki bo bokach i myślałem ,ze zadziała lecz się myliłem.

Mam pytanie czy jest możliwość wymiany całych wkładów ??pozdrawiam

 

---------- Post added at 16:16 ---------- Previous post was at 16:01 ----------

 

Rozebrałem pokrywę od bagażnika i zastanawia mnie to czy muszę odkręcić cały stelaż na którym są kable i który jest przymocowany na 4 śruby żeby dostać się do tych wkładów.Trochę mam obawy przed tym ponieważ nie chciałbym czegoś uszkodzić.Pozdrowka

 

---------- Post added at 17:24 ---------- Previous post was at 16:16 ----------

 

Kolego Slaweeek czy jestes w stanie mi pomoc???pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/item1049795082_passat_b5_lift_kombi_lampka_lampki_tablicy_orginal.html

nie wiem czy jest oddzielny bezpiecznik na oświetlenie, tablicy, dla pewności sprawdź wszystkie bezpieczniki.

O których wkładach piszesz?? Tam są lampeczki takie jak na allegro co podałem wyżej...

Daj jakieś foto może żebyśmy się zrozumieli :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie wiem czy jest oddzielny bezpiecznik na oświetlenie, tablicy, dla pewności sprawdź wszystkie bezpieczniki.
Proszę bardzo bezpieczniki w passacie B5(3BG) pozycja 4
4 -- 5 -- Oświetlenie numeru rejestracyjnego
:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego za odpowiedż.Jeśli chodzi o przesłany mi link to do końca nie są te lampki.U mnie sa trochę inne.Już opisuje.Odkręciłem dwa szkiełka na których są zamocowane żarówki.Mocowania do żarówek były zaśniedziałe i po jednej ze stron kompletnie zgnite wiec zesztukowałem z pozostałych dwóch i zamocowałem do jednego szkiełka,Włożyłem żarówkę a następnie wsunąłem szkiełko do mocowania i nic.Jeśli chodzi o te puszki,są one zamocowane w klapie i po bokach maja blaszki przez które dochodzi prąd-one tez były zaśniedziałe,przeczyściłem i i zamocowałem szkiełka i nic.na co stawiam to to,ze blaszki są już przegnite i nie dochodzi prąd.

Pytanie-wiem ,żeby dostać się do nich to trzeba zdjąć tapicerkę w klapie i tam są wiązki kabli od zamka centralnego itd. Czy po odkręceniu stelaża z tymi kablami nic nie po urywam .Pozdrawiam i czekam na odp.

 

---------- Post added at 22:07 ---------- Previous post was at 21:53 ----------

 

he Po sprawdzeniu bezpiecznika nr4 ,faktycznie kolego j@ceq i slaweeek byl on spalony i muszę wymienić na nowy.Tak głupie,ze aż proste :debil .Musze jedynie kupić nowe szkiełka i będzie gitarka.Pozdrawiam i serdeczne dzięki za pomoc.Już niedługo wstawię zdjątka mojego pasiorka .Do następnego:kciuki

Edytowane przez zubek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja mam rowniez podobny problem z tymi lampkami do podswietlania rej. Kilka dni temu jedna zaczela delikatnie pomrugiwac(lewa strona) a 2 dni pozniej zgaslo wszystko. Bezpieczniki sprawdzilem, zarowki rowniez sa wymienione a podswietlenia nadal nie ma. Moze wymienic cale wklad na nowe??? Blaszki nie sa w zadawalajacym stanie, troszku podgnily. Chyba ze jest cos z kabelkami. Dziekuje za pomoc i pozdrawiam wszystkich uzytkownikow passatow oraz wszystkich forumowiczow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności