Skocz do zawartości
Gość Kisila

Ech ta deska ....

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kisila

Witam,

 

widzialem archiwum - nie wiele tam znalazlem ... ale do rzeczy - deska po stronie kierowcy sobie stuka/skrzypi - jak ją rusze reką ( pchnę w kierunku szyby lub odciagne ) to slysze puk. skrzyp...puk...

Na prostej mało stuka - w zakretach wyraznie .. dobiega gdzies z okolic podszybia.

Nasila sie jak..sie nagrzeje deska od slonca ( zawsze myslalem ze od zimna bardziej stuka ). Do tej pory próbowałem :

1) włożyłem filc miedzy deskę a szybę ( troche wylazi musze jeszcze nad tym popracowac) - przestalo pukac od strony pasazera ( tez stukalo dokladnie tak samo jak po stronie kierowcy )

2) luzowalem i dokrecalem sruby pod zaslepkami z boku - w zasadzie zadnych róznic.

3) zajrzalem pod te zaslepki w celu poszukiwania winowajcy - ale ciasno i nie za wiele da sie zrobic.

4) zawiasy drzwi przesmarowane - to na 100% deska - jak ją doicskam recznie to przestaje ...

 

Pomoc mili klubowicze oczekiwana - mysle ze juz to ktoś przerabial.

 

Pozdrawiam

Kisila

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Też mnie to wkurza. Ja dodatkowo psikałem WD-40 między deskę a szybę; guzik pomogło. Totalna beznadzieja. Muszę znaleźć kogoś, kto lubi i potrafi roakręcać całą deskę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja dołączam sie do postu... trzeszczy jak w wozie drabiniastym. Do tej pory sprawę załatwiał środek do konserwacji deski. Teraz już nie, a na dodatek coś dostaje wibracji i brzęczy od 2000-2300, czyliż tych, które często sie używa... trzeszczy podszybie, coś w drzwiach od kierowcy stuka, piszczy konsola środkowa do tego schowek pasażera hałasuje ... cos pominąłem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kisila

Hej,

 

Widzę ze nie jestem sam - choc nniewielka ale jednak to pociecha

Co do drzenia i wibracji podszybia - glownie kratka wlotu powietrz na szybe - mialem to - probelm rozwiazaly taki podkladki filcowe pod meble ( kwadratowe zlozone strona klejaca na pol i upchniete miedzy deske a szyba tak gleboko ze ich nie widac ).

Technika ta rzowiazala 80% problemow z deska - zostalo skrzypienie w okolicach slupka i konsoli od strony kierowcy - filc nie daje rady ... :(

Krew mnie zalewa - to ze drzwi skrzypia to sie przyzwyczailem ( nawet choc to nieporozumienie zwazywszy ze drzwi w astrze 2 mojej zony nie tylko sa miekkie ale i nic a nic nie skrzypi )

Może jednak komus sie udało z tym poradzic ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość drozdu

Witam !

Paska mam od 4 m-cy :641: Te dziwne stuki o których się tu pisze u mnie pojawiły sie po 2 tyg. od zakupu :609: . Auto przyjechało z Niemiec, wieć nie wiem czy koleś przede mną miał ten problem. Ale do rzeczy. Mam znajomka, który pracuje w ASO VW we Wrocku. Koleś od razu wiedział o co chodzi jak do niego pojechałem. Cały problem leży po stronie dwóch głupich uchwytów, które trzymają deskę do belki poprzecznej sam. Rozbiurka dosłownie wszystkiego, żeby się do nich dobrać (kiera, konsola, schowek, wszystkie wł.i wył., itd ). Ogólnie dzień roboty. U mnie problem rozwiązały: kawałki filcu, dętka rowerowa, gąbka iii pianka montarzowa!!! Jak na razie jest oki! Choć od czasu do czasu coś tam stuknie ale da się wybaczyć. Wszystkim polecam choć jest z tym zabawy ale jak ktoś ma cierpliwość !!!!. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kisila

Witaj,

 

no wlasnie tego sie obawialem - mysle ze nie znajde chetnego ktory rozbierze mi pol samochodu - a nawet jesli - to zaplata bedzie sowita :(

pytanie tylko czy istnieje jakas inna metoda umozliwiajaca usuniecie stukotu bez wiekszej demolki....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam plan taki: Wyjmę schowek. Silikonem posmaruje krawędzie i miejsca gdzie sie styka z resztą deski. Posprawdzam jeszcze czy przewody (radio, oświetlenie schowka, telefon) nie są luźne w razie czego zepnę i przykleję do czegoś. Wyjmę panel środkowy (też trzeszczy) jeli będzie się dało silikonem jesli nie to kazdą cześć plackiem popsikam, może na jakiś czas to zaradzi n stuki i trzeszczenie... Tylko ten czas, żeby go choć kapkę więcej było...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kisila

Plan dobry - przy czym u mnie raczej podszybie - a to jak koledzy sie wypowiedzieli - demolka aby cokolwiek zrobić ... :(

Narazie ja nie mam pomyslu jak to obejść :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pyra

Zdejmowałem kiedyś deskę bo wydawało mi się,że coś pod nią się kula(przemieszcza w zakretach od lewa do prawa)przyczyny nie znalazłem pod deską,nie będę pisał gdzie to było bo byście się ze mnie śmiali.Otóż deska w swojej przedniej cząści (tej bliżej szyby)jest mocowana na trzech badziewiastych zaczepach blaszanych przyspawanych punktowo do belki poprzecznej łączącej słupki.Te zaczepy sterczą poziomo powiedzmy w stronę kierowcy i na nie nasuwa się wygięte z drutu w kształcie litery U i przymocowane do spodniej części deski elementy.Podobnie były zaczepiane tylne siedzenia w niezapomnianym kaszlaku.Pamiętam,że napracowałem się przy tym bardzo, przy okazji starając się usuwać wszelkie podejrzane -prawdopodobne ogniska skrzypień.Po montażu była rewelacja ale na krótko.Po kilkukrotnym przejechaniu 25 kilometrowego odcinka drogi trzeciej kolejności odśnieżania prawie wszystko wróciło do normy.Czasami mam ochotę przewiercić ją na środku i z góry porządnie przykręcić blachowkrętami.Wniosek:Deska rozdzielcza jest duża i masywna mogła by być zdecydowanie konkretniej mocowana do nadwozia.Ate zaczepy to porażka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kisila

Ha - mamy podobne choc nie do konca doswiadczenia.

Moje proby z odizolowaniem ruchu deski i odepchnieciem jej od szyby za pomocą filcu też pomagaly ... ale chwile ... wniosek zdaje sie jest jeden - ktos to spartolil ...i chyba trzba sie pogodzic :( wyjatkowo bolesny wniosek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Piterek

Witam.

 

Panowie mam problem z deska w Passacie 01r. a mianowicie chodzi o te trzaski przy podszybiu przy jezdzie po nierownosciach czyli ogolnie mowiac przy jezdzie po Wrocławiu i chcialem zapytac czy ma ktos moze jakies fotki tych trzech zaczepow a ogolnie mowiac calej deski od spodu przy łączeniach do podszybia??? Czytalem duzo na forum o tym zjawisku i wiem ze niektorzy z Was juz pokonali te tajemnicze odgłosy przypominajce pękanie, kruszenie się plastików i ja tez chcialem sie zabrac za ta operacje bo juz mnie kur...ca bierze.Za wszystkie odpowiedzi z gory bardzo dziekuje i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

 

Panowie mam problem z deska w Passacie 01r. a mianowicie chodzi o te trzaski przy podszybiu przy jezdzie po nierownosciach czyli ogolnie mowiac przy jezdzie po Wrocławiu i chcialem zapytac czy ma ktos moze jakies fotki tych trzech zaczepow a ogolnie mowiac calej deski od spodu przy łączeniach do podszybia??? Czytalem duzo na forum o tym zjawisku i wiem ze niektorzy z Was juz pokonali te tajemnicze odgłosy przypominajce pękanie, kruszenie się plastików i ja tez chcialem sie zabrac za ta operacje bo juz mnie kur...ca bierze.Za wszystkie odpowiedzi z gory bardzo dziekuje i pozdrawiam.

 

Przestudiuj ten rysunek masz tam punkty mocowania deski do belki.Powodzenia.:)

 

deskarozdzielczab5bd6.th.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tylko, lub aż przy skręcie ostrym w lewo lub prawo STUK ! jakby metalowa kulka w schowku latała.

Irytujące to trochę i żenujące, że VW dopuścił się tego ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maslog
Witaj,

 

no wlasnie tego sie obawialem - mysle ze nie znajde chetnego ktory rozbierze mi pol samochodu - a nawet jesli - to zaplata bedzie sowita :(

pytanie tylko czy istnieje jakas inna metoda umozliwiajaca usuniecie stukotu bez wiekszej demolki....

 

Rozebrać i złozyć to najmniejszy problem. Ale jeszcze trzeba wiedzieć gdzie i co posmarować lub jakiś inny filc podłozyć.Zeby nie okazało się że twoja praca jest bezużyteczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Piterek

Koledzy pisalem juz wczesniej o tych trzaskach dochodzacych od deski od podszybia i sa to dokladnie te same objawy z ktorymi tutaj co niektorzy sie juz spotkali a wiec to kolejne Passat z wrodzonymi trzaskami.Ostatnio gdy dopychalem deske do szyby slyszalem te zgrzyty i wydawalo mi sie ze to moze zaslepka poduszki powietrznej i jednak....wczoraj ja zdjalem i od wewnetrznej czesci gdzie ma styki z deska upaćkałem cala w smarach i innych tego typu mazidłach po czym zamocowalem ja powrotnie na miejsce i problem trzasków zniknął:) ale znajac zycie to pewnie tylko na chwile:(.. ale cieszmy sie chwilą ktora trwa:):):)

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daro-erni4

no witam zawiedzionych i zdenerwowach właścicieli skrzypiących passatów , u mnie niestety jest ten sam problem ale nie mam cierpliwości do rozbierania całej deski jak ma to pomóc tylko na chwile mysle że filc i smarowanie może pomóc najszybszym i tanim kosztem no oby nie na chwile.

powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość metha

U mnie po wymianie przedniej szyby zaczęło stukać w okolicy podszybia ale tylko w upalne dni :confused:

Wcześniej tego nie miałem,a samochodzik jest na pewno bezwypadkowy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość slayaa

Witam. Mam ten sam problem, pan ktory instaluje car audio powiedzial ze sie z tym upora za 300 zl i zamierzam w przyszlym tygodniu sie do niego odezwac w tej sprawie. A co z tego wyjdzie opisze z tydzien po zabiegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze że nie jestem sam :)

1. czy ktos z was (tym ktorym stuka) ma rozpórke kielichów?? może to by pomogla zawsze to sztywniejsza karoseria??

2. czy ewentualnie przy demontażu szyby czolowej jest dojscie do tych zaczepów o ktorych piszecie?? Ktore ta są według rusunku JurkaW

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ireneuszzuk

witam ,chyba nie będę orginalny odnośnie trzeszczącej deski ,rozebrałem schowek podklejiłem filcem miejsca styku z deską ,trochę pomogło ,ale podszybie dalej trzeszczy .Dodam jeszcze do listy stukających i trzeszczących- plastiki w przedziale bagażąwym modelu kombi ,ale cóż to vw ,cieszmy się średnim spalaniem na setkę i pojemnością

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności