Skocz do zawartości
niuniek_00

dziwny odglos podczas jazdy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczow. Mam maly problem i nie wiem co zrobic, przy wiekszej predkosci auto zaczyna mi buczec tzn buczy ale z przerwami rownymi. Dziwne ale czasami nie zawsze dzieje sie tak jak sie rozpedze i nagle zaczynam hamowac wtedy buczy przez chwile dopuki nie zmniejsze predkosci i nie puszcze pedalu hamulca. Bylem u mechanika myslalem ze to lozysko ale z przodu bylo wymieniane sprawdzali i sa w porzadku z tylu wymienilem bo zaczynaly szumiec. Myslalem ze to wina lozyska ale po wymianie dzieje sie tak samo. Zastanawiam sie czy to moze byc wina klockow hamulcowych czy tez opon zimowych chociaz jesli chodzi o opony to jak je zalozylem to nic takiego sie nie dzialo zaczelo sie niedawno! Prosze pomozcie!!!

Edytowane przez niuniek_00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może krzywa tarcza hamulcowa? A koła były wyważone? nie było ostatnio jakiegoś spotkanai z krawęznikiem na przykład...?

Pozdro:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_tytul1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kola zostaly wywazone a tarcza ma rancik moze to przez to??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kamilo

Ostatnio mój pasek wpadał w duże wibracje i przy tym słyszalne były piski i szumy z prawej tarczy hamulcowej. Myślałem że to może wina cylinderka że jest zapieczony czy coś i nie odbija lecz niestety się myliłem. Sprawdziłem i wszystko niby w porządku ale podejrzanie mi wyglądały te tarcze z tym rantem więc wziąłem szlifiere i oszlifowałem do płaszczyzny z tarczą. Problem ustąpił więc możesz spróbować nic to nie kosztuje tylko tyle ile troszkę czasu i energii za szlifiere:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możliwe też, że masz twarde klocki i dlatego może hałasować, ale może rzeczywiście te tarcze.

Mam podobny problem tylko, że mnie coś hałasuje przy hamowaniu głównie jak silnik jest zimny, jak się rozgrzeje to jakoś jest ciszej :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra dzieki chlopaki w sobote jak bede mial chwile to wymienie sobie tarcze i klocki i napisze czy sie poprawilo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy ja mam za to inny troche problem :P czasami (raz na 30 razy) jak lekko przycisne pedal hamulca to zaczyna mi cos jakby gwizdac :/ jak mocniej nacisne to juz jest ok. no i ostatnio tak samo zaczelo mi cos jakby huczec przy jezdzie ale po 1 dniu ustapilo i nie slychac... ale gwizdze dalej :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności