Skocz do zawartości
radas

temp. silnika a przełączanie na LPG

Rekomendowane odpowiedzi

Ogólnie jestem bardzo zadowolony z mojej instalacji gazowej BRC Sequent 24.

Właściwie nie stwarza ona żadnych problemów , poza jednym (opisanym w innym wątku).

Jedyny minus (a może plus) to moment przełączania się z benzyny na LPG.

Wcześniej (do 1000 przejechanych km. po zamontowaniu) , miałem ustawiony moment przełączania się na 49*C .

Teraz mam zmienione na 40*C.

To tak ok. 2 km jazdy do momentu rozgrzania.

Podobno można zmniejszyć ten moment do 35*C bez szkody dla silnika.

Jak Wy macie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez szkody dla silnika to możesz całkiem wyłączyć zależności temperaturowe - jedyna szkoda to dla membrany parownika/reduktora (tak twierdzą co poniektórzy i ja skłaniam się ku tej teorii :D).

Ja (co prawda nie sekwencyjny, ale II gen.) od 14 lat przełączam zaraz po zapaleniu (po ok 1 minucie - wyjadę z garażu, pozamykam bramy) przy zamkniętym ogrzewaniu i w tym okresie w wymieniłem 3 membrany, więc chyba nie jest źle.

Przy temperaturach na zewnątrz poniżej -5stC przełączam po ok 2-3km (bo inaczej może zamarznąć reduktor)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi gazownik ustawił odrazu na 30 st i jest ok. Nie narzekam. ale wcale tak szybko sie nie przełacza na lpg. teraz przy temp ok 4 st przełaczła mi się przy około 1 km czyli ok 3,5 min jazdy. Mysle , że ustawienia climatronika mają też wpływ ponieważ w pozycji auto przełacza mi na gaz po przejechaniu ok 2 km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności