Skocz do zawartości
Gość Karolofix

Wysokie spalanie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Karolofix

Po wymianie pompowtrysku w passacie 2.0 TDI 140. Spalanie bardzo wzrosło Po miescie było powyżej 42 mpg co jest ok. 4,5 litra na 68 km ( mały ruch i mało świateł), a teraz jest 33mpg, poza miastem (na 6 okolo 2000obr/min 110km/h) jest ok. 45-47mpg co daje 75km na 4,5 litra a było powyzej 55 mpg. Dodam że jazda bardzo spokojna... Rozrząd nie ruszany, wszystkie wtryski wyregulowane po wymianie tego jednego. Na postoju spalanie bardzo rośnie tzn. jeśli pokazywał mi 47mpg to po 5 min postoju np. w korku już jest 39mpg. Styl jazdy bardzo spokojny ale wskazówka od paliwa leci i tak w dół bardzo szybko, nie wiem czego to może być przyczyna. Dodam ze jak jechałem ostatnio do Polski to srednią miałem 43 mpg a na trasie cały czas tempomat ustawiony na 150km/h. :( Dodam że nie pokazuje mi spalania na postoju tzn jeśli go odpalę i zresetuje komputer to on nic tylko cały czas --- takie trzy kreski... Także daleko mi do 5,5 litra po trasie i 7 po mieście. Dzieki za wszelkie uwagi

clip_image002.jpg

Edytowane przez Karolofix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolofix

VAG-COM Version: Release 409.1-US

 

Control Module Part Number: 03G 906 018

Component and/or Version: R4 2.0l PPD1.1 G 8096

Software Coding: 0000072

Work Shop Code: WSC 00680

1 Fault Found:

17675 - Pump-Jet Valve: Cylinder 3 (N242): Regulation Range Exceeded

P1267 - 006 - Short to Plus – Intermittent

To jest błąd jaki znalazł mój VAG... a to dane z kanału 013

clip_image002.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kto wymieniał pompowtrysk? trzeba jeszcze raz wyregulować wtryski.

Silnik się trzęsie czy chodzi normalnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojtuk1

Ja u siebie mam to samo spalanie nie idzie wyżej niż 38mpg w mieście, kupiłem auto w komisie, pamietam ze jak z wyjezdzalem od nich to na komputerze pokoazywalo mi ze 60 mpg. Byłem u kolesia pok kompem pokazywalo ze jest chwilowy błąd na przeplywomierzu, ale chciałbym się jeszcze poradzić na forum zamim wywale 500 PLN a okaże się ze to nie to, słyszałem od znajomego ze nie koniecznie przeplywomierz bo wtedy spalanie byłoby o wiele większe.

Prosze o jakas porade bo wiem ze naprawianie auta w sposób może to to a nmoze coś innego to całkiem droga sprawa.

Dzięki bardzo za wszelkie porady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności