Skocz do zawartości
Gość falis

Help!!! Kontrolka oleju.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość falis

Witam.

Od razu mowie ze uzylem opcji szukam zanim napisalem ten post :)

Chodzi o to, ze wczoraj podczas jazdy zaswiecila mi sie kontrolka oleju i pojawil sie komunikat "check oil level" jak kazal tak zrobilem, oleju rzeczywiscie bylo w okolicach min na bagmnecie wiec dolalem na max, ale kontrolka nie zgasla. Swieci sie caly czas i wyswietla komunikat check oi level. Nie wiem o co chodzi, poziom oleju jest ok, pompa chodzi, czy mozliwe ze padl czujnik oleju?? Slyszalem tez zdanie ze nalezy zrobic kasowanie bledu vag-iem. Czy ktos wie w czym moze byc problem????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprubuj odłączyć klemę ( powoduje to kasowanie pamięci i zagara) odczkaj 2-3 min. i ponownia załóż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche radykalne środki :] jeśli możesz vagiem to skasować (masz dostęp do vaga) to skasuj to vagiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

A jeśli nie masz interfejsu VAG i komputera to w/w rada jest jedyną :)

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość VWpassatTDI

to co u mnie klema + na minute i wszystko wróci do normy !! :610:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość falis

Dziekuje za zainteresowanie tematem.

Zgodnie z sugestiami odpialem kleme "+" z akumulatora na jakies 5 min i wszystko wrocilo do normy :)

Raz jeszcze dziekuje i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

u mnie pojawił się komunikat "check oil level" pierwszy raz jakiś miesiąc temu. Sprawdziłem olej ale wszystko było w porządku, dziś znowu to samo - aż mnie zmroziło jak zobaczyłem tą żółtą kontrolkę i ten piskkk - ble :/ Nie wiem czy taki opisany wyżej "twardy reset" pomoże czy to coś innego... Dodam że po pierwszym razie kontrolka zgasła po odkręceniu korka od oleju - ale z tego co pamiętam to odkręcenie korka od oleju kasuje ten błąd na ileś tam kilometrów...

Jeżeli za jakiś czas znowu się zaświeci ta kontrolka mimo odpowiedniego stanu oleju - od czego powinienem zacząć szukanie - w czym tkwi problem?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

przedwczoraj mialem pdobny problem a więc w moim golfiku TDI PD tez podczas jazdy zapalila sie zolta kontrolka na komputerku i napis " öltstad prüfen " poziom oleju był przed miniumum, dolalem prawie pod max, i teraz zawsze po przekreceniu kluczyka wyskakuje wlasnie to i ten napis i po chwili gasnie. zdjecie : http://img839.imageshack.us/content_round.php?page=done&l=img839/627/dsc00287t.jpg niewiem czy zdjąc kleme zeby to skasowac? co sie pokasuje jeszcze? radio sie rozkoduje po 5 min?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Ja też miałem problem z kontrolką oleju :niekumam rozwiązanie w moim przypadku było bardzo proste mianowicie na zgaszonym silniku wyjąłem bagnet od kontroli poziomu oleju i po chwili włożyłem na miejsce. :dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam,

przedwczoraj mialem pdobny problem a więc w moim golfiku TDI PD tez podczas jazdy zapalila sie zolta kontrolka na komputerku i napis " öltstad prüfen " poziom oleju był przed miniumum, dolalem prawie pod max, i teraz zawsze po przekreceniu kluczyka wyskakuje wlasnie to i ten napis i po chwili gasnie. zdjecie : http://img839.imageshack.us/content_.../dsc00287t.jpg niewiem czy zdjąc kleme zeby to skasowac? co sie pokasuje jeszcze? radio sie rozkoduje po 5 min?

Podnieś i zamknij maskę ;)

KLIK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podnieś i zamknij maskę ;)

KLIK

 

:hmm Kolega napisał ze dolał oleju wiec maskę tez pewnie otworzył ;)

W takim przypadku wyjście ostateczne pozostało; odpięcie klemy akumulatora, pod warunkiem ze mamy na wszelki wypadek kod PIN do radia.

 

Witam.Ja też miałem problem z kontrolką oleju :niekumam rozwiązanie w moim przypadku było bardzo proste mianowicie na zgaszonym silniku wyjąłem bagnet od kontroli poziomu oleju i po chwili włożyłem na miejsce. :dobrze

 

Pozostawię to bez komentarza :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

;) Dlatego dałem klik o tym "problemie"...

A tam poczyta o zwalonej krańcówce lub klemie od aku :ok

Pozostawię to bez komentarza

I mi zabrakło słów... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dlatego dałem klik o tym "problemie"..

:dobrze źle zinterpretowałem odpowiedz. :danek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności