Skocz do zawartości
Marijan34

Czuć paliwem w kabinie!

Rekomendowane odpowiedzi

Dzieki Patryk_

 

Czy ktos moze mi powiedziec jaki jest kod tej czesci do B5(3BG) 1.6 102KM (ALZ)

Rok: 2003?

 

sam znalazlem taka czesc:

[ame]http://www.amazon.com/06A103213F-99-06-Beetle-Jetta-Breather/dp/B002NX7IUM/ref=pd_bxgy_auto_img_b[/ame]

 

ale wszedzie pisza, ze to jest do 1.8 a ja mam 1.6. NA oko czesc wyglada jak ta w moim aucie. ?????

Edytowane przez Volthar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos moze mi powiedziec jaki jest kod tej czesci do B5(3BG) 1.6 102KM (ALZ)

Rok: 2003?

 

sam znalazlem taka czesc:

http://www.amazon.com/06A103213F-99-06-Beetle-Jetta-Breather/dp/B002NX7IUM/ref=pd_bxgy_auto_img_b

 

ale wszedzie pisza, ze to jest do 1.8 a ja mam 1.6. NA oko czesc wyglada jak ta w moim aucie. ?????

 

Numer części dowiesz sie w innym dziale,tam pytaj.Na rurę odmy do 1.8 to mi nie wygląda bo w tym silniku jest kolanko ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz dzieki za podpowiedz. Czesc znalazlem i o dziwo w Irlandii w VW kosztuje tyle co w Polsce - €52 z VATem. Czesc wymieniona dzisiaj i wyglada na to, ze problem spalin zniknal. Pojawil sie za to jakis swist, nie za glosny, jak dodaje gazu i odpuszczam. Na postoju tez go slychac. Moze gosc, co mi to naprawial za bardzo naciagnal pasek od alternatora? Jutro sprawdze dokladnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moze gosc, co mi to naprawial za bardzo naciagnal pasek od alternatora? Jutro sprawdze dokladnie.

 

Może być i tak.Sprawdź także czy w dolocie powietrza niema jakichś "dziur"/nieszczelnień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez miałem problem ze spalinami, tylko ze mam dieselka :P. U mnie przyczyną było pocenie się uszczelki (bądź przewodu?) nie pamietam od intercoolera, po wymianie wszystko ok :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zakupiłem Passata 1.6 B5 FL 2001r AZL sedan. Auto podobno stało rok czasu nie używane. Gdy pierwszy raz nim jechałem zdawało mi się, że czuć zapach paliwa, (może spalin). Sprawdzony cały układ paliwowy, wymieniony filtr paliwa zapach nadal się pojawia. Tylko nie zawsze. Od dwóch dni wertuje internet z typem na filtr węglowy powrotu, oparów paliwa w nadkolu bądź ostatnio znalazłem, że może to być nieszczelna klapa bagażnika i zasysanie spalin. Po zrobieniu 1000km zauważyłem, że rzeczywiście zapach paliwa, spalin pojawia się gdy otwieram szybę z przodu, nieważne którą. Gdy szyby są zamknięte zapachu nie ma. Nawiew chodzi cały czas - myślę, że nie ma z tym nic wspólnego. Założyłem od razu gaz i jest to samo, czuć benzynę lub spaliny. Z klapą jest coś nie tak bo nie raz zamek nie łapie trzeba mocniej - była malowana, może jakiś zaślepek brakuje bo jak się zamknie to szczelina jest ok. Nie mam już pojęcia czego i gdzie szukać - pomóżcie!. Czytałem też coś o odmie kolektora dolotowego ale jest w porządku - tak stwierdził zaprzyjaźniony mechanik.

Dodam, iż po zakupie znajomy kumpel podłączył kompa i wykazało jakiś błąd poziom, system mieszanki paliwa za ubogi czy coś takiego, nie pamiętam.

 

2 pytania:

-jakie świece kupić bo gość w sklepie mi mówi, żeby do gazu kupić jednoelektrodowe, że mechanicy co się u niego zaopatrują to takie radzą i kładą do gazu, że lepsze i że będę zadowolony - czy wymieniać też przewody?

- ile powinna wynosić minimalna grubość tarcz przód i tył bo nie wiem czy przetaczać czy muszę kupić nowe?

 

Pozdrawiam

Marcin

 

 

Edytowane przez GURAL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

 

 

2 pytania:

-jakie świece kupić bo gość w sklepie mi mówi, żeby do gazu kupić jednoelektrodowe, że mechanicy co się u niego zaopatrują to takie radzą i kładą do gazu, że lepsze i że będę zadowolony - czy wymieniać też przewody?

- ile powinna wynosić minimalna grubość tarcz przód i tył bo nie wiem czy przetaczać czy muszę kupić nowe?

 

Pozdrawiam

Marcin

 

 

To wątek o spalinach więc od razu mówię-nie pytaj o inne rzeczy tylko sobie poszukaj...Odma-owszem,zatkana lub pękniete kolanko.To najpierw sprawdź.Są screeny z Etki na forum,znajdziesz napewno i będziesz wiedział o co mi dokładnie chodzi.Bez sensu jest żebym wrzucał to poraz kolejny.

Robię to dlatego że jesteś "nowy" i może masz forum nieopanowane:

ROZMIARY TARCZ MASZ TU

O świeczkach MASZ TU

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, śmierdzi u mnie w aucie na postoju paliwem, ale tylko gdy włączam nawiew wiec strzelam, że to coś z pod maski jak owieram najbardziej czuc pod kolektorem czyli to chyba ta rura odmy i pytanie czy do silnika APU 1.8T taka bedzie dobra

http://allegro.pl/odma-silnika-rura-audi-a4-b5-1-8-1-8t-058103213-i5018366745.html

i czy tylko wystarczy wymienić tą część czy całość jak to:

http://www.dora2013.webd.pl/images/a4/36.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie leci ci paliwo na ziemię przy kole po stronie pasażera? Nie ma plamy na postoju?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po stronie pasażera nie czuć. Najbardziej czuć po stronie kierowcy pod Kolektorem. Jutro lub pojutrze sprawdzę na postoju czy obok koła cos kapie ;]

Edytowane przez vatos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem. Nie ma plamy obok koła, ale też czuć. To trzeba całość czy jak? Czy może inne możliwości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jak juz czuć to po stronie pasażera, to dla pewności zanurkuj z nosem pod drzwi pasażera i jak tam przy podłodze bedzie czuc paliwem, to niedługo tamtędy zacznie lecieć. Czyli wyjdzie na to, ze masz zapchany filtr węglowy i trzeba będzie wymienic albo sam filc w środku albo jak nie chce ci się pruć filtra, to kupić drugi. I zobacz jeszcze, czy bak nie ejst wklęsły (zassany troche do środka) - wtedy będziesz miał pewnosć, ze filtr jest kaputt :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Sprawdzę, tylko obok koła czuć dużo później niz z pod kolektora, bo tam czuc od strzała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filtr jest prawie pod szybą wiec najpierw może śmierdzieć w grodzi silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok to wymienię filtr chodzi o przeciwpyłkowy tak? Dzięki za rade dam znać jak wymienię czy to coś pomogło ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. Chodzi o filtr, który jest schowany w nadkolu przy drzwiach pasażera. To jest filtr odpowietrzenia zbiornika paliwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok. Dzieki bardzo, a mógłbyś pokazac jak to wygląda? to jest to?:

http://img07.allegroimg.pl/photos/oryginal/49/55/46/15/4955461584

 

Warto kupować używkę? W serwisie koszt 450zł ;/

Edytowane przez vatos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - to nie to :wmorde

Przecież ten zawór masz na silniku - a ja chyba dokładnie ci napisałem gdzie ten filtr sie znajduje, czyż nie? I nie trzeba kupować całego filtra, tylko wyjąc stary, rozkręcić go na dole puszki, wyciąć plastikową kratkę co trzyma filcową wkłądkę, włożyć nowy filc i złożyć z powrotem :fajny

 

Coś takiego.

http://allegro.pl/filtr-weglowy-audi-a4b6-vw-passat-b5fl-3b0201803c-i5002054175.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, własnie źle link skopiowałem o to mi chodziło bo znalazłem po numerze częsci 3b0201803, ale nowy koszt 450zł, a wiesz może jeszcze gdzie taki filc kupie? Bo to raczej rzadko kiedy sie wymienia i nie mam pojęcia co tam siedzi ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wiesz może jeszcze gdzie taki filc kupie?
Wytnij ze starego gumofilca, wyjdzie taniej :umm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności