Skocz do zawartości
fonfel

jaki olej do silnika z filtrem cząstek stałych???

Rekomendowane odpowiedzi

Gość czarna 25
Jedź na wymianę oleju i zalej odpowiedni, nic nie powinno się stać jak przejechałeś 5 km

dzieki olej wymieniony zrobiłem 10km wszystko ok.nie dymi juz:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość piotrek326292

Gdzie mogę kupic,płyn do filtra cząstek stałych,prócz ASO VW!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gdzie mogę kupic,płyn do filtra cząstek stałych,prócz ASO VW!

 

Np na allegro: http://allegro.pl/item546072774_ad_blue_kanister_20kg_adblue_tanio.html

 

Nie wiem czy AD blue to to samo, ale jak będziesz znał fachową nazwę tego specyfiku to wpisz w wyszukiwarkę i może tam znajdziesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrek 326292

Płyn do DPF do Passka BGW to Satacen 25 nr G 052 143 A2 dostępny niestety tylko w serwise i nie radze lać AD Blue bo moze cię to drogo później kosztować.

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie radze lać AD Blue bo moze cię to drogo później kosztować

 

Co do mojej odpowiedzi to nie miałem na myśli że AD blue to to samo, ale skoro jest AD blue to może i tamten będzie. Tak tylko proforma pisze żeby mnie ktoś nie oskarżył że wprowadzam kolegę w błąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość amadeus85

Witam i z góry przepraszam za zamieszczenie wątku w nieodpowiednim dziale jednak troszeczkę mnie nagli i myślę że administartor to zrozumie jako wielbiciel passata. Nie mogę tworzyć własnych wątkow dlatego pytam w tym temacie gdyż jest bardzo przyblizony a 2 dni poszukiwań nurtujących mnie pytań na które nie znalazłem odpowiedzi doprowadziły mnie do momentu pisania tego własnie zapytania. Moje pytanie dotyczy filtru cząstek stałych i używanego do takich silników oleju jednak do passata nowszej wersji B6 z 2006 roku którego włascicielem jestem od 2 tygodni. Pytanie to w jaki sposób mogę rozpoznać czy mój model posiada ten filtr? Szukałem wśród kodów z ksiażki serwisowej ale tam nic na tem temat nie ma a takze dealer który samóchod mi sprzedał nie jest w stanie udzielić mi tej szczegółowej informacji. Informacja ta pomoże mi odpowiedzieć na kolejne pytanie które mam i jest ono pilne. Olej w tym samochodzie zbliża się do minimum i zielonego pojęcia nie mam jaki mam w tej chwili dodać (dealer mówi że Fully Synthetic 5/40 PD nie zgadza się to jednak z oznaczeniami ksiązki serwisowej w której zaznaczona jest opcja LongLife engine oil used). Gdy uzyskam odpowiedź na pierwsze pytanie to jasnym raczej będzie że muszę użyć oleju 5/30 z normą 507 (chciałbym się jednak upewnić czy istnieje jakiś olej 5/40 PD z normą 507)? Gdy jednak nie uzyskam odpowiedzi to nasuwa się kolejne pytanie, raczej pewne jest że używany jest w tej chwili Full Synthetic albo 5/40 z normą 505 01 (jezeli 5/40 PD z norma 407 nie istnieja) albo 5/30 z normą 507 LL, jeżeli jednak ten pierwszy to czy jak doleje olej z tą lepszą normą 507 to stanie się coś gdy wymieszam go z 505 01? Samochód jest obecnie w anglii i zamierzam nim dojechać do Polski żeby u nas zrobić pełen serwis i wymiane olejów filtrów itd (tutaj za dużo opinii słyszałem że anglicy podchodzą nieprofesjonalnie więc jak jest możliwość w Polsce to chcialbym nim dojechać przed jakimkolwiek serwisowaniem).

Jeszcze takie pytanie offtopic czy koledzy z forum mogliby udzielić mi informacji ile średnio kosztować będzie serwis tego samochodu w Polsce zakładając że wszystko jest sprawne?

Przepraszam jeszcze raz i jednocześnie witam wszystkich forumowiczów z moim pierwszym postem (jeżeli administrator uzna że przeniesienie jest konieczne to proszę to zrobić)

pozdrawiam i z góry dziękuje za wszystkie rzetelne odpowiedzi

Edytowane przez amadeus85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem ofertę oleju dla swojego auta z DPF http://allegro.pl/motul-8100-x-clean-5w30-5l-gratis-promocja-i5125450192.html Z uwagi na cenę mam wątpliwości .Czy ktoś kupował u tego sprzedawcy i może potwierdzić ,że jego towar jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności