Skocz do zawartości
Remek

Wymiana nagrzewnicy w 35I – How To by Remek ;)

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Powtarzałem ta czynnosc z 5 razy i niestety nic. I czy wina tkwic moze w tym czy jeszcze w czyms innym? Bo 6h dlubania przy wymianie nagrzewnicy a nie majac pewnosci to szkoda czasu niestety

A temperatura silnika na wskażniku jest ok?

Czy po rozgrzaniu silnika oba węże od nagrzewnicy są gorące?

Nie zauważyłeś czasem kawałków gąpki wylatującej przez nawiewy?

Jeżeli tak możliwe że masz klapy sterujące powietrzem do oklejenia.

Możliwe jest też że wyskoczyła ci linka od sterowania ciepło-zimno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tem na wskazniku jest wlasnie nie tak bo skacze od hm 30 do 50 czasem do 70.

Z nawiewu gabki wylatywaly juz od dawna w kawałkach.

Oba węże są gorące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A termostat wymieniałeś ? może nie dogrzewa sie w ogole silnik? A te gąbki to też nic dobrego bo mogły sie posypać z klapki ciepło/zimno wiec i tak jest do rozebrania cały układ tak jak byś nagrzewnicę wymieniał , w sumie jak sie trak rozbierze wszystko to już grzechem chyba było by jej nie wymienić zeby mieć spokój na pózniej juz.. no bynajmniej ja bym tak do tego podszedł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z nawiewu gabki wylatywaly juz od dawna w kawałkach.

Oba węże są gorące.

no to wszystko jasne, miałem identycznie. Nadrzewnice masz ok (też płukałem) poleciała ci gąbka na klapach sterująca powietrzem. Da się to naprawić bez wyciągania deski, trzeba tylko zdemontować tunel doprowadzający powietrze. Opis masz bodajże w postach od 64 do 74

 

Jeżeli:

- zamiast ciepłego powietrza leci tylko letnie

- przewody prowadzące płyn z/do nagrzewnicy na rozgrzanym silniku są ciepłe

- zauważyliśmy kawałki gąbki wylatujące z nawiewu

- nie mamy wycieku płynu chłodniczego w kabinie

to przyczyną kiepskiego grzania są:

Cytat:

"Napisał henryk1112 viewpost.gif

-WAŻNE !!! upewnijcie się czy na wewnętrznej klapie z blachy ocynkowanej z otworami

znajduje się gąbka uszczelniająca (na całej pow. blachy) -pełni ona b.ważną funkcję i brak jej prowadzi do mieszania się cipłego powietrz z zimnym i kiepskim efektem grzew czym!!!"

 

Naprawa tych klap mi zajęła mi dwie godziny.

Potrzebne narzędzia to:

- płaski i krzyżakowy śrubokręt

- klucz 13

 

Potrzebne materiały to:

-klej butapren lub podobny

-pianka pod panele lub na przykład jakiś materiał który kiepsko przepuszcza powietrze (ja początkowo miałem użyć jeansu ze starych spodni:p)

 

Opis prac:

 

- odkręcić 4 wkręty trzymające półkę pod schowkiem i ją wyjąć

- odkręcić 3 wkręty trzymające schowek i go wyjąć odpinając lampkę od oświetlenia

- zdemontować piankę osłaniającą tunel nawiewu

- odkręcić wkręt podtrzymujący nawiew na nogi

- zdemontować linkę z dźwigienki regulującej siłę nawiewu

- odłączyć i wyjąć wentylator

- podważając płaskim śrubokrętem zdjąć 6 szt zapinek łączących tunel doprowadzający powietrze z komorą rozdzielającą to powietrze

- otworzyć maskę' date=' odchylić plastik osłaniający sitko wlotu powietrza, wyjąć dwie zawleczki i jedną sprężynę trzymającą to sitko, wyjąć sitko i odkręcić te dwie śrubki(klucz 13) na które wysuniete były zawleczki.

- odłączyć przewody na tunelu doprowadzającym powietrze

- wyjąć tunel doprowadzający powietrze

 

W chwili tej mamy dostęp to klap sterujących ruchem powietrza, możemy sobie odmierzyć i wyciąć odpowiednią ilość materiału. Usuwamy resztki gąbki z klap. Smarujemy materiał klejem i przyklejamy go do klap. Ja je obkleiłem z dwóch stron. Jak zajrzymy głebiej trochę w lewo to widać także klapę od przekierowywania powietrza na panel środkowy u mnie też nie było na niej gąbki więc i ją też obkleiłem.

Po podklejeniu składamy wszystko w odwrotnej kolejności i cieszymy się cieplutkim powietrzem.

 

[/quote']

Edytowane przez cysiokysio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Termostat jest nowy.

Hmm to mysle ze warto pierw spróbować te gabki skoro miałes taka samą sytuacje.W zasadzie moze i tak jest poniewaz jak jade szybciej to to powietrze staje sie takie "jak by sie mieszało" Dam znac po weekendzie.Czy pomogło:)

 

A jeszcze pytanie co do tego "Napisał henryk1112

-WAŻNE !!! upewnijcie się czy na wewnętrznej klapie z blachy ocynkowanej z otworami

znajduje się gąbka uszczelniająca (na całej pow. blachy) -pełni ona b.ważną funkcję i brak jej prowadzi do mieszania się cipłego powietrz z zimnym i kiepskim efektem grzew czym!!!"

To sie dopiero da sprawdzic jak rozbiorę juz to co mam rozebrac ?:P i o która ta blache chodzi ? (Sory ale jestem ciut zielony w tej dziedzinie)

Edytowane przez Saint

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość irekpassat1

Hejka mam taki problem iz przy mrozie -16st. mam problem zapalic swojego paska.wymienione swiece zarowe(na berg) wszystkie filtry wyregulowany i wag kom nic nie pokazuje.jak juz go po długim(ele naprawde po długim) kręceniu zapali to na śniegu czarna plama sadzy i po tem jak go zgasze to pali na dotyk.proszę o podpowiedz dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To sie dopiero da sprawdzic jak rozbiorę juz to co mam rozebrac ? i o która ta blache chodzi ? (Sory ale jestem ciut zielony w tej dziedzinie)

to są właśnie te klapy i jedną z nich(odpowiedzialną za ciepło zimno) zobaczysz jak zdejmiesz tunel.

Są widoczne na 3 zdjęciu w poście 120. Jak są nowe to pokryte są taką gąbką. Nie wiem po co Niemcy zrobili w tych blachach dziury a potem je zaklejali jakąś gównianą gąbką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cysio pytanko do Ciebie.

http://img824.imageshack.us/i/klapy.jpg/

To sa klapy ? i te kola w tych klapach musze pianka zakleic tak ?(wszystkie te koła pozaklejac?)

i poskladac to do kupy ?

Jutro biore sie za robote tylko jeszcze musze to wiedziec .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem sysiek, ale jak mogę, to Ci odpowiem ;)

 

tak - to są te klapy. I na całą powierzchnię ponaklejaj pianki/gąbki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak - to są te klapy. I na całą powierzchnię ponaklejaj pianki/gąbki.

Jest tak jak nie sysiek napisał :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestescie wielcy. Zatkałem klapy taśmą i jest gitara !!

Jedyny prblem mialem nie wyjołem tej ndrugiej klapy poniewaz nie wiedziałem jak i jest tak o na odwal sie poklejona :P ale w sumie to 1h roboty to mze jak ktos mi wytlumaczy ladnie jak wyjac ta klape srodkowa to moze sie pbawie na nowo.

Dziekuje

 

P.S.

http://img440.imageshack.us/img440/7903/klapy.jpg

ta klapa ktora jest na zolto nie potrafilem jej wyjąc nie wiem jak. Moze pomoc mała?

A tak wogole to tej na zielono wogole nie widzialem hmm w ktorym ona miejscu ?:P

Bo kurde chce juz to zrobic na dobre i planuje sobie w srode rozebrac jeszcze raz bo fajna zabawa tylko potrzebuje waszej pomocy.

Edytowane przez Saint

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ta klapa ktora jest na zolto nie potrafilem jej wyjąc nie wiem jak. Moze pomoc mała?

A tak wogole to tej na zielono wogole nie widzialem hmm w ktorym ona miejscu ?

Bo kurde chce juz to zrobic na dobre i planuje sobie w srode rozebrac jeszcze raz bo fajna zabawa tylko potrzebuje waszej pomocy.

Ja nie wyciągałem tych klap. Okleiłem je przez otwór w obudowie i też okleiłem tylko te dwie. Ta trzecia klapa jest w górnej części tej obudowy i chyba rozdziela powietrze nawiew na szybę a nawiew na środek. U mnie nie było potrzeby dobierania się do niej bo sterowanie nawiewu szyba/środek/nogi działało poprawnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie szukać przyczyny, gdy zamiast ciepłego powietrza jest letnie a silnik ma 90 stopni .. pompa wody nowa, termostat nowy.. gdy obroty auta nie przekraczaja 2 tys to z nawiewów leci bardzo letnie powietrze, ale gdy dodamy gazu tak na 3 tys przez około 5-10 sek zaczyna lecieć cieplutkie powietrze.. czy to oznacza że nagrzewnicza jest zatkana ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej awaria linki ciepłe/zimne. Musisz wytargać panel i oblookać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Najprawdopodobniej awaria linki ciepłe/zimne. Musisz wytargać panel i oblookać.

 

tyle ze gdy dam na zimne to daje zimne i nie ma z tym problemu ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie o to chodzi, że linka stoi w pozycji "zimne", ew. lekko tylko uchyla na "ciepłe".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale pisze przeciez ze jak da gazu to leci cieplejsze... ja po wymianie nagrzewnicy mam teraz bardzo dobre ogrzewanie i na wolnych obrotach ale np. jak przy^&^%dole mu :D (lubie to określenie) to aż bucha ciepłymi wiec możliwe że coś z obiegiem płynu masz bo skoro leci cieplutkie po przegazówie to klapka kieruje strumien powietrza... Ja u siebie w lato jak bede rozrząd wymieniał to i pompe chyba wymienie.. A wracając do problemu adriana to jak bedziesz sie zabierał za wymiane to klapki sprawdz czy gąbka jest na nich ok, i linki a raczej mocowania pancerzy przy panelu sterowania czesto są połamane ze "starości" teraz po wymianie jestem zdania że nawet lepiej sobie w lato wymienić nagrzewnice i poobklejac klapki i porobić all na tip top żeby nie było później ździwka w zime :D .

Edytowane przez grzybek141

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tyle ze pompe wody mam nowa .. Jest mozliwe że klapka sie nie otwiera do konca jak pokrętło chodzi jak marzenie ? i jak zdemontowac ten panel z pokrętłami ? linki trzeba odczepić czy jak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jest możliwość. Pokrętło chodzi jak marzenie ale uchwyt lunki przy panelu sterowania się ułamał i linka chodzi luźno w powietrzu, przez co nie ma oporów i pokrętło chodzi idealnie a co za tym idzie klapka od sterowania powietrza otwiera się tylko troszkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Kolego .. własnie o tym samym myslałem .. ;) a jak sciagnąc ten panel ? zeby sie zbytnio nie namęczyc.. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności