Skocz do zawartości
fakamada

Sprężyny -20mm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Szukałem ale nie znalazlem więc zakładam :)

 

Czy ktoś wie czy można kupić spręzyny -20mm ? Takie jak montowali w wersji Sport.

Oczywiście chodzi mi otańszą alternatywę dla ori.

Chcę lekko obniżyć passka ale zachowując praktyczność samochodu na polskich drogach, a dwa że nie chcę zmieniać amortyzatorów.

 

No więc czy ktoś coś wie, słyszał, widział ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego fakamada mam do sprzedania sprężyny które były montowane seryjnie z zawieszeniem sportowym.Jeżeli o takie ci chodzi i jesteś zainteresowany to mogę ci przesłać fotkę.Są to sprężyny czarne z oznaczeniami: przód trzy kropki niebieskie i jedna pomarańczowa a tył jedna niebieska i jedna pomarańczowa.Jeżeli masz dostęp do etki to możesz to sobie sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale po co zakladac -20 ? wczesniej mialem normalna wersje paska teraz mam sport. nie ma specjalnej roznicy ani w komforcie ani w wygladzie... badziej widziac roznice miedzy 15' a 16' bo wersja sport na 16' siedzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sens jest taki że nie chcę zajechać swoich seryjnych amortyzatorów i dklatego decyduje sie tylko na minimalne obniżenie. A jeśli chodzi o felgi to będą 17" :cool:

A kolega Tomas może mi powiedzieć co oznaczaja te kropki ? Bo ja tego nie ograniam.

I jeszcze jedno:

Jaki przebieg zrobiły te spręzyny i dlaczego były zmieniane. No i cena. Może być na PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-20mm to tylko 2cm w dół wzgledem serii więc chyba nie zauważysz różnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez wlasnie to samo mowilem :) najlepiej min -35mm, amory seryjne na pewno nie ucierpia a roznica bedzie widoczna..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
najlepiej min -35mm

 

Jeśli zależy mu na komforcie to -30mm Eibach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

storm w b5 zakładał -30 i wyglądało to tak:

dscn7940oa6.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki za komentarze. Na -30mm mi się baaaardzo podoba, ale podobno i mniejsze obniże nie tym seryjne amory dostają mniej w dupe. Poza tym spójżcie jak nisko jest przód u STORMA. Jak ja tym podjadę pod krawężnik ? Bo o to mi najbardziej chodzi.

Derlysy - dlaczego mówiąc o komforcie mówisz Eibach ? Chodzi Ci tylko o wysokość czy charakterystyke samych sprężyn ?

I w zwiazku z tym kolejne pytanie. Jak na charakterystykę zawieszenia, komfort, prowadzenie wpływa amortyzator a jak sprężyna ? Czy po wstawieniu krótszej sprężyny auto robi się twardsze ? Myslałem że to zalezy od amorów.

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Derlysy - dlaczego mówiąc o komforcie mówisz Eibach ?

 

Bo to najbardziej komfortowa obniżająca sprężyna do passata. Jakbyś użył wyszukiwarki i poczytał zasoby forum sam byś do tego doszedł ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O. Widzę że online jesteś. Co możesz mi poweidziec o pozostałych kwestiach o które pytałem w ostatnim poście ?

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki chłopaki za komentarze. Na -30mm mi się baaaardzo podoba, ale podobno i mniejsze obniże nie tym seryjne amory dostają mniej w dupe. Poza tym spójżcie jak nisko jest przód u STORMA. Jak ja tym podjadę pod krawężnik ? Bo o to mi najbardziej chodzi.

Derlysy - dlaczego mówiąc o komforcie mówisz Eibach ? Chodzi Ci tylko o wysokość czy charakterystyke samych sprężyn ?

I w zwiazku z tym kolejne pytanie. Jak na charakterystykę zawieszenia, komfort, prowadzenie wpływa amortyzator a jak sprężyna ? Czy po wstawieniu krótszej sprężyny auto robi się twardsze ? Myslałem że to zalezy od amorów

Eibach jest najbardziej komfortowy ze wszystkich springów w podobnej cenie. np.H&R są dość twarde i zauważysz różnice pomiędzy nimi, a Eibachami.

Same sprężyny poprawią ogólne prowadzenie samochodu-w ostrych zakrętach najbardziej to odczujesz.

Jeśli możesz sobie pozwolić na większy wydatek to kupno sport.amortyzatorów +springi -30 -40 będą bardzo dobrym wyborem....odp. na pytanie.

Tak, same spreżyny utwardzają samochód-ja latam już 7 miesiąc na zestawie -40 + 225/40/18 i zdecydowałbym sie ponownie na taki wybór.Prowadzenie kosztem komfortu zwycięża.

 

Krawężniki niestety musisz sobie odpuścić, bynajmniej takie jak zastajesz pod blokowiskami(ja staje 5-10cm przed nimi, aby nie szurać zderzakiem:633:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odp.

W związku z tym że mam jeszcze bardzo sprawne amory cieszy mnie że auto się utwardza od samych sprężyn. Tylko trochę się boję wsadzać te -30mm. Jednak kusisz mnie... :)

Na pewno na wiosnę dochodzą 225/45/17 lub 215/50/17 myślę że w komplecie ze sprężynami fajnie to zagra :)

Niestety w tej chwili na fabrycznym zawieszeniu (nie sport) i 15" jeździ jak stary TAPCZAN !! Jak pojeździłem trochę B6 na standardowym zawieszeniu i 16" to opuściłem szczęke. To się dopiero fajnie trzyma i przede wszystkim nie buja jak u mnie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bujać będzie, ale to z utwardzenia zawieszenia, a nie jak jak teraz...pływanie po asfalcie ;)

 

Co Cię nie zabije, to Cię wzmocni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez buja i mam jeszcze 18 zalozone i tez decyduje sie na kupno jakis sprezyn ale max -30mm.fakamada daj znac jakie kupisz.poozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty też daj znac :)

 

koledzy załozyłem nowy temat o zawieszeniu w dziale ogólnym (3B 3BG). Zapraszam do dyskusji.

Edytowane przez fakamada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności