Skocz do zawartości
Gość yonek

Cieply nawiew = zachodzace szyby i smrod

Rekomendowane odpowiedzi

Gość yonek

Witam. Mam dziwny problem. Jak wlacze w aucie cieply nawiew to zaczynaja zachodzic mi szyby i czuje dziwny smrod. Jesli jezdze na zimnym nawiewie jest OK. Jesli cieplo puszcze przez klime problem zachodzenia szyb znika a smrod jest duzo mniejszy. Co mam o tym myslec?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy ostatnio robiłeś przegląd klimy?Może trzeba wymienić filtr kabinowy przy podszybiu?.

Edytowane przez grze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdź filtr kabinowy,może jest zasyfiony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odgrzybić klimę !!!

i radzę to zrobić szybko i bardzo precyzyjnie bo niedlugo Ci zaczną grzybki przez kratki nawiewów wychodzić ;)

oczywiście filtr przeciwpylkowy też wymień.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nagrzewnica puszcza?

Czuć taki słodkawy zapach? Nie ubywa płynu chłodniczego?

Pozdrawiam!

Edytowane przez r0mek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yonek

Filtr wymieniany ostatnio trzykrotnie, probowalem nawet jazdy bez. KLima odgrzybiona. Zastanawialem sie nad nagrzewnica ale nie ubywa mi plynu wiec sam nie wiem :-/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ja nie wiem :D

Ale objawy jak dla mnie typowe dla nagrzewnicy (tym bardziej ze filtr kabinowy wymieniałeś więc to odpada)

Jak jedziesz z klimą, to powietrze jest bardziej suche, miesza się z ciepłym i objawy są troche słabsze.

Nie wiem jak w B5, ale w B3/B4 w bagażniku są takie otwory (z każdej strony w schowkach) które mogą być jakoś zapchane, przez co powietrze nie moze uciekać z auta i też może to być przyczyną parowania.

Pozdrawiam!

Edytowane przez r0mek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w B5, ale w B3/B4 w bagażniku są takie otwory (z każdej strony w schowkach) które mogą być jakoś zapchane, przez co powietrze nie moze uciekać z auta i też może to być przyczyną parowania.

Pozdrawiam!

 

W B5 również są w sedanie i variancie.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, pomóżcie, bo mam podobny problem :(

Z tym, że ja jak puszczę dmuchawę/klimę ciepły/zimny nawiew to szyby mi strasznie parują, a z nawiewów leci biały, śmierdzący grzybem/spalenizną dym/para. Na dodatek ubyło mi litr płynu chłodniczego :-(. Kolega powiedział, że może być filtr do wymiany (co mam zamiar zrobić dzisiaj) i uszczelka pod głowicą. Macie jeszcze jakieś pomysły, co sprawdzić, żeby wiedzieć dokładnie?

 

Zapomniałem dodać: rano słychać bulgotanie dochodzące z prawej strony, a po zgaszeniu silnika w okolicy filtra przeciwpyłkowego słychać świszczenie podobne do gotującej się wody...

Edytowane przez lunat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy, pomóżcie, bo mam podobny problem :(

Z tym, że ja jak puszczę dmuchawę/klimę ciepły/zimny nawiew to szyby mi strasznie parują, a z nawiewów leci biały, śmierdzący grzybem/spalenizną dym/para. Na dodatek ubyło mi litr płynu chłodniczego :-(. Kolega powiedział, że może być filtr do wymiany (co mam zamiar zrobić dzisiaj) i uszczelka pod głowicą. Macie jeszcze jakieś pomysły, co sprawdzić, żeby wiedzieć dokładnie?

 

Zapomniałem dodać: rano słychać bulgotanie dochodzące z prawej strony, a po zgaszeniu silnika w okolicy filtra przeciwpyłkowego słychać świszczenie podobne do gotującej się wody...

 

Sam znalazłeś odpowiedź...

Sprawdź czy nie przybyło Ci Oleju (czy nie ma płynu w oleju)

Ale wydaje mi się że nagrzewnica...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oleju raczej nie przybyło, na bagnecie nadal jest czarny i nie widać śladów płynu chłodniczego.

Czyli uważasz że uszczelka pod głowicą i nagrzewnica? :-/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale wydaje mi się że nagrzewnica...

tez tak mi sie wydaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W B5 również są w sedanie i variancie.;)

 

JurekW... moglbym Cie prosic o dokladniejsze wytlumaczenie w ktorym miejscu sa te otwory w B5 wersji sedan?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Filtr wymieniany ostatnio trzykrotnie, probowalem nawet jazdy bez. KLima odgrzybiona. Zastanawialem sie nad nagrzewnica ale nie ubywa mi plynu wiec sam nie wiem :-/

Może było kiedyś palone w aucie dlatego czuć ten smród...

 

Koledzy, pomóżcie, bo mam podobny problem :(

Z tym, że ja jak puszczę dmuchawę/klimę ciepły/zimny nawiew to szyby mi strasznie parują, a z nawiewów leci biały, śmierdzący grzybem/spalenizną dym/para. Na dodatek ubyło mi litr płynu chłodniczego :-(. Kolega powiedział, że może być filtr do wymiany (co mam zamiar zrobić dzisiaj) i uszczelka pod głowicą. Macie jeszcze jakieś pomysły, co sprawdzić, żeby wiedzieć dokładnie?

 

Zapomniałem dodać: rano słychać bulgotanie dochodzące z prawej strony, a po zgaszeniu silnika w okolicy filtra przeciwpyłkowego słychać świszczenie podobne do gotującej się wody...

 

 

Hmmm teraz tak analizuje no i... masz, climatronik??

ale jeśli ubywa Ci płynu ze zbiorniczka to musi gdzieś się wydostawać.... sprawdź czy nie masz nigdzie wycieków płynu (chłodnica, przewody itp.)

Powietrze które wydobywa sie z nawiewów, jest wilgotne czy suche?

Ten smród nie przypomina spalin?

 

Bulgotanie może oznaczać albo zapowietrzony układ... albo dziurę gdzieś w układzie... albo wywaliłu uszczelkę pod głowicą...

Edytowane przez jarucki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie dni też co o dziwo zauważyłem,że podczas rozgrzewania silnika z kratek(przy wianiu ciepłym powietrzem) czuje bardzo delikatnie jakby izolacja się gdzieś paliła.Żaden dym,smrud się nie wydobywa.Po rozgrzaniu się silnika zapach przechodzi i normalnie pachnie.Ja stawiam u siebie na filtr przeciwpyłkowy lub nie dokładne odgrzybienie w lato ,bo raczej izolacja jakby się spaliła to coś przestałoby chodzić :P;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jarucki, tak mam climatronica. Nie zauważyłem żadnych wycieków. Na dodatek zrobiłem parę testów na sprawdzenie czy to nie uszczelka pod głowicą. W zbiorniczku nie robią się bąbelki powietrza i nie kopci na biało. Jedyne co zostało odkryte to to, że na dywaniki przecieka płyn chłodniczy (od strony pasażera). Raczej nie sprawdzałem czy powietrze wydobywające się z nawiewów jest suche czy wilgotne... wiem tylko, że jak puszcze na ciepłe to jakby parowało/dymiało i wszystkie szyby stają się całkowicie nieprzejrzyste... Chyba jednak nagrzewnica ;-(

Edytowane przez lunat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jarucki, tak mam climatronica. Nie zauważyłem żadnych wycieków. Na dodatek zrobiłem parę testów na sprawdzenie czy to nie uszczelka pod głowicą. W zbiorniczku nie robią się bąbelki powietrza i nie kopci na biało. Jedyne co zostało odkryte to to, że na dywaniki przecieka płyn chłodniczy (od strony pasażera). Raczej nie sprawdzałem czy powietrze wydobywające się z nawiewów jest suche czy wilgotne... wiem tylko, że jak puszcze na ciepłe to jakby parowało/dymiało i wszystkie szyby stają się całkowicie nieprzejrzyste... Chyba jednak nagrzewnica ;-(

 

Skoro, wedle testów uszczelka jest OKI, brak Wycieków w komorze silnika... a sam podkreślasz że:

 

  • Jedyne co zostało odkryte to to, że na dywaniki przecieka płyn chłodniczy (od strony pasażera)

To jeszcze sobie sprawdź czy woda nie idzie z okolic akumulatora/filtru przeciwpyłkowego (czy poprostu nie stoi tam woda i nie pcha się do auta - wątpię, ale...).

W przeciwnym razie zakres poszukiwań skraca się do nagrzewnicy...

 

  • wiem tylko, że jak puszcze na ciepłe to jakby parowało/dymiało i wszystkie szyby stają się całkowicie nieprzejrzyste...

No to z opowieści wynika że masz jeżdżącą saunę :D

 

:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to z opowieści wynika że masz jeżdżącą saunę :D

 

:D

No dokładnie to określiłeś :-D

 

Aczkolwiek boję się tej wymiany okrutnie... Mechanik musi ściągnąć całą deskę, więc pewnie przy okazji parę kolejnych rzeczy zepsuje :( :633:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno co dodam od siebie. Nową nagrzewnicę przez zamontowaniem sprawdz pod względem szczelności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się za to brał nie będę, jak mechanik coś spieprzy to on będzie reperował potem :-)

 

Aha i dzięki za pomoc wszystkim :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności