Skocz do zawartości
Hohe

Problem z czujnikiem zamknięcia drzwi.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanowne grono.

Posiadam w swoim Pasiaku '06 taki problem jak w temacie. Mianowicie od jakiegoś czasu zdarza mu się pokazać otwarte drzwi kierowcy w czasie jazdy. Z reguły jest to tylko krótki sygnał, zapalenie oświetlenia wewnętrznego i napis "Drivers door open". Jak wspomniałem trwa to zazwyczaj sekundę. Raz czy dwa "przytrzymało" dłużej. Macie jakieś pomysły gdzie szukać rozwiązania, a jeśli to czujnik, to gdzie się znajduje i jak się do niego dobrać? Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W B5 ten problem występował nagminnie, czyżby w b6 powtórzyli rozwiązanie z krańcówką w zamku która często padała? Może ktoś to już rozbierał.

Edytowane przez piter_ok1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

......ale najpierw diagnostyka, poco kopac jak problem moze byc calkiem gdzie indziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, tak króciutko z kronikarskiego obowiązku. Wszyscy fachowcy twierdzili, że winny powyższej sytuacji jest zamek w związku z czym, mimo moich wątpliwości, zakupiłem takowy. Nie będę się rozpisywał za bardzo, powiem tylko, że zamek poszedł do zwrotu ponieważ przyczyną była źle łącząca kostka wpięta do małej, czarnej skrzyneczki (chyba sterownika - choć mnie sterownik kojarzy się wyłącznie z software'em), która z kolei przymocowana jest do silniczka opuszczania szyby. Dwa piny w w/w kostce wyglądały na lekko wysunięte, więc zostały poprawione, plus dołożyłem nieśmiertelną, plastikową opaskę. Rozwiązanie wygląda na 100% pewne i oczywiście nie bez znaczenia jest fakt, że nie kosztowało mnie to ani złotówki.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności