Skocz do zawartości
azrael

bagażnik-otwieranie z wnętrza...

Rekomendowane odpowiedzi

...pojazdu nie działa,czy ktoś wie dlaczego???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy możesz napisać trochę więcej ? Czy napierw działało, a teraz juz nie, może cos było robione przy samochodzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i nic nie było robione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a w momencie "kliknięcia" przycisku otwierania bagażnika słychać jakikolwiek odgłos a klapa się nie otwiera, czy zero reakcji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zero reakcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam objaw do tego jeszcze dziwnie "zachowuje" mi się kierunkowskaz w lusterku strona kierowcy. W serwisie powiedzieli że jakiś tam moduł jest do wymiany koszt 800 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ azrael

Przycisk w drzwiach podaje masę na określony pin w sterowniku drzwi kierowcy. Sterownik drzwi przez Can'a puszcza sygnał do sterownika komfortu a ten otwiera klapę, jesli spełnione są określone warunki np. samochód nie moze jechać. Żeby sterownik drzwi brał pod uwage sygnał z przycisku potrzebne jest dodanie do kodu 1 (u ciebie działało więc przyjmuję, że kodowanie jest ok).

Na sterowniki dobrze wpływa zrobienie resetu, czyli wyłaczenie na kilka minut zasilania (klema aku). Wówczas przy ponownym odpaleniu, przez sterownik Gateway zbierane są informacje czy z zakodowanej listy sterowników wszystkie odpowiadają na sygnał wywołania.

Jeśli do tego dochodzą inne przeboje np. jak napisał rm888 z lewym kierunkiem to moim zdaniem wskazuje na problemy sterownika drzwi, bo on tez odpowiada za zapalnie kierunku w lusterku.

 

Próbuj odłączyć aku i pisz czy pomogło...

 

PS. Rozumiem, że otwieranie z kluczyka działa, tzn. czy zamek klapy reaguje na sygnał elektryczny otwarcia - nie tylko z mikrostyku w tylnej klapie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa otwierania wygląda następująco w avant:

 

1. Jak masz automatyczne otwieranie zamykanie klapy to przyciśnięcie przycisku skutkuje właśnie otwarciem lub zamknięciem.

 

2. Kiedy brak automatu można otworzyć sam bagażnik kiedy reszta drzwi jest zamknięta i tak te z działa u mnie jako że mam włączoną autoblokade drzwi po ruszeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam iż odłączenie aku powinno pomóc. miałem podobny objaw.czekamy na informacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki,jutro odłącze aku i dam znać czy pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety u mnie ta metoda nie pomogła :(

Wie ktoś może czy ten sterownik drzwi kierowcy można gdzieś nabyć po za ASO ???

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zabsi

jedz lepiej do kogos kto ma Vas'a niech cie podepnie i wszystko sie wyjasni czego to wina. Po co wydawac zbednie pieniadze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wie ktoś może czy ten sterownik drzwi kierowcy można gdzieś nabyć po za ASO ???

Na Allegro ogłasza się paru ludzi oferujących części z samochodów testowych, ale to trochę ryzyko, dlatego, że tam niejednokrotnie są podzespoły nieseryjne i nie wszystko może działać. W Niemczech takie gadżety ofeują firmy recyklingowe np. taka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem, u mnie nigdy nie dzialalo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@ azrael

Przycisk w drzwiach podaje masę na określony pin w sterowniku drzwi kierowcy. Sterownik drzwi przez Can'a puszcza sygnał do sterownika komfortu a ten otwiera klapę, jesli spełnione są określone warunki np. samochód nie moze jechać. Żeby sterownik drzwi brał pod uwage sygnał z przycisku potrzebne jest dodanie do kodu 1 (u ciebie działało więc przyjmuję, że kodowanie jest ok).

Na sterowniki dobrze wpływa zrobienie resetu, czyli wyłaczenie na kilka minut zasilania (klema aku). Wówczas przy ponownym odpaleniu, przez sterownik Gateway zbierane są informacje czy z zakodowanej listy sterowników wszystkie odpowiadają na sygnał wywołania.

Jeśli do tego dochodzą inne przeboje np. jak napisał rm888 z lewym kierunkiem to moim zdaniem wskazuje na problemy sterownika drzwi, bo on tez odpowiada za zapalnie kierunku w lusterku.

 

Próbuj odłączyć aku i pisz czy pomogło...

 

PS. Rozumiem, że otwieranie z kluczyka działa, tzn. czy zamek klapy reaguje na sygnał elektryczny otwarcia - nie tylko z mikrostyku w tylnej klapie.

odłączenie aku nie pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności