Skocz do zawartości
Marko

bagażnik dachowy

Rekomendowane odpowiedzi

nie chcę przeciążyć lub uszkodzić moje autko jaki jest maksymalny udzwig bagaźnika dachowego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zalezy od bagaznika ale do 50kilo smialo mozesz go zapakowac. Poszczegolne firmy podaja ze bagazniki byly testowane z waga okolo 75kilo i daly rade lecz zalecaja wlasnie 50kg wiec mysle ze bez problemu mozesz tyle pakowac. Oczywiscie to rowniez moze zalezec od modelu box-a ale to powinienes miec napisane w jego opisie lub jakiejs instrukcji obslugi jezeli takowa posiada. Samochod z takim ciezarem spokojnie da rade.Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bagażniki ( belki bazowe ) mogą nawet udźwignąć 100 kilo jak i więcej ... tutaj ogranicza naszego paska jak i inne samochody producent, wyraźnie pisząc ile można nasz dach obciążyć.

Oczywiście inne belki ( z lepszej i grubszej stali lub odpowiednio z aluminium ) produkuje np Thule bądź MontBlanc a inne robi Fapa, Cruz czy Prealpina.

 

Jeśli chodzi o box to zależy jakiej jest on firmy i z jakiego tworzywa wykonany ( laminat, HDPE, ABS )

 

W bagażnikach obecnie siedzę od dłuższego czasu więc w tej sprawie mogę troszkę doradzić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ori bagażniku pisze wyraznie max 100 kg. Innego szczególnie do sedana nie polecam ze względu na kształt dachu. Ja przez uniwersalny zagiołem sobie dach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na ori bagażniku pisze wyraznie max 100 kg. Innego szczególnie do sedana nie polecam ze względu na kształt dachu. Ja przez uniwersalny zagiołem sobie dach.

 

Na dzień dzisiejszy nie ma czegoś takiego jak bagażnik uniwersalny !!

To już nie są czasy poloneza, dużego i małego fiata że do tych trzech samochodów pasował jeden bagażnik.

Oczywiście są firmy jak np NORAUTO bądź INTERPACK, które pchają ludziom gówniane bagażniki i mimo że one są wykonane niby do danego modelu samochodu powodują wgniecenia na dachu ... gdyż po prostu stopa bagażnika opiera się nie w tym miejscu, w którym powinna.

Kupując bagażnik Thule, MB bądź nawet LP ... gwarantuje Ci że nie ma możliwości uszkodzenia dachu ( oczywiście przestrzegając instrukcji podczas jego zakładania oraz należytej eksploatacji )

Wiele osób kupując bagażnik nie zdaje sobie sprawy że nie jest on po założeniu bez obsługowy ... trzeba co jakiś czas przesmarować zamki ( o ile występują ) w szczególności w okresie zimowym ... dodatkowo ( wiem wiem, powtarzam się ) wiele osób zakłada bagażnik po kupnie i ... jeździ z nim powiedzmy dwa lata bez zdejmowania ... a potem jest niespodzianka w postaci odparzonego bądź porysowanego lakieru !

Prawda jest taka że bagażnik ( belki bazowe ) jeśli jest przez nas niewykorzystywany w danej chwili nie powinien jeździć na samochodzie ... z kilku względów.

Nie wspominam już o szumie, który generują belki ale jest i większe spalanie z takowymi belkami ( mniejsze spalanie jak i szum jest jeśli na belkach jest założony box aniżeli są same belki na dachu )

Dodatkowo w okresie zimowym niestety warunki pogodowe są różne, pod stopę bagażnika ( jeśli samochód nie ma relingu bądź punktów dachowych stopa opiera się w większości bagażników na dachu ) dostaje się różny syf i należy dosyć często pod stopami bagażnika wycierać powierzchnię dachu ... inaczej będą niespodzianki ...

Dodatkowo mało która firma ma "bagażniki ori" ... firmy kupują bagażniki innych producentów i jedyną zmianą oprócz ceny ( na sporo wyższą ) jest dołożenie swojego loga ... przykładem jest tutaj VOLVO i box dachowy, który jest dokładnie firmy Thule ( model spirit ) i w Volvo jego cena dochodzi do 5 tysięcy złotych podczas gdy w sklepie bez znaczka Volvo a ze znaczkiem Thule taki sam box kosztuje około 2 tysięcy ...

Edytowane przez baster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W bagażnikach obecnie siedzę od dłuższego czasu więc w tej sprawie mogę troszkę doradzić :)

Baster, muszę przetransportować płyty wiórowe tylko na belkach bazowych mocowanych do relingów jaką masą mogę w tym przypadku ociążyć dach, w razie czego zrobię kilka kursów więc niema problemów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noo, reling to już zupełnie coś innego ... :)

Jeśli kupisz bądź posiadasz dobrą bazę to spokojnie ( wiem z doświadczenia ) belki obciążysz 100 kg a znam nawet takich co wozili jeszcze połowę tego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki baster za pomoc teraz z czystym sumieniem mogę przewieź płyty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się do starego tematu :)

Czy bagażnik Thule udźwignie dwa rowery + boxa pacific 600? - całość wagowo nie przekroczy 100kg. Czy do takiej konfiguracji są jakieś zastrzeżenia? Jak to ew. rozłożyć na dachu? Box w środku a rowery po bokach, czy box standardowo z boku a na drugiej połówce rowery?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dużo większe jest spalanie z takim boxem na dachu? coś konkretngo można kupić z belkami z boxem do 1000 zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dużo większe jest spalanie z takim boxem na dachu? coś konkretngo można kupić z belkami z boxem do 1000 zł?

Ad. 1) 1 litr

Ad. 2) oczywiście

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy lepszy bedzie box na hak?

tylko jeszcze rowery musze przewiesc i nie wiem jakie rozwiazanie bedzie najlepsze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy miał ktoś na pasacie albo też może posiada i może coś od siebie powiedzieć na temat boxu Taurus Altro 460? czy jest cichy itp

 

i jakie belki polecacie do tego boxu by było nie za głośno?

 

moje potrzeby znacznie urosły stąd pomysł na box - a, jak się doczytałem gdzieś w opiniach o tym boxie to można nawet wózek dla dziecka tam wcisnąć.... box będzie używany w bardzo długie podróże (nie na wakacje typu 300 km i koniec trasy tylko ok 1600 km ale co 2 -3 miesiące będzie zakładany)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dostałem dziś bagażnik dachowy firmy THIULE do Passata B5 (podobno od sedana). Przy próbie montażu pasuje tylko w listwe chtromowaną. Czy spotkał się ktoś z takim bagażnikiem, żeby cały ciężar bagażnika spoczywał pod listwą chromowaną?? Poniżej zdjęcia mocowania.DSCF1261.jpg

Edytowane przez rainman777
Przeniesiony reg. pkt. 2.1a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności