Skocz do zawartości
Kimo

Układ wydechowy - drożność.

Rekomendowane odpowiedzi

Mam podejrzenia, że mój układ wydechowy nie sprawuje się tak jak powinien. Wszystko jest sprawne, a samochód z opóźnieniem reaguje na pedał gazu, inaczej chodzi.

Chodzi mi o jakieś metody (poza wzrokowymi) sprawdzenia drożności i funkcjonowania układu wydechowego.

Dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tam Panowie, żadnych pomysłów...Pogoda ładna się robi można by kuknąć w samochód. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...to zacznij od rozebrania przepustnicy i wyczyszczenia jej. Masz benzyniaka - Twój silnik nie generuje sadzy, która mogłaby coś tam zapchać... a jak już to co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepustnica czyszczona, świece, kable, cewka, katalizator, filtry, sonda, nowe, albo sprawdzone. Błędów brak.

A samochód inaczej chodzi, ma głębszy dźwięk no i to opóźnienie na pedał gazu, czasami coś delikatnie strzeli w wydechu.

Dlatego podejrzenie padło na wydech....

 

I jeszcze jeden objaw zauważyłem - samochód na luzie, pracuje, naciskam dosłownie na chwileczkę i delikatnie pedał gazu i puszczam to obroty mocno spadają i lekko się dusi, potrafi wtedy nawet zgasnąć.

Raz też jak ruszałem to w ogóle nie zareagował na pedał gazu. Gaz w podłodze a on nic, dopiero po chwili wszedł na obroty.

Edytowane przez Kimo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepływka nowa...tzn. ma pół roku. Na nią raczej bym nie stawiał, bo passat ma dobre przyśpieszenia, a i na vagu wartości są poprawne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na vagu wartości są poprawne.

 

tzn. jakie są? Porównaj poprawne wartości z innymi. Zrób log dynamiczny - wtedy wyeliminujesz przepływomierz.

 

Inny dźwięk silnika (wydechu) jest ściśle związany ze składem mieszanki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech....przepływkę podmieniłem na inną i nic się nie zmienia...Może jeszcze raz przeczyścić przepustnicę - pierwszy raz robił to mechanik. Może spróbować samemu. Jest może gdzieś instrukcja demontażu przepustnicy dla 1.8 apt. Wiem, że są takowe, ale dla tych z linką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ech....przepływkę podmieniłem na inną i nic się nie zmienia...Może jeszcze raz przeczyścić przepustnicę - pierwszy raz robił to mechanik. Może spróbować samemu. Jest może gdzieś instrukcja demontażu przepustnicy dla 1.8 apt. Wiem, że są takowe, ale dla tych z linką.

 

Poczytaj ten wątek, post # 20.http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=148&highlight=przepustnica&page=2

Powodzenia.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kimo, jeśli podejrzeasz że Ci coś blokuje wydech to najprościej rozkręcić go za katem(pisaleś że jest nowy) i odbyć jazdę testową. Miałem przypadek zatkanego wydechu w skodziance, farfocle z tej waty co wycisza tłumik w środku spowodowały niemoc autka. Sporo też paliła wtedy skodzianka. Powodzenia w leczeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Katalizator mam chwilowo wycięty bo na niego padło podejrzenie, ale okazało się, że wygląda bardzo dobrze. Maniek ma dobry pomysł, i chyba tak spróbuję zrobić. Szkoda tylko że nie ma nigdzie instrukcji demontażu przepustnicy...

Dzięki chłopaki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności