Skocz do zawartości
bochaczyk

Pozostałości po dostawcy internetu- co z tym robić?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam problem dotyczący zalegającego u mnie sprzętu do odbioru internetu (dokładnie karty sieciowej, kabla i anteny).

 

W umowie są punkty które mówią że:

 

- nie mogę ingerować w sprzęt

- sprzęt jest własnością operatora (jestem za niego odpowiedzialny)

- po zakończeniu umowy operator w ciągu 2 tygodni powinien- zdemontować instalację, po tym czasie przestaję odpowiadać za sprzęt.

 

Umowa zakończyła się już prawie 2 miesiące temu - przy wypowiedzeniu umowy umówiłem się z operatorem że przyjedzie ktoś i zabierze cały sprzęt. Do dziś nikogo nie było i nie wiem co robić? Prawdopodobnie nie opłaca się mu przyjechać (sprzęt ma już parę lat i jego wartość to ok 50zł), sam go nie zdemontuję bo instalacja jest na dachu i jeżeli coś uszkodzę to będzie jeszcze gorzej - a chcę doprowadzić sprawę do końca.

 

Proszę o rady jak zmusić operatora do zabrania sprzętu. Mogę się do czegoś odwołać?? Nie chcę żeby sprzęt którego nie używam i nie jest moją własnością był zamontowany w moim mieszkaniu.

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
- po zakończeniu umowy operator w ciągu 2 tygodni powinien- zdemontować instalację, po tym czasie przestaję odpowiadać za sprzęt.

Tutaj masz odpowidż na Twoje pytanie !! już nie odpowiadasz za ten sprzet , możesz go zdjąć i wywalić jak Ci przeszkadza , tylko umowę sobie trzymaj !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chętnie bym to wywalił - ale jeśli kiedyś ktoś zgłosi się po sprzęt?? Co wtedy? Operator zażąda zwrotu "równowartości" sprzętu - który może wycenić na ponad 400zł - wg. umowy z przed 3 lat.

Ma pokwitowanie że sprzęt jest u mnie - wiem że już za to nie odpowiadam - ale nadal on jest właścicielem zestawu... I niszcząc zestaw - niszczę czyjąś własność...

 

Na razie jestem w kropce...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość loco

Wyślij operatorowi list polecony za potwierdzeniem odbioru, w którym - powołując się na odpowiedni punkt umowy- wezwiesz go do usunięcia pozostawionego u ciebie sprzętu w wyznaczonym przez ciebie terminie (np. 7 dni od otrzymania pisma). Poinformuj go również, że po tym terminie sprzęt ulegnie utylizacji.

I tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bochaczyk ciesz się że masz tylko tego typu kłopoty z operatorem. Bo mi żaden operator nie chce zamontować neta. Walczę z nimi już ze 4 lata. Miałem też już rozmowę z jakąś panią dyrektor Telekomuny z Koszalina, która potraktowała mnie jak wieśniaka (tłumaczyła mi coś o technicznych możliwościach itp.). Powiedziałem jej parę "ciepłych" słów na co odłożyła słuchawkę i odpowiedziała pisemnie potwierdzając swój bełkot na piśmie. Oni tak traktują klienta.więc ty potraktuj ich jak powiedział kolega wyżej.

Wyślij operatorowi list polecony za potwierdzeniem odbioru, w którym - powołując się na odpowiedni punkt umowy- wezwiesz go do usunięcia pozostawionego u ciebie sprzętu w wyznaczonym przez ciebie terminie (np. 7 dni od otrzymania pisma). Poinformuj go również, że po tym terminie sprzęt ulegnie utylizacji.
dodając że zdjęcie tegoż sprzętu, pozwoli na przeprowadzenie niezbędnych remontów na dachu, albo że zagraża życiu albo zdrowiu przechodzących w pobliżu osób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że korespondencja będzie dobra - w razie czego mam podkładkę że informowałem, prosiłem.. Mam nadzieję że to pomoże- choć lekko w to wątpię... Jeśli nie zabierze tego ode mnie- to daję na allegro od 1 pln... hehh :)

 

J@ceq- O jaki rodzaj podłączenia do sieci walczysz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
J@ceq- O jaki rodzaj podłączenia do sieci walczysz?
W tej chwili każdy mnie urządza, jestem uzależniony od kabla szefa a to szybkość rzędu 512 kb. Do najbliższej miejscowości z centralą tel. mam 10 km. Dookoła lasy, lasy i lasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w tym liście napisałbym mu jeszcze że sprzęt zostanie zdjęty a za powyższą usługę zostanie obciążony i zatrudnił jakiś kominiarzy czy coś tendy co mają uprawnienia do pracy na wysokościach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wyślij operatorowi list polecony za potwierdzeniem odbioru, w którym - powołując się na odpowiedni punkt umowy- wezwiesz go do usunięcia pozostawionego u ciebie sprzętu w wyznaczonym przez ciebie terminie (np. 7 dni od otrzymania pisma). Poinformuj go również, że po tym terminie sprzęt ulegnie utylizacji.

I tyle.

 

hehe jak bym widział KPA... zastosowanie ok ale w urzędzie.

 

Zdejmuj graty, albo czekaj na sygnał z urzędu gminy chodź nie wszędzie to jeszcze jest...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W tej chwili każdy mnie urządza, jestem uzależniony od kabla szefa a to szybkość rzędu 512 kb. Do najbliższej miejscowości z centralą tel. mam 10 km. Dookoła lasy, lasy i lasy.

Jacek jak u Ciebie w lesie z zasięgiem ERY? Mają nową ofertę bez limitu transferu:http://www.era.pl/pl/indywidualni/taryfy/internet/internet_stacjonarny?utm_source=Onet&utm_medium=doublebillboard&utm_campaign=Internetstacjonarny

może coś takiego Ci będzie działać.

Upss... ten dostęp jest na łączu TPS-y sorry nie doczytałem, a z nimi (tpsa)już przecież rozmawiałeś. Ale może "Takie rzeczy to tylko w Erze" i może się uda.

Edytowane przez kajaru
dodanie informacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

J@ceq

Może to co ja miałem wcześniej ? WIFI - czy ktoś w tym miasteczku 10 km od Ciebie nie ma stacji bazowej?

 

Stawiasz na maszcie ponad drzewami antenę kierunkową - koszt do 100pln+karta wifi 30pln - i jesteś wolny od tepsy...

Nie jestem specjalistą od sieci bezprzewodowych - ale wydaje mi się że taka odległość to nie problem...

Edytowane przez bochaczyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę poszukać i popytać. Bo widzę że telekomuna ma w d... ewentualnego klienta. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacek a może blue connect albo iPlus albo cos tam z orange ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość redspider
Stawiasz na maszcie ponad drzewami antenę kierunkową - koszt do 100pln+karta wifi 30pln - i jesteś wolny od tepsy...

Nie jestem specjalistą od sieci bezprzewodowych - ale wydaje mi się że taka odległość to nie problem...

 

a kto będzie dostawca internetu???

odległości miedzy punktem a odbiorca sięgają różnych odległości a zależy to od rodzaju anteny odbiorczej, anteny nadawczej jak i warunków pogodowych i tego jak wysoko antena jest zawieszona, karta sieciowa tez gra dużą rolę i nie polecam takich za 30 zł!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności