Skocz do zawartości
Gość Słonik

wycie dziwne przy wlaczonej klimie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Słonik

Zaczęło się :)

Jak auto uruchomione i klima włączona czasem występuje jakies wycie. Dzieje sie to przy ruszeniu i puszczeniu gazu. Jak wylacze klime to nie muczy :) Co to moze byc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Słonik

Hmm co jak gdzie kiedy. Ile to kosztuje i jak to sie wymienia i co bedzie jak nie wymienie poki co ? :609:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łożyska samego się nie wymienia. Wymienić należy spreżarkę. Koszt używanej ok. 400 PLN + robota ok. 200 PLN + nabicie gazem ok. 150 PLN. Ceny "warszawskie".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Słonik

no to ładnie ....

Poki co pojezdze ... a moze to pasek dziwnie świszczy??Moze poobserowac. Czy tam jest wogole jakis pasek ala klinowy?

Pozdrawiam i dzieki za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dyrektor

Witam

Ale czy łożyska nie wymienia się bo jest to technicznie nie możliwe, czy producent nie przewidział takiej możliwości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Słonik

Rozumiem ze jak bede jezdzil dalej i to padnie kompletnie to...przestanie dzialac klima i tyle?Czy moga byc wieksze szkody?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pszemek

Może sie zablokować wałek sprężarki.I wtedy może się zerwać pasek klinowy.A nawet jeśli się nie zerwie to po zgaszeniu silnika możesz mieć kłopoty z jego uruchomieniem bo rozrusznik może nie mieć siły przekręcić wałem.To oczywiście pesymistyczna opcja :619: ale trzeba się przygotować na najgorsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość _Patrick_

sprawdz jeszcze wczesniej naciag paska.

U mnie podobne wycie wywoływało ślizganie sie paska. Koszty jakby mniejsze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też padło to łożysko na sprężarce od klimy i jakoś wymienili .150 zł mnie to kosztowało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Słonik

A moze mi jakiegos oleju tam brakuje???Jak to sprawdzic???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam sie nie wlewa żadnego oleju, sprężarke smaruje czynnik który nabijają w serwisie klimatyzacji. A tak pozatym to sprężarka niemoże sie zatrzeć bo jak niema czynnika to ona nie pracuje chyba że rzeczywiście padło łożysko , to wtedy może sie zatrzeć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ppmarian
Tam sie nie wlewa żadnego oleju, sprężarke smaruje czynnik który nabijają w serwisie klimatyzacji. A tak pozatym to sprężarka niemoże sie zatrzeć bo jak niema czynnika to ona nie pracuje chyba że rzeczywiście padło łożysko , to wtedy może sie zatrzeć.

 

jestes w mega bledzie. do kazdej nowej sprezaki najpierw wlewea sie specjalny olej 100-200ml a przy napelnianiu/wymianie czynnika na nowy tez zaleca sie dodac olej !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Słonik

Jak sprawdzicz czy ten olej jest?Moze sie zuzyl??Klima niby dziala...widze ze przeglad tak czy siak klimy trzeba zrobic :626:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słonik, sprawdzą Ci to w serwisie klimy. czynnik jest wymieszany z tym olejem.

ja byłem napełnić klimę przedwczoraj to się chłopaki za głowę złapali - miałem na 1,2kg wymaganej ilości czynnika 0,23kg. powiedzielil, że sprężarka może paść, bo nie była odpowiednio smarowana.

Klima niby dziala

u mnie też niby działała - teraz na 2 biegu i trybie "NORM" marznę w samochodzie :)

 

jedź na przegląd - ja byłem w shell auto serv, za sprawdzenie szczelności, analizę i napełnienie czynnika zapłaciłem 199zł. jetem bardzo zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Słonik

Ale mimo wszystko wczesniej chłodziła ok? Czy tez było tak sobie i po napełnieniu jest "o niebo lepiej"?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak - chłodziła tak, że wydawało mi się, że jest ok.

niedomagała delikatnie w najgorsze upały. ale teraz.. niebo a ziemia.

 

wycie jest spowodowane małą ilością czynnika i co za tym idzie oleju, który jest z nim zmieszany. odżałuj te 200zł i jedź zrób z klimą porządek. znajdziesz pewnie tańszy warsztat, w którym zrobią to za ok. 140 - 160 zł. ja nie miałem czasu szukać i pojechałem do Shella (mimo, że go nie lubię) i jestem naprawdę zadowolony :640:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Słonik
dokładnie tak - chłodziła tak, że wydawało mi się, że jest ok.

niedomagała delikatnie w najgorsze upały. ale teraz.. niebo a ziemia.

 

wycie jest spowodowane małą ilością czynnika i co za tym idzie oleju, który jest z nim zmieszany. odżałuj te 200zł i jedź zrób z klimą porządek. znajdziesz pewnie tańszy warsztat, w którym zrobią to za ok. 140 - 160 zł. ja nie miałem czasu szukać i pojechałem do Shella (mimo, że go nie lubię) i jestem naprawdę zadowolony :640:

 

 

---------

Hmm ok spróbuję. Bo to jest ewidentne wycie (takie ciche a jak dodam gazu to głośniejsze). Na pewno to nie pasek bo to nie piszczy... po prostu wyje :614:

Dzis oblookam w norauto ile oni wezma

Pozdrawiam i dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość L4ska

kolego gdzie ci wymienili to łożysko w sprężarce możesz dać jakies namiary bo mam ten sam problem w b5tce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności