Skocz do zawartości
franek261

Zdjęcie wskazówek zegarów

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Ktoś może zna sposób na zdjęcie wskazówek zegarów w liczniku passata b5 ( oczywiście bez ich uszkodzenia).

Dobrałem się wczoraj do swojego licznika, chciałem do podświetlenia się dobrać a tu ZONK. Nie mogłem poradzić sobie ze zdemontowaniem samych wskazówek zegarów.

Ktoś ma może na to jakiś patent ;).

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj delikatnie czymś to podważyć. Wskazówki nałożone są na bolce i za pierwszym razem ciężko schodzą. Po nałożeniu wskazówek pamiętaj żeby dobrze ustawić wskazówki, unikniesz ponownego rozbierania licznika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem lekko podważyć, ale bez skutku. Nie zamocno żeby nie popękały. Może są na jakimś kleju osadzone. Może koledzy z forum mają jakiś patent na to ;)

Dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może są na jakimś kleju osadzone.

 

Szczerze mówiąc ja nie widziałem tam żadnego kleju a rozbierałem już 3 liczniki. Ja ściągam zawsze palcami. Wyciągam wskazówki opierając końcówki palców na cyferblacie. Kilka prób i schodzą. Może spróbuj ściągając kręcić wskazówką... no razie nic innego nie przychodzi mi do głowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieniutkim śrubokrętem musisz je podważać przy samej osi obrotu i zejdą - spoko. A jak składać będziesz to jak już założysz wskazówki na trzpienie, to obróc nimi z raz dookoła w strone przeciwną do ruchu wskazówek zegara i podłącz licznik bez obudowy - pod kostki. A to po to, ze nawet jak wskazówki na ZERO ustawisz, to po podaniu napięcia one i tak jeszcze odrobine zjadą. Wiec chiodzi o to, ze podłączasz, ustawiasz wskazówki, odłączasz licznik, skrecasz obudowę i wkładasz wszystko z powrotem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności