Skocz do zawartości
Lukasz_150286

Wymiana paska rozrządu b5(3bg) 1.9tdi 101km (avb)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

posiadam paska B5(3BG) 1.9TDI-PD 101KM (AVB) i zbliża się w nim wymiana paka rozrządu. Chciałbym spróbować wymienić go sam, tyle że niestety niemam żdnego opisu co i jak :( szukałem na forum ale niestety nie znalazłem nic o tym silniku. Czy ktoś posiada jakiś opis lub tez jakiś link?? Dodam, że posiadam ogólną wiedzę (już kiedyś sam wymieniałem pasek w hondzie civic i się udało) i chciałbym teraz spróbować w tym samochodzie, ale bez jakiegokolwiek opisu trochę sie boję... z góry dziekuję i pozdrawiam wszystkich forumowiczów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci że też nie boję się grzebać pod maską i już kilka razy w starszych modelach vw wymieniałem paski rozrządu ale w tym się bałem . Więc udałem się do ASO VW gdzie zrobili co trzeba . Części były z aso i robota ,a i rabacik dało się załatwić .No i chyba najważniejsze to gwarancja na dwa lata lub 90 tyś. kilometrów .Mam taki sam silnik ,pozd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebne są trzy blokady i sam dasz radę spokojnie skoro już to robiłeś w innym aucie.

Edytowane przez jackrally

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Potrzebne są trzy blokady...
o jakie blokady Tobie chodzi?? Może ktoś wymieniał pasek z jakimś opisem lub też robił podczas wymiany fotki??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam wymieniz pasek ale bez vaga go nei wyregulujesz, rozrzad w passacie trzeba wyregulowac w vagu bo np auto bedzie wiecej palic, u mnie mechanik o tym nei wiedzial wymieniel i zastanawialem sie przez jakis czas czemu pali wiecej....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam vag'a i z ustawieniem synchronizacji raczej nie będzie problemu tylko chodzi mi bardziej o znaki (jak poustawiać) i ewentualnie jakieś ukryte niespodzianki które mogłyby sprawić jakieś trudności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie potrzebne są 3 blokady. 1- na koło zębate wału korbowego, 2- blokuje napinacz hydrauliczny, 3- blokuje wałek rozrządu. Jeśli założysz te 3 blokady, to nie ma potrzeby grzebania w VAGu i ustawiania synchronizacji po wymianie paska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość caveman2009
No właśnie potrzebne są 3 blokady. 1- na koło zębate wału korbowego, 2- blokuje napinacz hydrauliczny, 3- blokuje wałek rozrządu. Jeśli założysz te 3 blokady, to nie ma potrzeby grzebania w VAGu i ustawiania synchronizacji po wymianie paska.

masz jakies foty, gdzie to wchodzi i jak wygladaja te blokady, mozna je dorobic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sam wymieniz pasek ale bez vaga go nei wyregulujesz, rozrzad w passacie trzeba wyregulowac w vagu bo np auto bedzie wiecej palic, u mnie mechanik o tym nei wiedzial wymieniel i zastanawialem sie przez jakis czas czemu pali wiecej....

 

dobre, dobre... jaka regulacja vagiem????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
masz jakies foty, gdzie to wchodzi i jak wygladaja te blokady, mozna je dorobic?

Panowie ten temat z fotami już był używajcie szukajki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki już wymieniłem pasek bez kupna blokad. Wymiana paska odbyła się bez problemów, zablokowałem tylko wałek rozrządu torx'em (pasował idealnie) i dodatkowo naniosłem swoje znaki. Po wymianie kompletnego rozrządu sprawdziłem czy wszystko się pokrywa no i uruchomiłem silnik - odpalił na dotyk :) synchronizację ustawiłem także bez żadnych specjalistycznych przyrządów (tylko płaski klucz 13 i 18 na grzechotce) i udało mi się ją ustawić na 0,0 od czasu do czasu na chwilę wskoczy -0,5. Auto na rozgrzanym silniku, na postoju pali 0,4l/h na wyłączonych odbiornikach, a na włączonych odbiornikach (światła i radio) wskazuje 0,5l/h więc wydaje mi się że bardzo dobrze.

 

pozdarwiam forumowiczów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakiego naboju?

hydrauliczny napinacz paska rozrządu montowany do połowy 2002 roku potem napinacze są mechaniczne i blaszka nie potrzebna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam brat ma w anglii tego paska podpowiedzcie mi co ile sie rozrzad wynienia z gory dzieki za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam brat ma w anglii tego paska podpowiedzcie mi co ile sie rozrzad wynienia z gory dzieki za odpowiedz

Kolego poczytaj klik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakoś wczoraj szukałem i nie znalazłem, a bo to tak jest brat na skeypie pyta a ja szukam.

Jeszcze raz dzięki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość waldi027

czy ktos posiada fotke i opis do ustawienia mechanicznego napinacza paska rozrzadu 1.9 TDi PD z gory dzieki

 

interesuje mnie tez czy trzpien do ustawienia walu korbowego ( blokady) Ford 1.6D i Focus 1.6 TDCi roznia sie dlugoscia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zbliza mi sie termin wymiany rozrzadu w moim passacie b5 avb 101km i chcialem was zapytac co jeszcze nalezaloby sprawdzic wymienic robiac rozrzad aby pozniej nie rozbierac jeszcze raz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kompletny rozrząd i pompę wody. Przy okazji sprawdź stan napędu osprzętu (pasek, napinacz, rolki, sprzęgło w alternatorze)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności