Skocz do zawartości
scrabit

Alternatywa dla Passata

Rekomendowane odpowiedzi

I tak kupisz paska :D to co się bede rozpisywał ( tylko zabezpiecz to podstawa!!!!!!)

Pozdrowionka Miłosz :vw:

 

He he he, pewny jesteś :)?

Szczerze mówiąc mam chrapkę na Mazdę 6.

 

ZDUN - Co do tej Avensis, ten model przed zmianą nie przypadł mi w ogóle do gustu (ale wg opinii to świetny i bezawaryjny model)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego a ja polecę tobie znowu passata lub audi A4,inne wymienione auta nie są fajne(przynajmniej moje zdanie),nie dlatego że są brzydkie,poprostu ceny czesci ,przyspieszenie ,podatnosc na modyfikacje i niska awaryjnosc.Primere P12 mam ale 1.8 16v silnik do miasta,wcale nie jeździ dobrze,kokpit,rozmieszczenie wskaźników bez sensu,diesle są z renaulta więc wiadomo o co chodzi,ford gówno wort,cytryna cóż... lepsza niż renówka ale...,vectra zwykłe auto,peugeot jak cytryna,mazda mogłaby być i toyota,ale dla mnie tak jak napisałem na początku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego a ja polecę tobie znowu passata lub audi A4,inne wymienione auta nie są fajne(przynajmniej moje zdanie),nie dlatego że są brzydkie,poprostu ceny czesci ,przyspieszenie ,podatnosc na modyfikacje i niska awaryjnosc.Primere P12 mam ale 1.8 16v silnik do miasta,wcale nie jeździ dobrze,kokpit,rozmieszczenie wskaźników bez sensu,diesle są z renaulta więc wiadomo o co chodzi,ford gówno wort,cytryna cóż... lepsza niż renówka ale...,vectra zwykłe auto,peugeot jak cytryna,mazda mogłaby być i toyota,ale dla mnie tak jak napisałem na początku

 

 

Niby masz racje.. Tylko że szukać PASKA to żmudna "robota"... Audi A4 też niezłe ale mając wybór wybrał bym znaczek VW. Korci mnie ta Mazda, trochę Toyota i Peugeot. Troche Ford ale opinie nie są już tak pochlebne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z aut które wypisałeś tak naprawde godne uwagi są:

1. A4

2. Mazda 6

3. Octavia

4. Avensis

Resztę sobie odpuść.

Każde ma swoje zalety i wady i tak:

Ad1. drogie i za tę cenę raczej w starym modelu więc nie porywające wygladem

Ad2. bardzo fajne auto, szwagier jeździ od 3-ch lat i zachwala ale j.w. drogie w zakupie i utrzymaniu

Ad.3. chyba najrozsądniejszy wybór jeżeli nie przeszkadza Ci mała ilość miejsca z tyłu i kiepskie plastiki - ciężko trafić dobry egzemplarz bo to auto bardzo chodliwe

Ad.4. solidne auto ale nie urodziwe i ludziska narzekają na silniki D4D - bardzo wrażliwe na paliwo

 

Mondeo miałem służbowe 2.2 TDCI i więcej stało w warsztacie niż nim jeździłem - ma jednak dużą zaletę w postaci obszernego wnętrza

Laguny bym nie kupił chociażby z powodu panującej o niej opinii choć nigdy z tym autem nie miałem nic wspólnego

Citroen i Peugeot - jakoś do francuzów nie mam zaufania choć to bardzo komfortowe auta, C5 miał mój teść i był zadowolony

Primerze w testach awaryjności bardzo blisko do Laguny

Vectrę kolega sprzedał rok po zakupie (brał nowe auto z salonu) wielce zdegustowany - po tygodniu słyszał w środku wszystkie plastiki a później zaczęła się jazda ze szwankującą elektroniką

 

W tej liście zabrakło Passata - jak już pewnie wiesz on też ma wiele zalet i wad, do zalet zaliczyłbym to, że jest ich tysiące choć trafienie pewnego auta graniczy z cudem - moim zdaniem jednak warto.

 

Podsumowując. Każde auto z wymienionych może być super jeżeli trafisz na zadbany egzemplarz. Niestety trzeba powiedzieć sobie wprost - za cenę 30tys. pln igły w tym segmencie nie kupisz, trzeba mieć ponad 2 razy tyle żeby o tym mówić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując. Każde auto z wymienionych może być super jeżeli trafisz na zadbany egzemplarz. Niestety trzeba powiedzieć sobie wprost - za cenę 30tys. pln igły w tym segmencie nie kupisz, trzeba mieć ponad 2 razy tyle żeby o tym mówić.

 

krótko i na temat :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzech znajomych ma C5, brat miał C3, w firmie mam nówkę Jumpera. Elektroniczny dramat na kołach, wrogowi bym nie polecił tej marki. W c3 brata (nówka z salonu) komputer był wymieniany gwarancyjnie 4 (słownie: cztery) razy, sprawa za ostatnim razem oparła się o Citroen Polska (żona brata, prawnik w UOKiK :634: )

Brat teraz jeździ Avensisem I po lifcie z silnikiem benzynowym - extra furka, choć środek auta jest jak dla mnie na tyle brzydki, że ja się na to auto nie zdecydowałem.

 

Jeździłem 3 Mondziakami, "dziadkiem" MK1 diesel 1.8TD z 96r i dwoma służbówkami MK2 z 99r i MK3 z 02r. Może to na tym forum mało popularne stwierdzenie, ale ja wygodniejszego samochodu z tej półki nie znam. Trzymanie się drogi rewelka, a bagażnik w kombi wizualnie 0,5raza większy od Passata. Przestrzegam natomiast przed dieslami TDDi

 

Vectrą C nie jeździłem, ale z służbowej B, benzyna 1.8 byłem bardzo zadowolony (miałem podmieniony jakiś "lepsiajszy" fotel). Poza kłopotami z przepływomierzem i nieszczęśliwym pierdzeniem zawieszenia ostatniego tłumika wszystko było OK. No prawie OK - przy 5-cio krotnym dachowaniu nie zadziałała mi poduszka kierowcy w kierownicy :eek: Prawnik z Opla powiedział, że mogę im skoczyć, bo żadne uderzenie nie poszło na przód i miało się prawo tak stać.

 

O Lagunie słyszałem ogólnie znane narzekania na sypiące się wtryski w 1,9 dTi oraz kłopoty z kluczem-kartą. Reszta aut też ze słyszenia, więc się nie wypowiadam.

 

Audi bym nie kupował, po prostu nie miałbym ochoty przepłacać za znaczek. Skoda OK, ale pamiętaj że to jednak płyta Golfa, a nie Passata.

 

Za 25-30k kupisz autko z niestety już ładnym przebiegiem, więc w ogóle zastanawiałbym się nad dieslem, a jeśli już to brałbym Octavię. Ale chyba wybrałbym Mondziaka 1.8 w benzynie (125KM), chyba że trafisz coś z rozsądnym przebiegiem w dieslu (2,0l TDCi - 115 lub 130KM) - w co wątpię.

 

Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel

Sory ale A4 B6 nie kupisz za takie pieniądze w normalnym stanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mondeo 2.0 TDCI 115KM - miałem okazje jeździć tym w weekend (znajomy wżenił się w rodzinę fordów) i powiem rewelacja.Cenowo z częsciami nie najgorzej a z tego co opowiadają i piszą to Mk3 spisuje sie rewelacyjnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sory ale A4 B6 nie kupisz za takie pieniądze w normalnym stanie.

 

 

Kupisz, nie kupisz... Powiem Ci że mógłbyś się zdziwić.

 

A może inna propozycja? Marka, model którego nie wziąłem pod uwagę??

Edytowane przez scrabit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może V70?? Tylko tam w dieslu są potężne silniki:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja moze polece auto ktore ma wszystko oprocz pojemnego wnetrza:D

 

A mianowicie mowie o Seacie Leonie

 

Co do podanych propozycji polecam oczywiscie kolejnego PASSATA lub AVENSIS:cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam i cos od siebie Avensis-em calkiem przyjemnie sie jezdzi i ma ladne wnetrze ale niestety zdaje sie ze jest to czarna owca w rodzinie Toyoty psujacy jej opinie poczytaj sobie na necie opinie na temat tego autka + sasiad ma taka i przeklina ze uwierzyl w bajki o bezawaryjnosci i placze ze nie kupil sobie paska tak jak ja.

Laguna swietne auto by wyladowac nim w rowie jezeli ma wszystkie poduchy jest po prostu super 5 gwiazdek za pasy bezp. mowia same przez siebie i powiem Ci ze jechalismy w tym autku w 5-ciu i wlos z glowy nikomu nie spadl, a i tragedii nie bylo z bolem po pasach na prawde nie wielki, ale to tyle z jej swietnosci.

Mazda 6 nie wiem czemu w PL taka droga w UK jest to duzo tansza opcja niz passio czy toyota lub audi. Do tego jest zajebiaszcza. Super sie trzyma gleby, silnik diesla ladnie pracuje ladna z zewnatrz choc taka sobie wewnatrz ale to juz co kto lubi. Co do awaryjnosci kolega pracuje w komisie i twierdzi ze Mazdy nigdy do nich nie wracaja chyba ze ktos robi part exchange wtedy najczesciej na nowsz mazde lub cos wiekszego bo to jest niestety minus tego auta ze nie jest zbyt obszerne.

Audi hmmm powiem krotko przy tych kryteriach ktore podales to nie stac Cie na to autko i bron boze zeby to ktos zle odebral wcale Ci nie uragam ale po prostu to graniczy z cudem zeby dostac to auto w dobrym stanie za taka kase co juz nie ktorzy pisali. Poza tym to chyba wszystko to co Mazda, a nawet troche wiecej bo srodek jest ladniejszy niz w M6 ale to juz kwestia gustu.

Vectra smutna w srodku dobrze sie tym kula aczkolwiek sie lubi popsuc po za tym jakos do mnie to auto nie przemawia. Moze tak - jezdzilem 4 Vectrami za nim wsiadlem do Passia, ktorego mam teraz i w kazdej mi cos nie pasowalo zawsze bylo jakies ale nie wiem moze ja do nich nie pasowalem.

Ford Mondeo znajomy w polsce chwalil, ja wersje sluzbowa przeklinalem ale to byl rocznik 98, a on ma juz w tej nowszej budzie ktora nie jezdzilem bo nie mialem nawet ochoty wyprobowac tego auta, bo nie lubie Forda i tyle. Wiecej na temat tego auta nie powiem.

Citroen brak mi slow na to padlo sorrki jak kogos uraze ale ja bym to postawil na rowni z TATA.

Peugeot nie wiem nic.

Passio co Ci tu bede pisal masz na ten temat cale forum.

Cos czego nie wymieniles Honada Accord 2.2 diesel tu sie na jej temat rozpisywalem. Niestety chyba tez nie ten przedzial cenowy.

 

Takze chyba na Twoim miejscu szukalbym passata. Pozdrawiam i zycze powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dodam i cos od siebie Avensis-em calkiem przyjemnie sie jezdzi i ma ladne wnetrze ale niestety zdaje sie ze jest to czarna owca w rodzinie Toyoty psujacy jej opinie poczytaj sobie na necie opinie na temat tego autka + sasiad ma taka i przeklina ze uwierzyl w bajki o bezawaryjnosci i placze ze nie kupil sobie paska tak jak ja.

Laguna swietne auto by wyladowac nim w rowie jezeli ma wszystkie poduchy jest po prostu super 5 gwiazdek za pasy bezp. mowia same przez siebie i powiem Ci ze jechalismy w tym autku w 5-ciu i wlos z glowy nikomu nie spadl, a i tragedii nie bylo z bolem po pasach na prawde nie wielki, ale to tyle z jej swietnosci.

Mazda 6 nie wiem czemu w PL taka droga w UK jest to duzo tansza opcja niz passio czy toyota lub audi. Do tego jest zajebiaszcza. Super sie trzyma gleby, silnik diesla ladnie pracuje ladna z zewnatrz choc taka sobie wewnatrz ale to juz co kto lubi. Co do awaryjnosci kolega pracuje w komisie i twierdzi ze Mazdy nigdy do nich nie wracaja chyba ze ktos robi part exchange wtedy najczesciej na nowsz mazde lub cos wiekszego bo to jest niestety minus tego auta ze nie jest zbyt obszerne.

Audi hmmm powiem krotko przy tych kryteriach ktore podales to nie stac Cie na to autko i bron boze zeby to ktos zle odebral wcale Ci nie uragam ale po prostu to graniczy z cudem zeby dostac to auto w dobrym stanie za taka kase co juz nie ktorzy pisali. Poza tym to chyba wszystko to co Mazda, a nawet troche wiecej bo srodek jest ladniejszy niz w M6 ale to juz kwestia gustu.

Vectra smutna w srodku dobrze sie tym kula aczkolwiek sie lubi popsuc po za tym jakos do mnie to auto nie przemawia. Moze tak - jezdzilem 4 Vectrami za nim wsiadlem do Passia, ktorego mam teraz i w kazdej mi cos nie pasowalo zawsze bylo jakies ale nie wiem moze ja do nich nie pasowalem.

Ford Mondeo znajomy w polsce chwalil, ja wersje sluzbowa przeklinalem ale to byl rocznik 98, a on ma juz w tej nowszej budzie ktora nie jezdzilem bo nie mialem nawet ochoty wyprobowac tego auta, bo nie lubie Forda i tyle. Wiecej na temat tego auta nie powiem.

Citroen brak mi slow na to padlo sorrki jak kogos uraze ale ja bym to postawil na rowni z TATA.

Peugeot nie wiem nic.

Passio co Ci tu bede pisal masz na ten temat cale forum.

Cos czego nie wymieniles Honada Accord 2.2 diesel tu sie na jej temat rozpisywalem. Niestety chyba tez nie ten przedzial cenowy.

 

Takze chyba na Twoim miejscu szukalbym passata. Pozdrawiam i zycze powodzenia.

 

 

Dzięki za wypracowanie... pewnie masz w tym sporo racji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
He he he, pewny jesteś :)?

Szczerze mówiąc mam chrapkę na Mazdę 6.

 

ZDUN - Co do tej Avensis, ten model przed zmianą nie przypadł mi w ogóle do gustu (ale wg opinii to świetny i bezawaryjny model)

 

A ja mogę szczerze polecić Mazdę 6. Posiadam ją od ponad 1,5 roku i jeszcze mnie nie zawiodła. Dla przykładu tylko podam, ponieważ pojawiają się tu takie opinie, że są strasznie drogie części do tego samochodu (nawiasem mówiąc to prawda) że mając passata w analogicznym okresie zdążyłem wymienic w nim czujniki temperatury, wahacze, naprawić turbinę i jeszcze kilka drobniejszych rzeczy o których nie wspomnę, a tutaj tzn w mazdzie nie robiłem jeszcze kompletnie NIC. Poza tym pali mało (mam akurat najsłabszego diesla) i jest bardzo dobrze wyposażony i to zarówno pod względem komfortu jak i bezpieczeństwa.

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mazde 6 - czesci typu lampy, blacharka sa masakrycznie drogie.

No tak ale czy jak kupujesz samochod to zakladasz ze bedziesz musial kupic do niego lampy lub go od razu klepac bo za tydzien sie rozpedzisz i komus przypi******** i trzeba sie bedzie rozgladac za takimi czesciami bo jak tak to troche bez sensu lepiej wziac pod uwage koszty eksploatacji czyli ile za klocki ham. tarcze, zawieszenie, rozrzad, tak mi sie zdaje, no i jeszcze jedno Mazda lubi ropke bardziej niz passio, a to jest chyba wazne no chyba ze jestem w bledzie.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mazda lubi ropke bardziej niz passio, a to jest chyba wazne no chyba ze jestem w bledzie.

Pozdro

 

W porównaniu z tym co pisze suchy wasze "zeznania" sąrozbieżne :D

ale słuszne stwierdzenie.. nie należy rozglądać się za samochodem i zakładać że zalicze nim dzwona i ile mnie to bedzie kosztować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma taka Mazde i pali mu nieco wiecej niz masz tam napisane

Ja mam takiego passia z tym silnikiem tylko ze sedan i 54reg tzn 2004 rok i pali mi na prawde nieco wiecej niz jest tam napisane.

Takze nie wydaje mi sie zeby Mazda byla oszczedniejsza specjalnie do niego wczoraj dzwonilem tak dla pewnosci ze Ci tu bzdur nie pisze:) Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolega ma taka Mazde i pali mu nieco wiecej niz masz tam napisane

Ja mam takiego passia z tym silnikiem tylko ze sedan i 54reg tzn 2004 rok i pali mi na prawde nieco wiecej niz jest tam napisane.

Takze nie wydaje mi sie zeby Mazda byla oszczedniejsza specjalnie do niego wczoraj dzwonilem tak dla pewnosci ze Ci tu bzdur nie pisze:) Pozdro

 

Hehehe... wiesz co? Tam jest 2.0 i 136 KM więc chcąc nie chcąc musi "łykać" pare kropel więcej na "setke". Ile pali Pasio z 1.9 i 131 KM wiem, bo miałem. Ty akurat zestawiłeś słabszą wersję silnika 1.9 VW z 101 KM na pokładzie z mocniejszą wersją silnika 2.0 Mazdy (z tego co się orientuje to są 2 wersje: z 120KM i 136 KM).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tu masz racje, ale zdaje sie ze 130 konna wersja lyka troszke wiecej od mojego tylko w miescie nawet wiecej niz troszke za to po trasie potrafi lyknac mniej. O tym pewnie zreszta wiesz wiec nie bede negowal zreszta nie o to chodzi. Zauwazyles moze roznice cen? Passat pewnie ma podobny przebieg, a mimo to jest drozszy ciekawi mnie czemu w PL Mazda wychodzi drozej.

Tak wogole chyba masz juz troche lepsze spojrzenie na temat tego z czego dokonywac wyboru? Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności