Skocz do zawartości
scrabit

Alternatywa dla Passata

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Przeglądając portal szukałem wątków dotyczących alternatywy dla Passata - przyznam że niektóre propozycje wybiegały poza moje możliwości (przede wszystkim finansowe). Stąd ten wątek...

Moja przygoda z Passatem się skończyła się nieoczekiwanie szybko :( No cóż, bywa i tak...

Pora na nowy samochód, a tym samym pojawia się dylemat - Passat czy inny furak?

Stąd moja prośba do was o propozycje dotyczące alternatywy dla Passata, oraz wypowiedzi odnośnie moich propozycji.

 

Wymagania:

- kombii,

- diesiel,

- do 2000 cm

- dobrze wyposażony (elektronika, climatronic itp)

- od 2001 roku

- nieuszkodzony

- przedział cenowy 25-27 tys. (w porywach 30 w przypadku "igiełki")

- pojemne

- reprezentujący podobną klasę co Passat B5 FL

- stosunkowo mocne silniki

 

Posiadałem Passata B5 FL z silnikiem 1.9 131 KM Kombii. Zastanawiam się nad kupnem takiego drugiego ale...

Moje propozycje:

- AUDI A4 B6 (2000-2004) (choć obszernością nie grzeszy)

- CITROEN C5 (nie jestem do niego specjalnie przekonany)

- FORD MONDEO Mk3 (2000-2006) (kuszą mnie modele z 2004 roku)

- MAZDA 6 (piękne autko ale cenowo... )

- NISSAN PRIMERA P12 (2001- ) (widząc ja mam mieszane uczucia :))

- OPEL VECTRA C (2002- ) (cenowo chyba nie dostępna)

- PEUGEOT 407 (ciężko będzie trafić na cenowo okazyjny model)

- RENAULT LAGUNA II (2001-2005) (kuszą mnie modele po lifcie - można znaleźć "tańsze" sztuki)

- SKODA OCTAVIA I (drogie)

- TOYOTA AVENSIS II (wątpie bym znalazł cenowo dostępną)

 

Nie wszyscy jeździli Passatami, być może ktoś jeździł tymi samochodami? Zależy mi na waszej opinii (rzetelnej opinii). Może potraficie ocenić poszcególne modele (ich wady i zalety)??

Czekam na wypowiedzi...

 

A narazie zmykam przeczesywać aukcje i inne ogłoszenia.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z twoich propozycji mi najbardziej pasuje audi a4, tez najprawdopodobniej niedlugo takie nabęde, śliczny samochód i podobno niezawodny, tylko droga zawiecha jak w pasku.

 

drugi typ mazda 6- tez wypas fura i z tego co wiem to jej głownym atutem jest bezawaryjnosc, jeden z nielicznych japońcow ktory robiony jest w japonii, no i wygląd tez powala :)

 

octavia- jak dla mnie duzo gorzej się nia jezdzi niz passatem b3, oprocz tego ceny..

 

avensis- ma dwoch moich znajomych i sobie bardzo chwalą, tylko te ceny..

 

laguna- mimo ze lubie renault, mam clio '02 to lagunę odradzam.

 

citroen- nie za dobrze mi się kojazy, mamy w firmie dostawczaka i jest lipny.

 

ford- byl test w tv na tvn turbo, porownywali go do passata b5, ktos z forum byl tak miły i nagrał, poszukaj na youtubie. Znajomy od roku takim jezdzi i nie ma z nim problemów, dieselek na chipsie i lata niesamowicie.

 

primiere ma moj kumpel od nowosci, jednak nie kombii, zero problemow z samochodem, wnetrze wygodne, wysoka jakosc wykonania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z twoich propozycji mi najbardziej pasuje audi a4, tez najprawdopodobniej niedlugo takie nabęde, śliczny samochód i podobno niezawodny, tylko droga zawiecha jak w pasku.

 

drugi typ mazda 6- tez wypas fura i z tego co wiem to jej głownym atutem jest bezawaryjnosc, jeden z nielicznych japońcow ktory robiony jest w japonii, no i wygląd tez powala :)

 

octavia- jak dla mnie duzo gorzej się nia jezdzi niz passatem b3, oprocz tego ceny..

 

avensis- ma dwoch moich znajomych i sobie bardzo chwalą, tylko te ceny..

 

laguna- mimo ze lubie renault, mam clio '02 to lagunę odradzam.

 

citroen- nie za dobrze mi się kojazy, mamy w firmie dostawczaka i jest lipny.

 

ford- byl test w tv na tvn turbo, porownywali go do passata b5, ktos z forum byl tak miły i nagrał, poszukaj na youtubie. Znajomy od roku takim jezdzi i nie ma z nim problemów, dieselek na chipsie i lata niesamowicie.

 

primiere ma moj kumpel od nowosci, jednak nie kombii, zero problemow z samochodem, wnetrze wygodne, wysoka jakosc wykonania.

 

 

 

O to mi chodziło!! :)

Lagune odradzasz.. dlaczego?

 

Kto się jeszcze wypowie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Avensisa również polecam, jeździłem ale 1.8 benzyna, nawet mało pali. Co do nissana, jeździłem benzyną w full opcji. JAkieś takie to auto plastikowe w środku. Widziałem diesle na trasie i strasznie kopciły, już pare sztuk. Znajomych chciał primere, ale jak poczytał opinie użytkowników to zrezygnował

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siedzę na forum clio i pare osob wypowiadało się na ich temat, są strasznie awaryjne podobno duzo bardziej niz ta pierwsza- a ona juz sie sypała, moja ciotka miala z nia same problemy, oprócz tego szybko łapie ją ruda, trzeszczą plastiki, pierniczy sie elektronika. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Avensisa również polecam, jeździłem ale 1.8 benzyna, nawet mało pali. Co do nissana, jeździłem benzyną w full opcji. JAkieś takie to auto plastikowe w środku. Widziałem diesle na trasie i strasznie kopciły, już pare sztuk. Znajomych chciał primere, ale jak poczytał opinie użytkowników to zrezygnował

 

 

Ok dzięki... :)

 

 

tw182 - a Ford? Słyszałem że to autko już na bilboardach "gnije", jest paliwożerne i słabe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lagune ma mój kolega rocznik 2004 w dieslu chyba ten 1.9 tdci jak się nie mylę przebieg coś ok 90 tyś dał za nią coś też ok 27 , 30 tyś ogólnie wyglądała na ładną najpierw padła mu pompa to już koszty i niedawno mu coś poszło w silniku nie powiem ci dokładnie ale też chyba pompa i coś jeszcze i już były bardzo duże koszty napraw nie opłacało się naprawiać . Kupił nowy silnik i dalej jeździ bo sprzedać nie było sensu , śmieszne pieniądze by za nią wziął to już zrobił . Teraz z tych ok 27 tyś z zakupu zrobiło się ponad 40 tyś :cool:. Nie mówię że każdy może mieć takie przypadki ale prawie nowy samochód a już coś takiego :rolleyes: pozdrawiam

Edytowane przez Waldi955

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Lagune ma mój kolega rocznik 2004 w dieslu chyba ten 1.9 tdci jak się nie mylę przebieg coś ok 90 tyś dał za nią coś też ok 27 , 30 tyś ogólnie wyglądała na ładną najpierw padła mu pompa to już koszty i niedawno mu coś poszło w silniku nie powiem ci dokładnie ale też chyba pompa i coś jeszcze i już były bardzo duże koszty napraw nie opłacało się naprawiać . Kupił nowy silnik i dalej jeździ bo sprzedać nie było sensu , śmieszne pieniądze by za nią wziął to już zrobił . Teraz z tych ok 27 tyś z zakupu zrobiło się ponad 40 tyś :cool:. Nie mówię że każdy może mieć takie przypadki ale prawie nowy samochód a już coś takiego :rolleyes: pozdrawiam

 

 

hehehe, żeby było śmiesznie to koledze tez coś wczoraj padło w lagunie.. Nie powiem - kupił pełen wypas aż ślinka leci ale jeśli ma mi to stanąć w szczerym polu i nie bede w stanie nic zrobić to ja dziękuje za taką przyjemność...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heheh nie nie, w katalogach to gnije alfaromeo :P ten moj znajomy ma kilkuletniego mondziaka i jeszcze nie rdzewieje, jak juz mowilem to dieselek, wcale duzo nie pali, a jest na chipsie i wcale nie zamula, a nawet ma kopa ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mazde 6 - czesci typu lampy, blacharka sa masakrycznie drogie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sugerował bym ,kupno Audi a4 ,mój ojciec bardzo se chwali ,pozatym części cenowo praktycznie jak w pasku ,tez myślałem ,aby kupić forda ale jakoś jego ,,stary,, wizerunek mnie zniechęcił i kupiłem paska . A pozatym polecam toyotke,nissana i peugota.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lagune odradzasz.. dlaczego?

 

Kto się jeszcze wypowie?

Mojej kuzynki syn ma Lagunę. Full wypas. Jak wsiadłem do niej to też miałem wrażenie kosmosu ale szybko wylądowałem na ziemi. Jak usłyszałem ile wpieprzył w te auto pieniędzy. Chrzani sie w nim elektronika a co za tym idzie mechanika. Auto jeździło więcej na lawecie niż na własnych kołach. Nie polecam a wręcz odradzam. Na temat reszty aut nie będę się wypowiadał bo nie jeździłem a tylko słyszałem opinie o nich. Ale nie chcę wywoływać burzy. Z wszystkich przytoczonych aut ja zdecydowałbym się na Audi ale A6. Wiadomo wyższy segment, wyższe ceny naprawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dodając skromnie środek na polskich drogach trzeszczy bardziej niż u nas. Tragiczne auto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A dodając skromnie środek na polskich drogach trzeszczy bardziej niż u nas. Tragiczne auto.

 

 

No dobra, Laguna odpada... A FORD lub inna "tańsza" alternatywa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mondeo w TDI powiem ci że godne uwagi - nie wiem tylko czy w tej cenie się zmieścisz. Wujek ma właśnie takiego 140 konnego i bardzo miłe autko: przestronne, wygodne, dobre prowadzenie na polskich drogach. Spalanie mogłoby być ciutke niższe ale ogólnie na mnie dobra wrażenie zrobiło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mondeo w TDI powiem ci że godne uwagi - nie wiem tylko czy w tej cenie się zmieścisz. Wujek ma właśnie takiego 140 konnego i bardzo miłe autko: przestronne, wygodne, dobre prowadzenie na polskich drogach. Spalanie mogłoby być ciutke niższe ale ogólnie na mnie dobra wrażenie zrobiło.

 

 

140 Kucy?

o jakiej wersji mówisz? i z jakim silnikiem? ja rozważam 2000 cm i z tego co kojarze to maks ma 130 KM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ups pomyłka 130 miało być ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem coś o 407 sw. Mam takiego pojazda już kilka miechów i puki co wszystko idzie w dobrą strone więc jestem coraz bardziej zadowolony. Spalanie mniejsze niż pasek

miejsca w środku tyle samo, komfortowo i bez trzesczenia.Nie dymi, ma kopa a te wszystkie opinie o elektronice to puki co wyssane z palca. Autko ma ful wypas i wszystko działa bez zarzutu. Jedyne mankamenty to mało schowków na desce a te co są to jakieś takie mikre no i profil klapy bagarznika troszke porażka. A do tego długi ryjek wiec jak sie jeźci po górkach to troszke obciera zderzak przy zjazdach. Ogólnie bardzo udane autko.

Co do A4 to mało miejsca w środku, avensis potworne plastiki i te robione w UK sypią sie troche.

Ford mondeo ma bardzo krótkie siedziska i na dłuższych trasach jest to męczące szczegolnie na tylniej kanapie

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności