Skocz do zawartości
Gość pawel.korycki

przycisk esp 3bg

Rekomendowane odpowiedzi

Gość
witam, muszę kolegów zaskoczyć bo na konsoli środkowej ani po lewej ani po prawej stronie nie mam przycisku esp czy asr, jest tylko reg podgrzewania foteli i grzałka tylniej szyby (lewa strona), czy jest możliwe aby był bez esp, czy np. w serwisie można sprawdzić po nr vin ? aute ma climatronik, eletryczne szyby podgtrewane fotele, a nie ma esp dziwne, chciałbym to jakoś sprawdzić, co o tym myślicie?

 

 

podejrzewam ze nie masz ESP, bo bez mozliwosci wylaczenia nie podjedziesz pod oblodzona gorke , system przy zerwaniu przyczepnosci odlaczy naped i auto stanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zagajnik

Zaraz, zaraz, czyli jeśli nacisnę przycisk ESP i zaświeci mi się kontrolka to znaczy, że system kontroli trakcji w zakrętach (ESP) i anty uślizgowy kół (ASR) jest WYŁĄCZONY?

I odwrotnie, jeśli nie świeci się kontrolka ESP i przycisk nie jest wciśnięty to ESP i ASR są STALE WŁĄCZONE?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jest jak piszesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj stałem na swiatłach i chcialem szybko ruszyc zeby mi koles pozniej drogi nie zajechal bo pas sie konczyl ( moj pas ) no wiec do deski i ogien, no i ? .... nic nie grzebalem przy esp i normalnie bylo wlączone, a tu gumy piszczaly, nie wiem czy tylko chwilke czy nie bo zaraz poszla 2-jeczka ale takie cos nie mialo miejsca jak jezdzilek kolegi astra coupe 2.0 t ( 196 KM w benzynie ), w jego aucie mozna bylo trzymac gaz bez odejmowania w spodzie i kola nic nie stracily przyczepnosci, a moze w b6 jest wieksza tolerancja ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a moze w b6 jest wieksza tolerancja ?

A może masz walnięty system?

Kontrolka ci nie mrugała na tablicy?

U mnie przy włączonym ESP tylko słychać lekki uślizg, czyli piśnięcie (jedno z kół w tym momencie traci przyczepność), następnie kontrolka ESP na tablicy mruga, czyli system pracuje (nie słychać ślizgania kół). Po wyłączeniu ESP taki objaw klik (to jest wyścig mój i Derlysy'ego na spocie klubowym na lotnisku w Kluczewie).

Edytowane przez J@ceq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hezek

u mnie przy ASR kapcie sie normalnie ślizgają i kontrolka miga natomiast po wyłączeniu strzał ze sprzęgła i sie pali przód ;) wiec system działa a jednak przepuszcza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 888104161

witam kolegów,

sprawdziłem nr na pompie abs - 8E0 614 111 AB - czyli nie ma esp, czy cos źle patrze?

robiłem próbę poślizgu na śliskim (błoto/trawa) nic się nie zapaliło na wyświetlaczu, jest to interesujące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam kolegów,

sprawdziłem nr na pompie abs - 8E0 614 111 AB - czyli nie ma esp, czy cos źle patrze?

robiłem próbę poślizgu na śliskim (błoto/trawa) nic się nie zapaliło na wyświetlaczu, jest to interesujące.

 

Nie masz ESP , jaka kontrolka ma się zapalić, przecież nie masz włącznika ESP.Informacje o kontrolkach w 3BG znajdziesz w linku.;)

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=8172

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzisiaj stałem na swiatłach i chcialem szybko ruszyc zeby mi koles pozniej drogi nie zajechal bo pas sie konczyl ( moj pas ) no wiec do deski i ogien, no i ? .... nic nie grzebalem przy esp i normalnie bylo wlączone, a tu gumy piszczaly, nie wiem czy tylko chwilke czy nie bo zaraz poszla 2-jeczka ale takie cos nie mialo miejsca jak jezdzilek kolegi astra coupe 2.0 t ( 196 KM w benzynie ), w jego aucie mozna bylo trzymac gaz bez odejmowania w spodzie i kola nic nie stracily przyczepnosci, a moze w b6 jest wieksza tolerancja ?

Przez moment zapiszcza , system musi wyczuc poslizg i wtedy dopiero zaingerowac, Tez tak mam.

 

witam kolegów,

sprawdziłem nr na pompie abs - 8E0 614 111 AB - czyli nie ma esp, czy cos źle patrze?

robiłem próbę poślizgu na śliskim (błoto/trawa) nic się nie zapaliło na wyświetlaczu, jest to interesujące.

O ile sie nie myle to seryjne ESP albo chociaz ASR byly w autach od 115 KM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie czy w pasku b6 w wersji sportline esp ma wiekszą tolerancje ? tzn czy reaguje pozniej ? teraz przy śniegu okazalo się ze system działa co mnie bardzo cieszy ale wydaje mi się ze powinien ciut szybciej reagowac, no ale to moze moje glupie odczucie na pierwszym śniegu,heh jako nowy użytkownik b6 ze smutkiem musze powiedziec ze przycisk recznego w zimie mnie dobija, zawsze lubialem sie pobawic i od czasu do czasu nawet po mieście troszke dupkę stawiać bokiem , a teraz jak stary dziadek sie poruszam na śniegu :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
heh jako nowy użytkownik b6 ze smutkiem musze powiedziec ze przycisk recznego w zimie mnie dobija, zawsze lubialem sie pobawic i od czasu do czasu nawet po mieście troszke dupkę stawiać bokiem , a teraz jak stary dziadek sie poruszam na śniegu :/
Ale za to bezpieczniej dla ciebie i innych użytkowników. heheheee:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

O ile sie nie myle to seryjne ESP albo chociaz ASR byly w autach od 115 KM

 

 

...chyba nie, ja mam 101 KM i mam esp :)

 

 

...i pare innych przydatnych rzeczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

przeciez napisal "seryjnie"

a dokupic mozna bylo w kazdej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przeciez napisal "seryjnie"

a dokupic mozna bylo w kazdej :)

 

 

aha, to sorki

 

... to w takim razie to moje pierwsze "nie seryjne" auto :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności