Skocz do zawartości
Gość Chemiik

Panelem Sterowania Passat B3 (układ linek)

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Chemiik

Witam ! Mój problem polega na tym iz po uszkodzeniu oanela strowania wybrałem sie na giełde i kupiłem sobie nowy jednak okazało sie ze po podlaczeniu wszystkich linek i wogole nie chce mi chodzic sterowanie naweiwem (tzn na szyby lub kabine itp) Nie mam pojecia która linka powinna byc na dole zaczepiona a która na górze bo sa dwie do steroania tym(czana z niebieskim paskiem i czarna z białym paskie) . Jeśli ktoś mogłby mi pomoc to z góry bardzo dziekuje bo zbliżają sie mrozy a ja mam nawiem tylko na kabine :(

Edytowane przez rainman777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprościej to wg. mnie będzie to zrobić metoda prób i blędów. Wlącz nawiew i ruszaj cięgnami, wtedy sam dojdziesz co jest do czego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wlącz nawiew i ruszaj cięgnami, wtedy sam dojdziesz co jest do czego.

 

Dokładnie, to samo miałem u Siebie...

Rozebrałem linki nie były doczepione, ruszałem linkami nasłuchiwałem i wreszcie metodą prób i błędów doszedłem co i jak.

Problem u mnie był bo jakiś magik połamał mocowanie jednej z linek ale za pomocą opasek zaciskanych tych jednorazowych w pancerzu linki wyrzeźbiłem delikatny rowek i do teraz chodzi dobrze.

 

Rozbierz ruszaj pokrętłami i nasłuchuj co się dzieje;)

 

Pozdra(VW)iam, Mateusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każda linka jest odpowiedniej długości i dokładnie przymierzając powinno się dopasować. Ponadto linki podobniej długości są oznaczone. nie pamiętam dokładnie jak tam linki szły bo dawno tam nie zaglądałem ale pamietam że do pokrętła trzeciego idą podobne linki i ta na dole ma niebieski znaczek na lince i w gniezdzie ale mało widoczny. Przyjrzyj się dobrze czy w zagłebieniach panelu nie ma znaków jakiś. A jak nie to tak jak koledzy radzą powyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam ! Mój problem polega na tym iz po uszkodzeniu oanela strowania wybrałem sie na giełde i kupiłem sobie nowy jednak okazało sie ze po podlaczeniu wszystkich linek i wogole nie chce mi chodzic sterowanie naweiwem (tzn na szyby lub kabine itp) Nie mam pojecia która linka powinna byc na dole zaczepiona a która na górze bo sa dwie do steroania tym(czana z niebieskim paskiem i czarna z białym paskie) . Jeśli ktoś mogłby mi pomoc to z góry bardzo dziekuje bo zbliżają sie mrozy a ja mam nawiem tylko na kabine :(

 

Jest rysunek z opisem, lecz trzeba sobie przetłumaczyć na polski.;)

 

b3regulacjanawiewwux6.th.pngthpix.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Chemiik

http://rapidshare.com/files/152107565/Passat_B3.jpg.html?killcode=9035248465972698945

 

Powyższy link pokazuje prawidłowy sposób podłaczenia linek .

1-Siła nawiewu

2-Stopień nagrzania

3 i 4 do regulacji miejsca nawiewu .

co do ostatnich dwóch linek to w moim pasacie linka 3 musi byc az tak daleko zaczepiona inaczej nie spełania swojej funkcji a inne wystarczy zaczepić na samym początku pancerza.

Dziekuje wszystkim za pomoc xD

 

Mała pomyłka co do linku......

http://rs555.rapidshare.com/files/152107565/Passat_B3.jpg

ten jest poprawny. Sorka :D

 

//edytuj posty. dzięki. artmin

Edytowane przez artmin
scalone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności