Skocz do zawartości
Gość Gawronik

Kropkowane (kolorowe) oznaczenia na sprężynach

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam w Passata 3BG Kombi 1,9 TDI (AVF) 4Motion zawieszenie 1BE i musze wymienić amorki bo żeczywiście umarły jest tak przód po 50% tył Prawy 45% Lewy 14% zawieszenie jest na -20 jakie amorki wstawić pod te sprężyny Chciał bym takie jakie były Ori ale nie jestem pewien które:

SACHS Super Touring 557 837

SACHS Advantage 557 839

Chciał bym aby auto w miare sztywno sie prowadziło i było w miare komfortowe.

Dodatkowo może mi ktoś podać Ori numery każdego amortyzatora z osobna od tego zawieszenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie mam w Passata 3BG Kombi 1,9 TDI (AVF) 4Motion zawieszenie 1BE i musze wymienić amorki bo żeczywiście umarły jest tak przód po 50% tył Prawy 45% Lewy 14% zawieszenie jest na -20 jakie amorki wstawić pod te sprężyny Chciał bym takie jakie były Ori ale nie jestem pewien które:

SACHS Super Touring 557 837

SACHS Advantage 557 839

Chciał bym aby auto w miare sztywno sie prowadziło i było w miare komfortowe.

Dodatkowo może mi ktoś podać Ori numery każdego amortyzatora z osobna od tego zawieszenia.

 

 

Oba są na przód i pasują do Twego passka:

 

557837 to w/g opisów amorek olejowo-gazowy.właśnie taki założyłem i auto jest dość miękkie czyli wybiera dobrze nierówności

557839 to w/g opisów amorek gazowy lepszej jakości ale wydaje mi się ,że bardzo twardy i wszystko czuć pod autem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oba są na przód i pasują do Twego passka:

 

557837 to w/g opisów amorek olejowo-gazowy.właśnie taki założyłem i auto jest dość miękkie czyli wybiera dobrze nierówności

557839 to w/g opisów amorek gazowy lepszej jakości ale wydaje mi się ,że bardzo twardy i wszystko czuć pod autem

 

Jeśli o mnie chodzi to wole tę drugą wersje czyli 557839 ale w takim razie co do kompletu na tył czy jest taki sam odpowiednik na tylna oś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli o mnie chodzi to wole tę drugą wersje czyli 557839 ale w takim razie co do kompletu na tył czy jest taki sam odpowiednik na tylna oś?

 

jeżeli chodzi o tylną oś to musisz sprawdzić w sklepie motoryzacyjnym w katalogu jakie są amorki ,ponieważ masz napęd 4x4 i standardowe gdzie jest napęd tylko na przód nie pasują.To dopasujesz bez problemowo.powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłopaki chce się was o coś poradzić, tzn chce zmienić sprężyny na tył auta kombi mam teraz 1 zieloną i 2 brązowe i chyba już są zmęczone bo siedzą niżej niż przód 2-3 cm, i teraz chciałem zakupić używane i myślałem o takich: 1 zielona i 3 brązowe. i takie moje pytanie ile one bedą wyżej stały od tych pierwszych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś szukał to mam do sprzedania ori sportowe springi z mojego paska tzn nie kompletne bo brak jednego przodu. Jak cos to pw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chłopaki chce się was o coś poradzić, tzn chce zmienić sprężyny na tył auta kombi mam teraz 1 zieloną i 2 brązowe i chyba już są zmęczone bo siedzą niżej niż przód 2-3 cm, i teraz chciałem zakupić używane i myślałem o takich: 1 zielona i 3 brązowe. i takie moje pytanie ile one bedą wyżej stały od tych pierwszych?

 

To, że wstawisz o jedna kropkę zieloną więcej to nie znaczy, że auto pójdzie od razu w górę.Kropka więcej oznacza ,że zwiększy się zakres ciężaru na tylną oś. Aby auto poszło w górę sprawdź amorki oraz sprężyny czy już nie wysłużyły swoje.Amorki gazowe zawsze podnoszą auto bardziej niż olejowo-gazowe.Mam dwa passki i w tym gdzie mam gazówki to auto stoi jak terenowy a springi na tyle mam z kolorami 1xzielony i1xbrąz ,natomiast w passku gdzie mam olejowo-gazowe tył siedzi znacznie niżej a springi mam z kolorami 1xzielony i 3xbrąż czyli zakres ciężaru dużo większy, a mimo to siedzi niżej.Po prostu springi są w tym drugim bardziej wytrzmałe na obciążenia.Tu masz klasy masy pojazdu i oznaczenia http://forum.vw-passat.pl/archive/index.php/t-991.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o taką odpowiedź mi właśnie chodziło:) a czy jak w stawie ten zakres większy to będzie bardziej na tyle twardy tzn. czy komfort troszkę się pogorszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic się nie pogorszy , tak jak napisałem wcześniej zwiększysz tylko zakres ciężaru na os tylną dla twojego auta.Nie będzie twardszy i nie zmieni się komfort jazdy przez zmianę taką ,jaką planujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziekuje bardzo za konkretna odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeżeli chodzi o tylną oś to musisz sprawdzić w sklepie motoryzacyjnym w katalogu jakie są amorki ,ponieważ masz napęd 4x4 i standardowe gdzie jest napęd tylko na przód nie pasują.To dopasujesz bez problemowo.powodzenia.

 

Niestety w sklepie nie moga mi dopasaować mówia że do sportowego zawieszenia maja na przód ale na tył do 4Motion to już problem bo od ośki nie pasuje mają tylko standard do 4Motion a przecież nie włoże na przód ori sport a na tył standard możecie mi podać ori numery seryjne każdego koła z osoba do zawieszenia 1BE może po numerach znajde jakiś zamiennik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestety w sklepie nie moga mi dopasaować mówia że do sportowego zawieszenia maja na przód ale na tył do 4Motion to już problem bo od ośki nie pasuje mają tylko standard do 4Motion a przecież nie włoże na przód ori sport a na tył standard możecie mi podać ori numery seryjne każdego koła z osoba do zawieszenia 1BE może po numerach znajde jakiś zamiennik.

 

 

etka 1.jpg

etka 1.jpg

 

oto amorki w/g etki

 

Jak dla mnie to kupujesz standard i jest ok.Sprężyny masz sportowe i to wystarczy, a amorki po prostu pójdą w dół , aby tylko mocowanie amorka pasowało.Miałem springi sportowe wraz z amortyzatorami w moim pasku i po wymianie sprężyn na standard amorki okazały się takie same tzn. z takimi samymi oznaczeniami .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich i prosze o pomoc.

 

Problem mój zaczął się gdy pękł mi ostatni zwój od dołu sprężyny.Wymieniałem już dwa razy sprężynki i na wszystkich siada 3 cm niżej przód i szoruje o wszystko :( (wcześniej było 7cm od nadkola do opony a teraz jest 4cm:(

wcześniej samochód stał równo względem tyłu na ori sprężynach . Niechce oryginalnych kupować bo w vw powiedzieli mi 800zł

Prosze o dobranie sprężynek żeby samochód powrócił do oryginału.Dołączam foto z wlepki bagażnika i foto starej sprężyny.z góry dzięki

 

 

WP_20130523_005.jpg

WP_20130523_001.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie wszystkich i prosze o pomoc.

 

Problem mój zaczął się gdy pękł mi ostatni zwój od dołu sprężyny.Wymieniałem już dwa razy sprężynki i na wszystkich siada 3 cm niżej przód i szoruje o wszystko :( (wcześniej było 7cm od nadkola do opony a teraz jest 4cm:(

wcześniej samochód stał równo względem tyłu na ori sprężynach . Niechce oryginalnych kupować bo w vw powiedzieli mi 800zł

Prosze o dobranie sprężynek żeby samochód powrócił do oryginału.Dołączam foto z wlepki bagażnika i foto starej sprężyny.z góry dzięki

 

 

[ATTACH=CONFIG]103075[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]103076[/ATTACH][/quote

 

Zakładaj używane oryginalne sprężyny z takimi oznaczeniami jakie miałeś w oryginale w/g wlepy a nie pakuj się w jakieś dziwne chińskie czy tureckie które są oferowane na aukcjach po 60zł bo dopiero zobaczysz efekty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie wszystkich i prosze o pomoc.

 

Problem mój zaczął się gdy pękł mi ostatni zwój od dołu sprężyny.Wymieniałem już dwa razy sprężynki i na wszystkich siada 3 cm niżej przód i szoruje o wszystko :( (wcześniej było 7cm od nadkola do opony a teraz jest 4cm:(

wcześniej samochód stał równo względem tyłu na ori sprężynach . Niechce oryginalnych kupować bo w vw powiedzieli mi 800zł

Prosze o dobranie sprężynek żeby samochód powrócił do oryginału.Dołączam foto z wlepki bagażnika i foto starej sprężyny.z góry dzięki

 

 

[ATTACH=CONFIG]103075[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]103076[/ATTACH][/quote

 

Zakładaj używane oryginalne sprężyny z takimi oznaczeniami jakie miałeś w oryginale w/g wlepy a nie pakuj się w jakieś dziwne chińskie czy tureckie które są oferowane na aukcjach po 60zł bo dopiero zobaczysz efekty.

 

 

Kupiłem nówki sztuki jedne z lejsforsa co polecali i lipa 3cm siedzi:( wiejski tuning jest teraz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma na sprzedaż sprężynki od 1BE ? Zlikwidowali dział kupię i nie ma gdzie dać ogłoszenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś ma na sprzedaż sprężynki od 1BE ? Zlikwidowali dział kupię i nie ma gdzie dać ogłoszenia.

 

 

 

właśnie sprzedałem piękny komplecik 4 sztuk tydzień temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłopaki co to za sprężyny na przód z oznaczeniem 1 pasek żółty 2 brązowe? i jaka jest różnica między nimi a 1 paskiem białym i 3 brązowymi??

Edytowane przez romcinek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 żółty i 2 brązowe dla zawieszenia 1BA/BF/BH z dopuszczalnym obciążeniem 0JJ

1 biały i 3 brązowe dla zawieszenia 1BA/BF/BH z dopuszczalnym obciążeniem 0JG

 

0JJ to dopuszczalny nacisk na oś o dwie klasy wyżej niż 0JG.

 

 

P.S. Czy ktoś kto ma sedana i silnik większy niż 1.6 i bez 4motion mógłby sprawdzić jakie ma oznaczenie na wlepie ( 0JD/0JE/0JF/0JG/0JH/0JJ/0JK i 0YB/0YC/0YD/0YE/0YF ) ?

Edytowane przez serek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli auto na sprężynach 1 żółty 2 brązowe będzie wyżej stał niz na tych drugich i może być troche twardsze tak??

Edytowane przez romcinek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności