Skocz do zawartości
Gość Gawronik

Kropkowane (kolorowe) oznaczenia na sprężynach

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

 

Czy mógłby mi ktoś podać obciążenia w kilogramach dla spręzyn następujących kodów :

OJH (przód) ; OYC (tył). Zawiecha 1BA

 

 

Wiem jak wyglądają oznaczenia sprężyn czyli:

 

>>>>1BA (standardowe zawieszenie) :

> OJH (przód) - paski: 1x zółty; 1x brązowy

>OYC (tył) - paski: 1x zielony; 1x brązowy

 

 

>>>> 1BE (-20mm ; zawieszenie "sportowe")

> OJH - paski: 1x szary; 2x niebieski

> OYC - paski: 1x pomarańczowy; 2x niebieski

 

 

Nie potrafię tylko znaleźć przedziałów w KG. Ewentualnie proszę o info gdzie tego szukać ;)

(ps. etka internetowa "on-line" nie pokazuje mi tych informacji)

 

 

http://forum.vw-passat.pl/archive/index.php/t-991.html

 

---------- Dodano o 17:35 ---------- Poprzednia wiadomość o 17:19 ----------

 

Koledzy poratujcie.

Czy do mojego Passka jak założę ori sportowe zawieszenie /-20mm/ z Passata FL 130KM to będzie OK??? Chodzi mi o to,że ja musiałbym mieć oznaczenie przód - 1xniebieski+1xszary i tył - 3xniebieski+1xpomarańcz /bardzo ciężko takie trafić/,a po lifcie jest przód - 2xniebieski+1xszary i tył - 2xniebieski+1xpomarańcz.Zakładając takie FL "siądzie" te 20mm czy nie???Czy te 80-90 kg różnicy w ciężarze auta przed i po lifcie robi wielką różnicę w twardości /oznaczenie kropkowe/ sprężyn???

Będę BARDZO wdzięczny za podpowiedź.

Pozdrawiam.

 

jaką masz masę auta swojego do obniżenia ,a jaka jest masa auta z którego bierzesz sprężyny.napisałeś 80-90kg -czy to jest różnica tzn. passat fl jest o 80-90kg cięższy? w/g etki powinieneś mieć inne sprężyny do zawiechy 1BE.jakie masz obecnie oznaczenia na wlepie w bagazniku do 1BA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://forum.vw-passat.pl/archive/index.php/t-991.html

 

---------- Dodano o 17:35 ---------- Poprzednia wiadomość o 17:19 ----------

 

 

jaką masz masę auta swojego do obniżenia ,a jaka jest masa auta z którego bierzesz sprężyny.napisałeś 80-90kg -czy to jest różnica tzn. passat fl jest o 80-90kg cięższy? w/g etki powinieneś mieć inne sprężyny do zawiechy 1BE.jakie masz obecnie oznaczenia na wlepie w bagazniku do 1BA.

OJG OYD 1BA

 

Wg. tego oznaczenia powinno być 1xnieb + 1xszary i 3xnieb + 1xpomarańcz,ale ciężko dostać więc pytam czy mogę założyć od lifta 130KM.Tzn. załozyć mogę wszystko tylko czy buda siądzie te 20mm czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
OJG OYD 1BA

 

Wg. tego oznaczenia powinno być 1xnieb + 1xszary i 3xnieb + 1xpomarańcz,ale ciężko dostać więc pytam czy mogę założyć od lifta 130KM.Tzn. załozyć mogę wszystko tylko czy buda siądzie te 20mm czy nie?

 

jeśli masz możliwość założenia i sprawdzenia a potem rozliczenia to spróbuj w ten sposób, a jeśli chcesz kupić z allegro lub tym podobnego portalu to już ryzyko ,bo nie wiem jak ze zwrotem.Sama zamiana sprężyn jest prosta ,tak więc trzeba zobaczyć jak będzie stało auto bo wirtualnie to nikt chyba nie wie jak będzie.W/g Niemca jest etka i do każdej masy są odpowiednie sprężyny. Ja sądzę , że będzie ok, bo 90 kg to jest nic.Sprężyny sportowe są krótsze , tak więc na pewno pójdzie w dół ale ile tzn. 1,5cm czy 2,5 cz to nie wiem.Sam zdecyduj jak zrobić aby nie było pretensji,że ktoś źle doradził.Napisz jak wyszło po zmianie bo jestem ciekawy.pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Panowie potrzebuje pomocy. W swoim pasku miałem sprężynki ( chyba 3 paski brązowe i jeden biały) i autem bardzo bujało zmieniłem przód na spreżynki o paskach 3 niebieskich i jednym pomarańczowym, niby miały być troszkę sztywniejsze i rzeczywiście passek inaczej już się zachowuje ale to jeszcze nie to! Chce założyć jeszcze takie do tyłu ale nie wiem jaki kolorek powinien byc pasków ?? Mam nadzieje że ta zmiana pomoże ?! Proszę pomóżcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam ! Panowie potrzebuje pomocy. W swoim pasku miałem sprężynki ( chyba 3 paski brązowe i jeden biały) i autem bardzo bujało zmieniłem przód na spreżynki o paskach 3 niebieskich i jednym pomarańczowym, niby miały być troszkę sztywniejsze i rzeczywiście passek inaczej już się zachowuje ale to jeszcze nie to! Chce założyć jeszcze takie do tyłu ale nie wiem jaki kolorek powinien byc pasków ?? Mam nadzieje że ta zmiana pomoże ?! Proszę pomóżcie

 

Jeżeli miałes springi 1x biały i 3xbrąz to były one do zawiechy standard czyli 1BA o oznaczeniu na wlepie OJG.Z tego co napisałes to zamieniłes je na sprężyny sportowe czyli 1BE i samochód musiał pójść w dół.Ciekaw jestem jakie masz obecnie oznaczenia na springach z tyłu?Powinieneś mieć na aucie ,aby przód był adekwatny z tyłem takie same oznaczenia jak z przodu czyli 1xpomarańcz i 3xniebieski.Ja mam paska na zawieszeniu sportowym i na przodzie mam 1xpomarańczi 2xniebieski i to samo jest na tylnym zawieszeniu.Auto oczywiście w oryginale.Wracając do Twojego postu to nie wiem czy przypadkiem nie powinieneś sprawdzić najpierw amorków skoro napisałeś ,że auto się buja.To raczej nie wina sprężyn.pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli miałes springi 1x biały i 3xbrąz to były one do zawiechy standard czyli 1BA o oznaczeniu na wlepie OJG.Z tego co napisałes to zamieniłes je na sprężyny sportowe czyli 1BE i samochód musiał pójść w dół.Ciekaw jestem jakie masz obecnie oznaczenia na springach z tyłu?Powinieneś mieć na aucie ,aby przód był adekwatny z tyłem takie same oznaczenia jak z przodu czyli 1xpomarańcz i 3xniebieski.Ja mam paska na zawieszeniu sportowym i na przodzie mam 1xpomarańczi 2xniebieski i to samo jest na tylnym zawieszeniu.Auto oczywiście w oryginale.Wracając do Twojego postu to nie wiem czy przypadkiem nie powinieneś sprawdzić najpierw amorków skoro napisałeś ,że auto się buja.To raczej nie wina sprężyn.pozdr

 

Sprawdzałem amorki i przód ma po 60% natomiast tył 89% i koleś mowił ze jeszcze nie widział tak wysokich parametrów z tyłu i stwierdził że są za miękkie sprężynki! z przodu amorki oryginalne i czerwone a tył to kayaby. Przednie amorki wymieniałem juz pare razy i nadal buja autem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprawdzałem amorki i przód ma po 60% natomiast tył 89% i koleś mowił ze jeszcze nie widział tak wysokich parametrów z tyłu i stwierdził że są za miękkie sprężynki! z przodu amorki oryginalne i czerwone a tył to kayaby. Przednie amorki wymieniałem juz pare razy i nadal buja autem

 

jak masz czas to zdemontuj sobie przednie amorki i sprawdż jak działają bo 60% w stosunku do tylnych 90% to róznica spora.Musi być jakaś przyczyna ,że buja samochodem a to niebezpieczne.zacznij od najprostszych rzeczy i bez wydawania niepotrzebnie kasy aby zdiagnozować co jest przyczyną.A jak gumy na drążku stabilizatora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak masz czas to zdemontuj sobie przednie amorki i sprawdż jak działają bo 60% w stosunku do tylnych 90% to róznica spora.Musi być jakaś przyczyna ,że buja samochodem a to niebezpieczne.zacznij od najprostszych rzeczy i bez wydawania niepotrzebnie kasy aby zdiagnozować co jest przyczyną.A jak gumy na drążku stabilizatora?

 

 

Powiem szczerze ze juz mam dość dociekania czemu mim buja !! przednich amorków mam już 3 komplety i 2 komplety sprężyn !! Obecne przednie amorki wyciągnięte z angola jeździło się nim super a w moim buja !! Tak jak wspominałem poprawa jest po wymianie ale jeszcze to nie to buja nim a zwłaszcza jak wieje wiatr! Zawieszenie sprawdzone zero luzów, zbieżność zrobiona i nadal nie wiem co jest . jeszcze wymienię tylne spreżynki jak to nie pomoże to brak mi pomysłów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie mam pytanie chciałbym sie dowiedzieć z jakiego modelu są sprężyny przód : jedna szara i jedna niebieska tył jedna pomarańczowa i jedna niebieska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie mam pytanie chciałbym sie dowiedzieć z jakiego modelu są sprężyny przód : jedna szara i jedna niebieska tył jedna pomarańczowa i jedna niebieska

 

Twoje przednie oznaczenia to spingi do zawiechy sport 1BE o oznaczeniu OJG czyli masy pojazdu 861—899kg natomiast tył to to oczywiście tez sport o oznaczeniu OYB czyli masa pojazdu -577kg.Tak wiec w/g spręzyn na wlepie w bagażniku jesli wszystko jest w oryginale powinienes miec 1BE OJG OYB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzień dobry panowie morze ktoś mi pomorze szykuje sie do wymiany zawieszenia i nie wiem jakie oznaczenia [kolory] powinny mieć sprenzyny na pszud i tył chciał bym nieco twartsze sprenzyny ale nie do pszesady za odpowieć ślicznie z gury dzienkuje passat b5 98r silni AFN 110K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzień dobry panowie morze ktoś mi pomorze szykuje sie do wymiany zawieszenia i nie wiem jakie oznaczenia [kolory] powinny mieć sprenzyny na pszud i tył chciał bym nieco twartsze sprenzyny ale nie do pszesady za odpowieć ślicznie z gury dzienkuje passat b5 98r silni AFN 110K

Przepraszam, że nie w temacie odpowiem, ale forum dla analfabetów to nie tutaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki za info mam passata B5 FL 3bg silnik AVB więc chyba będą pasować :) chciałem go ciut obniżyć żeby spaiły felgi Phoenix 17"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich od nie dawna jestem szczęśliwym posiadaczem Passata ale jest jedno ale jest strasznie miękki czuje sie jak bym pływał pontonem dowiedziałem sie w ASO ża mam seryjne sportowe zawieszenie ale jesli ono jest sportowe to nie chcę wiedzieć jakie jest standardowe w aucie siędzą

 

Amorki :

Sach numerów nie mogę odzytać ale są koloru czerwonego.

Sprężyny:

Przód 1x Szary 2x Niebieski

Tył 1x Pomarańczowy 3 xNiebieskie

 

I w obec tego moje pytania to:

1 - Czy taka kombinacja sprężyn to oryginalne zestawienie VW?

2 - Jaki dokładnie to rodzaj zawieszenia?

3 - Jeśli to ori sportowe zawieszenia to czemy jest tak miękko?

 

Dodam jeszcze że na przegladzie w grudniu amorki miały 50% sprawności +/- 4% w zależności od strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w grudniu amorki miały 50% sprawności

 

to nie jest sprawność..... to już zużyte amory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek wymień amory,bo już ich nie ma więc buja.Zawiecha jest ori sport,czyli 1,5 - 2 cm niżej niż standard.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to nie jest sprawność..... to już zużyte amory.

A gość na przęgladzie powiedział mi że jest super że nowe mają po 60%

Na początek wymień amory

Z tego co wiem to Ori w ASO to koszt 600/700 Pln za sztuke czy to normalna cena czy są jakieś ciekawe alternatywy w nieco niższej cenie?

Edytowane przez rafciu1990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich od nie dawna jestem szczęśliwym posiadaczem Passata ale jest jedno ale jest strasznie miękki czuje sie jak bym pływał pontonem dowiedziałem sie w ASO ża mam seryjne sportowe zawieszenie ale jesli ono jest sportowe to nie chcę wiedzieć jakie jest standardowe w aucie siędzą

 

Amorki :

Sach numerów nie mogę odzytać ale są koloru czerwonego.

Sprężyny:

Przód 1x Szary 2x Niebieski

Tył 1x Pomarańczowy 3 xNiebieskie

 

I w obec tego moje pytania to:

1 - Czy taka kombinacja sprężyn to oryginalne zestawienie VW?

2 - Jaki dokładnie to rodzaj zawieszenia?

3 - Jeśli to ori sportowe zawieszenia to czemy jest tak miękko?

 

Dodam jeszcze że na przegladzie w grudniu amorki miały 50% sprawności +/- 4% w zależności od strony.

 

właśnie jestem w trakcie wymiany sprężyn i amorków z wersji sportowej na standard.miałem te same objawy co TY czyli bujało jak na morzu aż było niebezpiecznie.Wyjąłem amorki i okazało się, że umarły. Wymieniam wszystkie cztery i jestem przekonany w 100%, że teraz będzie jak trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam koledzy możecie mi pomóc w rozkodowaniu mojego zawieszenia tzn. jakie sprężyny powinienem mieć w orginale numer vin WVWZZZ3BZXE190963 ( nie mam wlepki w bagazniku:/) teraz mam założone: przód 1 biały 3 brązowe tył 1 zielony 2 brązowe lub 1 brązowy nie pamietam dokładnie już. i przód stoi wyżej niż tył i jest strasznie twardy tak mi sie wydaje że za mało wybiera dziury?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy może mi ktoś pomóc padła mi lewa przednia sprężyna i nie wiem jaką kupić myślałem nad KAYABA RH1021 ale nie wiem czy będzie pasować takie mam sprężyny jak na fotce http://imageshack.us/photo/my-images/841/20130507194509.jpg/ i taką wlepkę http://imageshack.us/photo/my-images/43/20130507202113.jpg/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności