Skocz do zawartości
Gość Gawronik

Kropkowane (kolorowe) oznaczenia na sprężynach

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze mam jeden dylematy związany z wymiana sprężyn. Czy to normalne ze ta sprężyna pękła? Czy zmienić też tył jak ma być podobnie. Komuś pękła w ogóle tylna sprężyna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz w jakim są stanie. Ja regularnie myję auto na karcherze i nie zauważyłem żeby nadmiernie korodowały sprężyny. Najwyżej małe punkty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak możesz napisz jakie kropki tzn. jakie kolory i ile.

 

Trochę popatrzyłem i to co mi wyszło:

w moim pasku mam takie kody na zawieszenie 0JH i 1BA czyli dopuszczalny nacisk 0JH dla standardowego zawieszenia (1BA) wynosi 854-885 kg. Zawieszenie sportowe to kod 1BE, ale dla niego przy 0JH nacisk wynosi 900-940 kg, nr sprężyn to 8D0 411 105 CT (1 pasek szary i 2 paski niebieskie).

Żeby zachować wartość nacisku taką jak pierwotna wypadałoby wziąć sprężyny z wersji oznaczonej 0JG i 1BE, dopuszczalny nacisk wtedy wynosi 861-899 kg. Sprężyna 8D0 411 105 CS (1 pasek szary i 1 pasek niebieski).

 

Niech tylko ktoś potwierdzi czy dobrze rozumuje, bo zastanawia mnie dlaczego przy danym kodzie nacisku na przednią oś np. 0JH (taki jak u mnie) dla zawieszenia standard (1BA) jest 854-885 kg, a dla wersji sport (1BE) jest już 900-940 kg.

 

Odpowiednio dla tyłu to (przyjmując za wzór mojego paska czyli z wlepki 0YD i 1BA dają nacisk na oś 560-589 kg) sprężyna sport to 4B0 511 115 AC (1 pasek pomarańczowy i 3 paski niebieski) - nacisk 626-677 kg.

Alternatywnie jak w przypadku przodu można wziąć sprężyny 0YC i 1BE czyli 4B0 511 115 AB (1 pasek pomarańczowy i 2 paski niebieskie) wtedy dopuszczalny nacisk to 578-625 kg.

 

Wydaje mi się, że nie ma co kombinować i brać te pierwsze rodzaje sprężyn (wytłuszczony druk) i mieć zwiększony dopuszczalny nacisk na osie.

 

Pilnie poszukuję identycznego kompletu o jakim pisze Tomaszz (identyczna wlepa). Jeżeli ktoś z forumowiczów takowy posiada na sprzedaż proszę o kontakt na PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

diesel przód 1 szary jeden niebieski.

2.5 Tdi przód 1 szary dwa niebieskie

sedan tył 1 niebieski i 1 pomarańczowy

kombi tył 2 niebieskie i 1 pomarańczowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy możecie mi Panowie doradzić chce kupic do mojego awx kombi sprężyny 1 BE, lecz nie mogę za chiny takich samych oznaczeń kropkowanych znaleźć. A mianowicie powinienem mieć przód OYH ( 2 niebieskie, 1 szary) tył (OYE 1 niebieski 1 szary), czy w takiej sytuacji mogę założyć sprężyny z AVF tył wtedy był by o oznaczeniu 2 niebieskie 1 pomarańczowy (OYC) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie jakie sprezyny do passata 1.8 125km 98r chodzi mi o tyl na przegladzie powiedziano mi ze sprezyna siedzi i pora zmienic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam chciał bym zalozyc sprezyny 1Ba kapke mocniejsze od seryjnych ktore powinienem miec OJH 1 ZOLTY

1 BRAZOWY

 

TYŁ OYE 1 ZIELONY

3 BRAZOWE

 

obecnie mam czerwone supersport passat 1.9 awx 2003 kombi dodam ze chcial bym aby równo stał? pomożecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosze o podpowiedz czy symbole zgadzaja sie z kolorami ponieważ nie mam dojscia do etki.

Witam chciał bym zalozyc sprezyny 1Ba kapke mocniejsze od seryjnych ktore powinienem miec OJH 1 ZOLTY

1 BRAZOWY

 

TYŁ OYE 1 ZIELONY

3 BRAZOWE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie posiadam passata z 2004r silnik AVB sedan chciałbym założyć mu 17"ori z phoenix bardzo mi sie podobają lecz przeraża mnie to iż zrobi sie dość duża przestrzeń miedzy oponą a nadkolem z przodu mam sprężyny o oznaczeniach kolor żółty i brązowy tył zielony i dwa brązowe i tu jest prośba czy ktoś pomoże dobrać ori sprężyny które obniżą go o jakieś 20mm

 

oznaczenie z wlepki 1ZC OJH OYD 1BA OGZ14032013008 modified.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam proszę pilnie o odpowiedz zakupiłem sprężynki na tyl na allegro gosc mial takie jak potrzebuje OYE a wyslal Mi OYD i teraz nie wiem czy mu je odesłać czy założyć? czy czasem passat nie bedzie stal wyzej z przodu a z tylu niżej?HELP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem, będzie tył niżej. A pisałem Ci, że mam sprężyny których szukasz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to nie powinno robić aż tak wielkiej różnicy czy założysz OYD czy OYE tym bardziej że jak widzę w opisie masz limuzyne a nie kombi.To jest tył i nie jest tak obciążony jak przód.OYD jest to przedział 560-589kg masy ,a OYE to przedział pomiędzy 590-619 masy.Tak więc niewiele.Zleży tez co wozisz, jak dużo towaru na pace to wiadomo ,że lepsze są te mocniejsze.Załóż je i zobacz bo wymiana jest bardzo prosta.powodzonka.

Edytowane przez jaros69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprężyny które są na allegro jak najbardziej są od passka b5 do zawiechy 1BA oznaczenie OJH.Są dosyć mocne bo do masy osi przedniej 854-885kg.zakładaj i powinno być ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam pomóżcie znaleźć 8D0-407-105-CT szary niebieski niebieski może ktoś ma to bym odkupił [email protected]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wczoraj w trasie pękła mi sprężyna z przodu auto siadło na maksa ale jakoś wróciłem. Teraz potrzebuje pomocy szukam sprężyny przód do wersji sort 1BE (trudno będzie), może ktoś ma na zbyciu. Lub co mogę jako zamiennik wsadzić aby był tył równo z przodem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy sprężyna szary niebieski niebieski bedzie pasowała do mojego zawieszenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Może moja historyjka komuś pomoże.

Miałem sprężyny oryginalne (1 kropka żółta, 2 kropki brązowe) chodzi o przód, i po tym jak jedna sprężynka pękła wymieniłem na KAYABA RH1020 (tak dobrał mi mechanik z katalogu intercarsu). Zaraz po założeniu gdy auto zjechało z podnośnika---gleba, dokładnie 3,5 cm niżej niż na starych oryginalnych. Każda mulda i dziura w drodze które nawet wcześniej znałem były moje. Nawet mały prożek do garażu stanowił problem. Poczytałem forum i kupiłem sprężynki LESJOFORS LS4095056 (sam znalazłem w katalogu lesjoforsa i sam zamówiłem), auto wróciło do normalnej wysokości. Dodam tylko że na kayabah samochód zachowywał się ok. twardość, prowadzenie, zachowanie auta bdb.

Auto to - Passat B5 FL VARIANT 1,9 TDI AVF 2003R

Może to komuś pomoże. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy poratujcie.

Czy do mojego Passka jak założę ori sportowe zawieszenie /-20mm/ z Passata FL 130KM to będzie OK??? Chodzi mi o to,że ja musiałbym mieć oznaczenie przód - 1xniebieski+1xszary i tył - 3xniebieski+1xpomarańcz /bardzo ciężko takie trafić/,a po lifcie jest przód - 2xniebieski+1xszary i tył - 2xniebieski+1xpomarańcz.Zakładając takie FL "siądzie" te 20mm czy nie???Czy te 80-90 kg różnicy w ciężarze auta przed i po lifcie robi wielką różnicę w twardości /oznaczenie kropkowe/ sprężyn???

Będę BARDZO wdzięczny za podpowiedź.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

Czy mógłby mi ktoś podać obciążenia w kilogramach dla spręzyn następujących kodów :

OJH (przód) ; OYC (tył). Zawiecha 1BA

 

 

Wiem jak wyglądają oznaczenia sprężyn czyli:

 

>>>>1BA (standardowe zawieszenie) :

> OJH (przód) - paski: 1x zółty; 1x brązowy

>OYC (tył) - paski: 1x zielony; 1x brązowy

 

 

>>>> 1BE (-20mm ; zawieszenie "sportowe")

> OJH - paski: 1x szary; 2x niebieski

> OYC - paski: 1x pomarańczowy; 2x niebieski

 

 

Nie potrafię tylko znaleźć przedziałów w KG. Ewentualnie proszę o info gdzie tego szukać ;)

(ps. etka internetowa "on-line" nie pokazuje mi tych informacji)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności