Skocz do zawartości
mielpaw

problem z amilo(fujitsu siemens)

Rekomendowane odpowiedzi

w czwartek nabyłem nowy amilo pa2548 działał ok.dzisiaj odpalam go i ??????

vista zaczyna się uruchamiać i kończy się komunikatem -STOP: 0x0000000C1F5.

z tego co wiem jest to błąd fizyczny dysku lub pamięci.więc mam pytanie-oddać do sklepu,serwisu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypal sobie jakąś dystrybucję live linuksa i zobacz czy to dysk czy pamięć. I oddaj do gwaranta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że siedzę w serwisie pogwarancyjnym notebooków to powiem ci że jak masz gwarancje to oddaj.

W Fujitsu padają płyty główne,odklejają się chipsety grafiki i zarządzania energią.

Ale swoją drogą to masz pecha żę odrazu ci notek padł po kupnie.

Czasami jest tak że one sporo działają zanim zostaną sprzedane,(na wystawie lub pokazach)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

remixm - jak już siedzisz w ślaptokach to powiedz mi co jest mniej awaryjne, co dłużej pochodzi? itd.

Fujitsu, czy Samsung ? Mój brat chce se kupić lapa i wybór padł na:

http://sklep.vobis.pl/oferta/notebooki/tft_15_4/875576_fsc_amilo_pi2550.aspx

lub

http://www.samsung.com/pl/consumer/detail/spec.do?group=computersperipherals&type=ultramobilepc&subtype=sseries&model_cd=NP-SA11-FS02PL&fullspec=F

 

Sam używam Fujitsu ok. 1.5 roku, jest on trochę "jakby się miał rozlecieć" ale jak na razie nie było z nim problemów.

A o lapach Samsung to w sumie do wczoraj nie słyszałem :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kazio - wszystkie się psują tylko, że FS zdecydowanie bardziej. Dlatego trzeba wybrać coś co ma porządny serwis, a tutaj przoduje Dell ;-)

 

Poczytaj sobie na forum notebookcheck.pl opinie - być może znajdziesz nawet wybrane modele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz kupić noteboka to tylko markowego:

-toshiba

-dell

-IBM/Lenovo ale seria tylko Think-Pad

-Fujitsu Siemens ale seria Lifebook

To są takie dobre komputery i nie wyginają się obudowy tak jak Acer,czy też samsung,i niektóre fujitsu.

za dobry komputer trzeba zapłacić ,ale nie oznacza to żę tańsze też są złe,poprostu niektóre firmy poszły na masówkę.

"Ma działać w czasie sprzedaży ,a jak się popsuje to będziemy się martwić"

trzeba jeszcze czasami brać pod uwagę żę komputery tanie bardziej się sprzedają i jest ich więcej więc większy będzie procent ich powrotów do serwisu,a te których mniej się sprzedaje to mniejszy.

Nie kupuj żadnych dziwadeł typu maxdata,actina gericom itd.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. A co powiecie o firmie Asus. Mam 3 letniego Acera, a zastanawiam się właśnie nad zmiana laptopa na Asusa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. A co powiecie o firmie Asus. Mam 3 letniego Acera, a zastanawiam się właśnie nad zmiana laptopa na Asusa.

 

Jak najbardziej dobry wybór tylko co i za ile ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

 

Ja bym kupował tylko te co wymieniłe poniżej .

Asus tak samo fajny jak wszystkie dziwadła,przereklamowany.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad asusa - obejrzyj dokładnie dopasowanie wtyczka zasilacza - złącze na płycie głównej. W notebooku A6V oczywiście asusa widziałem taką dziwaczną konstrukcję że jakby tego nie używać to wyłamuje sie gniazdo z płyty głównej... Póki co lutowane 2 razy w ciagu 1,5 roku...

 

Pozdrawiam

Andrzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
remixm - jak już siedzisz w ślaptokach to powiedz mi co jest mniej awaryjne, co dłużej pochodzi? itd.

Fujitsu, czy Samsung ? Mój brat chce se kupić lapa i wybór padł na:

http://sklep.vobis.pl/oferta/notebooki/tft_15_4/875576_fsc_amilo_pi2550.aspx

lub

http://www.samsung.com/pl/consumer/detail/spec.do?group=computersperipherals&type=ultramobilepc&subtype=sseries&model_cd=NP-SA11-FS02PL&fullspec=F

 

Sam używam Fujitsu ok. 1.5 roku, jest on trochę "jakby się miał rozlecieć" ale jak na razie nie było z nim problemów.

A o lapach Samsung to w sumie do wczoraj nie słyszałem :rotfl:

 

Teraz mało kto sprzedaje laptopy pod własną marką. Wszechobecny outsourcing i globalizacja ;-)

Nawet apple zleca produkcję swoich laptopów.

 

Kto zna firmę Quanta ? Pewnie nikt, a to jeden z największych producentów laptopów.

Asus jest tu wyjątkiem - sprzedaje pod własną marką swoje produkty, Lenovo też.

 

Jestem zdania, że najlepsze laptopy to drogie laptopy. Znaczek się nie liczy.

Z drugiej strony może lepiej kupować tanie i częściej wymieniać ;)

 

Jak ktoś pisał wcześniej - ważne jaki serwis jest po/gwarancyjny, bo psuje się każdy.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz mało kto sprzedaje laptopy pod własną marką. Wszechobecny outsourcing i globalizacja

O tym wiadomo już od średniowiecza :] Wiele firm z podwórka bierze gotowe "kadłubki" głownie od Toshiby, pakuje dyski, napędy, procki i pamięci i wali własne logo na obudowy.

 

Kupiłem wczoraj tego Fujitsu Amilo Pi2550. Cena 1999zł. Na nic więcej nie pozwalał budżet 19-o latka ;) a parametry są aż nawet za duże jak na jego potrzeby. Mam tylko nadzieję, że podziała bezawaryjnie tak jak mój.

 

EDIT

Zgodnie z nieoficjalnymi danymi, Quanta produkuje 33 procent (!) wszystkich notebooków na świecie. Firma wytwarza sprzęt m.in. dla Acera, Apple, Della, Fujitsu, HP, Lenovo, Sony i Toshiby.

kurde balans... w życiu nie słyszałem o tej firmie.

Edytowane przez kazio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kupiłem wczoraj tego Fujitsu Amilo Pi2550. Cena 1999zł. Na nic więcej nie pozwalał budżet 19-o latka a parametry są aż nawet za duże jak na jego potrzeby. Mam tylko nadzieję, że podziała bezawaryjnie tak jak mój.

 

Ja kilka latek temu kupiłem Fujitsu-Siemens Amilo. Zesrał się niedawno - pokazuje błędy pamięci mimo, że już wymieniałem moduły RAM :( . Teraz mam starego della latitude, w którym połamały się zawiasy ;)

Mam nadzieję, że Twojego ominą te dolegliwości ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności