Skocz do zawartości
kriss555

Rozrząd 1.8 20V ADR

Rekomendowane odpowiedzi

Gość huba10

dzięki krris 555 tego sie obawiałem nie wiesz jaki to będzie koszt oczywiście w przyblizeniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja za wymianę w serwisie , razem z częściami ( w tym nowa pompa wody) zapłaciłem 1250 zł, w tym robocizna 420 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość huba10

dobra ale czy przy tak małym przebiegu 79000 nie wystarczy sam pasek bez rolek i pompy wodnej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

Huba10 wymień komplet , bo za chwile po wymianie samego paska okaże sie że puszcza jeszcze pompa wody i znowu trzeba będzie rozbierać cały przodek auta. :mur: Tylko nie jedź do serwisu, ja zrobiłem to w porządnym warsztacie i zapłaciłem 600zł z częściami . Części oczywiście kupiłem sam w hurtowni .Od wymiany zrobiłem 30 tyś km

i jest dobrze :hurra: .

pozdrawiam i powodzenia :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odświeżę temat:

 

w poradniku autoświata (lipiec 2007) znajdziecie artykuł o rozrządach oraz... zestawienie "jak to jest trudne w zalezności od auta". Jako przykład modelowo najtrudniejszego do wymiany - pokazano passka 1.8T. :wstyd:

 

specjaliści wymieniający rozrząd w 1.8T muszą zdemontować cały przód. Cały = cały cały... do przedniej szyby wszystko ;). :wstyd::wstyd::wstyd::wstyd::wstyd:

 

aaa... operacja wymiany to 8 godzin. Pozdrawiamy czytelników magazynu autoświat ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ceq, to była ironia ;). Wierzę, że wymiana rozrządu to spory problem, ale "specjaliści" radzą sobie z nim o wiele sprawniej niż to opisano w AŚ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak to wygląda w apu? slyszalem ze pompa jest obok rozrzadu? jakichs lęków nabralem jak zaczalem czytac o tych pompach, a dopiero wymienilem rozrzad.... jesli nalezy wymienic to jakie koszty pompy i wymiany? ktos wie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,mam pytanie.Czy przy wymianie rozrzadu(Passat 1.9 tdi 110 km) wystarczy zdjac tylko gril,czy trzeba demontowac tez zdezak? I czy odrazu wymieniac pompe wody?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel

W kazdym pasku,audi a4 trzeba demontować przód nie zależnie od wersji silnikowej.

Ktos zapyta dlaczego nie zrobili tak ze da sie wyciągnąć sama chłodnicę?Ano dlatego ze chcieli podnieść ceny za uslugi tego typu w serwisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I pompę wody też wymień aby nie

podnieść ceny za uslugi tego typu w serwisie
jak napisał Marcin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co ile trzeba wymieniac rozrząd w 1.8T APU ? jaki jest koszt i gdzie najlepjej to zrobic w okolicach Warszawy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel
co ile trzeba wymieniac rozrząd w 1.8T APU ? jaki jest koszt i gdzie najlepjej to zrobic w okolicach Warszawy ?

Teoretycznie co 120tys.Koszt 300-350zl + czesci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem wymieniany rozrząd przy 120 tyś km , i teraz parę dni temu przy 180 tyś km. Robiłem w ASO Rowiński-Wajdemajer i jak oddawałem auto to pytałem jak jest z tym rozrządem, to mi powiedział, że spoko, jeszcze nie bo co 120 tyś. Ale potem zadzwonił inny spec i powiedział, że trzeba wymieniać. Jak trzeba to trzeba. Jeśli chodzi o ceny to za cały przegląd z jakimiś tam innymi pierdołami wystawili fakturę 5742 zł.

 

Mogę przepisać ceny z faktury, które dotyczą wymiany rozrządu (mam nadziej, ze to te pozycje, bo tak naprawde nie mam pojęcia ;) ) ale to raczej tak orientacyjnie, bo nie polecam nikomu płacić 1/4 wartości samochodu za przegląd ;)

 

Pasek zębaty - 183 zł

Rolka napinająca - 281 zł

Amort. pasa napinacza - 491 zł

Rolka - 121zł

Napinacz paska - 288 zł

Napinacz - 222 zł

 

to chyba już nie do rozrządu, ale nie jestem pewny ;)

Pasek klinowy - 53 zł

Pasek klinowy - 46 zł

Pasek klinowy - 36 zł

 

Do tego robocizna:

2x pasek wielorowkowy - 120 zł

Napinacz paska wymontowa i zamontowanie - 144 zł

Pasek zębaty wymontowanie i zamontowanie - 600 zł

tłumik drgań paska rozrządu wymontw. - 144 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wystawili fakturę 5742 zł.

 

 

nie polecam nikomu płacić 1/4 wartości samochodu za przegląd

 

 

nieźle zdarli z Ciebie. współczucie kolego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nieźle zdarli z Ciebie. współczucie kolego.

O dżizus czytałem temat wcześniej ale dopiero teraz zauważyłem cenę za usługę. Ja pie...lę co oni ci za części wstawili? Ze złota? utwardzane diamentami? A jeszcze nie widzę w tym spisie pompy wodnej. Być może w tych silnikach nie wymienia się przy rozrządzie pompy wodnej ale jeśli to uważaj bo może się posypać a wtedy znowu z ciebie zedrą nowe pieniądze. Również ci współczuję jak kolega smok

. Takich cen to nawet przy silnikach 2.5 TDI nie widziałem (najwyższa to 3000 zł.) a u ciebie wg. moich wyliczeń 2729 zł + tzw. pierdoły które dają sumę 3013 zł (niezły przegląd) ja bym wrzucił ten serwis do działu odradzam.

Edytowane przez J@ceq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
(...) wystawili fakturę 5742 zł

 

dlatego wlasnie staram sie wszelkie naprawy robic poza Wawa... ehhh... szkoda slow...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jeszcze nie widzę w tym spisie pompy wodnej. Być może w tych silnikach nie wymienia się przy rozrządzie pompy wodnej ale jeśli to uważaj bo może się posypać a wtedy znowu z ciebie zedrą nowe pieniądze.

 

Spoooko pompę wody wymienili całkiem niedawno, bo mnie spotkała awaria na trasie.

 

Pompa wody - 230 zł

Płyn chłodniczy - 40 zł

termostrat - 80 zł

robocizna - 374 zł

 

do tego holowanie 20km.. ale tu cenę akurat mają całkiem przystępną, bo zapłaciłem za to 70 zł.

 

OT: po serwisowaniu Laguny 1.9dCi w ASO Dyszkiewicz, żadne ceny nie są w stanie mnie zaskoczyć :)

Wydaje mi się, że nie zapłacił bym więcej za serwisowanie swojego wymarzonego Evo Lancera w firmie 4turbo, trzeba się po prostu przyzwyczajać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności