Skocz do zawartości
daro89

Podłączenie obrysówek Passat B5 3B?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chce podłączyć lampy obrysowe (przód i tył) w moim passku i nie wiem gdzie się podpiąć pod zasilanie?:confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, chce podłączyć lampy obrysowe (przód i tył) w moim passku i nie wiem gdzie się podpiąć pod zasilanie?:confused:

Wpisz w opcję Szukaj temat obrysówki a troszkę tematów z tym związanych ci wyskoczy poczytaj a na pewno znajdziesz odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pod pozycyjne ;)

zderzaki i tak będziesz zdejmował, wiec instalacje będziesz miał na wierzchu, miernik w łapki i odnajdziesz odpowiednie kabelki.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przednie pod pozycyjne, jeżeli masz orginalną istalację w tlnych obrysach to w światłach tylnych jest odpowiednie gniazdo na 2 piny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przednie pod pozycyjne, jeżeli masz orginalną istalację w tlnych obrysach to w światłach tylnych jest odpowiednie gniazdo na 2 piny

 

a w którym miejscu się najlepiej podpiąć pod instalacje z przodu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja panowie myślałem nad innym rozwiązaniem,(samo podłączenie pod pozycje to pryszcz) a mianowicie żeby się paliły razem z pozycyjnymi a jak włączę kierunek, to żeby migały na przemian (tak jak jest to zrobione w naczepach TIR). Zastanawiałem się żeby do tego wykorzystać dwupozycyjny przekaźnik, ale musiałbym założyć cztery. Jakieś sugestie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja panowie myślałem nad innym rozwiązaniem,(samo podłączenie pod pozycje to pryszcz) a mianowicie żeby się paliły razem z pozycyjnymi a jak włączę kierunek, to żeby migały na przemian (tak jak jest to zrobione w naczepach TIR). Zastanawiałem się żeby do tego wykorzystać dwupozycyjny przekaźnik, ale musiałbym założyć cztery. Jakieś sugestie

nie ma z tym najmniejszego problemu ;)

miałem tak w peugeocie 406 :D

potrzebujesz dwa przekaźniki "otwarte", instalację ciągniesz w jedno miejsce, np: ja miałem z tyłu przy lewej lampie bo z niej szła wiązka do prawej, wtedy już łatwizna.

Podajesz napięcie z pozycyjnych i po impulsie z kierunków na stronę, impuls kierunków zamyka przekaźnik co wyłącza obrysówkę ;)

Sprawdzone :D

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Z przekaźnikami to wiem jak to zrobić, po prostu myślałem, że jest jeszcze jakiś inny sposób na zrobienie tej " choinki". Ty masz 3BG a ja 3B i zapewne instalki nie będzie. Dlatego zostaje mi ciągnąć instalkę i zrobić na dwóch przekaźnikach albo do każdej obrysówki osobny przekaźnik. Jeszcze raz dzięki. Jakby ktoś znał inny sposób to proszę o podpowiedź. Spróbuje na spota październikowego się wyrobić z montażem ich.

Edytowane przez gbels

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam nigdzie tego nie ma wiec zapytam tutaj. chodzi mi o to w ktore miejsce dokladnie(piny) wpiac sie z obrysowkami z przodu i jak podlaczyc obrysowki z tylu. jaki kabel (wymiar) do tego jest potrzebny i jakie zarowki;p pozdrawiam i moze ktos da wkoncu jasna odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupisz w aso wiązkę do tyłu, w lampach tylnych są wolne wtyki, na do przodu zwykle przewody i podłącz pod postojowe, żarówki wraz z gniazdami też kup w aso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szklana a moze orientujesz sie jakie ceny moga byc??jeszcze musze zebrac listwy na drzwi wszystkie i bede montowac mam nadzieje ze w listopadzie juz bedzie pomalowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja panowie myślałem nad innym rozwiązaniem,(samo podłączenie pod pozycje to pryszcz) a mianowicie żeby się paliły razem z pozycyjnymi a jak włączę kierunek, to żeby migały na przemian (tak jak jest to zrobione w naczepach TIR). Zastanawiałem się żeby do tego wykorzystać dwupozycyjny przekaźnik, ale musiałbym założyć cztery. Jakieś sugestie

Jak się nie mylę to w naczepach obrys podłączany jest do kierunku i postoju oba kable na +.Żadnych przekaźników nie robiłem ale było już to tyle lat temu że nie pamiętam dokładnie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety w osobówce ,przekaźniki muszą być, by chodziły na przemian.

Pozdrawiam

ps.w "dużych" to już z automatu jest ;)

ps2. nie wiem, czy pisałem wyżej ... musisz mieć przekaźniki "normalnie otwarte".

Edytowane przez makeć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
niestety w osobówce ,przekaźniki muszą być, by chodziły na przemian.

Całkiem możliwe bo mniejsze napięcie (przynajmniej ja ta to sobie tłumaczę)

Pozdrawiam

ps.w "dużych" to już z automatu jest

W czasach jak jeździłem to nikt tego seryjnie nie robił sami kombinowaliśmy .A czy teraz z automatu to jest to nie wiem podobno policja za takie wynalazki wali mandaty,ale podobno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w ktore miejsce dokladnie(piny) wpiac sie z obrysowkami z przodu

moze nie fachowo, ale mam przylutowane kabelki do kabelkow od postojowek i wsio jest :ok

jak podlaczyc obrysowki z tylu

mozesz zastosowac to samo rozwiazanie jak z przodu, albo tak jak szklana podpowioda

jaki kabel (wymiar) do tego jest potrzebny i jakie zarowki

kalelek 1mm2 powinien wystarczyc, a zaroweczki sa takie jak w postojach, albo diodowe z allegro sobie zamow i tez bedzie cacy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

luke dzieki za odpowiedz. czyli nie bede kombinowac z pinami itp. porpsotu podlacze sie pod kabel w ktorym bedzie prad po przekrceniu wlacznika i tyle. zastanawialem sie tez nad ym zeby tyl i przod podlaczyc pod wlacznik swiatel i zrobic sobie dodatkowy przycisk zeby wylaczac obrysowki, bo niby moga byc pretensje na przegladzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ci sie bedzie chcialo przeciagnac kilka przewodow w autku to czemu nie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat:Napisał gbels

A ja panowie myślałem nad innym rozwiązaniem,(samo podłączenie pod pozycje to pryszcz) a mianowicie żeby się paliły razem z pozycyjnymi a jak włączę kierunek, to żeby migały na przemian (tak jak jest to zrobione w naczepach TIR). Zastanawiałem się żeby do tego wykorzystać dwupozycyjny przekaźnik, ale musiałbym założyć cztery. Jakieś sugestie

 

Jak się nie mylę to w naczepach obrys podłączany jest do kierunku i postoju oba kable na +.Żadnych przekaźników nie robiłem ale było już to tyle lat temu że nie pamiętam dokładnie .

 

niestety w osobówce ,przekaźniki muszą być, by chodziły na przemian.

Pozdrawiam

ps.w "dużych" to już z automatu jest

ps2. nie wiem, czy pisałem wyżej ... musisz mieć przekaźniki "normalnie otwarte".

 

Nie muszą być żadne przekaźniki. Połączyłem do dwóch plusów i wszystko ładnie działa na przemian. Największe ździwienie było gościa na przeglądzie i nie bardzo mi chciał dowodu podbić ale mu stwierdziłem że jeżeli chce się dalej czepiać to za 5 minut będzie miał tak jak powinno być. Policja na razie się nie czepia.

PS: W nocy to się śmieją jak słucham na CB że te "volvo" dyskoteke ma jak włączy kierunki lub awaryjne, hehe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze ktos powie jeszcze ktoredy pociagnac kabel od wlacznika swiatel do obrysowek??bo zastanawiam sie jak ciagnac kabel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności