Skocz do zawartości
dziobass

Dziura w jezdni i jej komplikacje

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich użytkowników Pasków :)

 

Jestem nowy na forum, jak również świeżutkim posiadaczem Passata B5 FL. I długo nie musiałem czekać na pierwszą przygodę. Wspaniałe jakościowo drogi Wrocławia mnie dopadły. Otóż wjechałem w dziure w środku jezdni, dziura o średnicy mniej więcej 20cm, głęboka na jakies 8-10cm (jak po wybuchy granatu :confused:). Od razu strzeliła mi opona (dośc mocno wyexploatowane Michalin Pilot Primacy 205/55/R16 na alusach). Przygoda była tuż przed mostem, więc zdołałem dotoczyć się jakies 20m, zjechać na chodnik (częściowo, za wąski na całe auto). I tutaj popełniłem błąd, bo wjechałem tym uszkodzonym kołem na krawężnik. Następnie, żeby móc zmienić koło, musiałem zjechać uszkodzonym kołem z krawężnika. Niestety, dość wysokiego. No i w tym momencie wydaje mi sie ze uderzyłem podwoziem o krawężnik (ew. felgą na oponie bez ciśnienia o jezdnie).

 

To bylo 2 dni temu. Wczoraj pojechalem do wulkanizatora, kupiłem 2 nowe oponki Fulda Prograsso 205/55/R16 na przednią oś. Felga wyglądała na nieuszkodzoną, gość wywazył mi koła i zamontował. I zaczęlo sie postukiwanie, i co najdziwniejsze, przy prędkościach >50km/h dziwne cykliczne szymienie.. szuranie. Z czym może to być związane, czyżbym uszkodził jakiś element zawieszenia? Czy może to wina opony lub jej złego wyważenia?

 

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc,

dziobass.

 

PS. Opis dotyczy przedniego lewego koła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przede wszystkim to robisz zdjęcie dziury i uszkodzenia i wzywasz policje to bedziesz miał sznse na odszkodowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiles wielki blad nie wzywając policji. Teraz sam musisz pokryć koszty wszelkich napraw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
szuranie. Z czym może to być związane

Może osłona od tarczy hamulcowyej się wygięła i ona pod wpływem wiatru szoruje o tarczę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem :633:. Przeczytałem o tym niestety za późno. A tak swoją drogą, wymieniałem koło w bardzo uczęszczanym i niebezpiecznym miejscu. Policja obok mnie przejeżdzała, wyminęli mnie tylko i pojechali dalej. Taka polska policja...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DonVasyl

ja po podobnym zdarzeniu też miałem huczenie i tarcie dziwne - wyszło że to łożysko, teraz jest cisza, bład ze nie wezwales policji choc oni wiele nie zrobia (sam to przerabialem). Spisza jedynie protukol z miejsca zdarzenia i nic wiecej. W ubezpieczalni i tak powiedza Ci ze policja nie jestem zadna strona tu i ze nie jest kompetenta do wyceny czy czegos, ale nie wazne zawsze mamy papier ze wszystko odbylo sie zgodnie z litera prawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ramon82

szumienie które nasila się wraz ze wzrostem prędkości to na bank (99%) łożysko tym bardziej, że objawy te pojawiły się po wjechaniu w dziuręto to już pewne że to łożysko. Łożysko wymieniaj jak najszybciej bo dłuższa jazda z rozwalonym może spowodować że i piastę będziesz miał do wymiany.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi jeszcze, ile taki zabieg plus minus będzie kosztował i jak długo moge tak jeździć (jutro czeka mnie wizyta u znajomego mechanika kilkdziesiąt kilometrów od domu).

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gufciu

No i widzisz kolego ile narobiłeś sobie kłopotu i kosztów przez niewiedzę. Zawsze na miejsce wzywasz patrol policji, oni wszystko spiszą zrobią nawet fotkę jak będą mieli aparat, a jak masz aparacik pod ręką robisz sobie też parę foteczek dziury i np rozwalonego koła. Jedziesz do wulkanizatora kupujesz oponkę, felgę jedziesz sobie na zbieżność, ewentualnie do mechanika jak się coś trzaska czy huczy, bierzesz na wszystko fakturę. Potem tylko napisanie pisma gdzie dołączasz że na miejscu był patrol policji, ewentualne fotki takowe można było zrobić i wydrukować we własnym zakresie, i oczywiście udokumentowanie kosztów poniesionych w związku z wyrwą w drodze. I na koniec najważniejsze SILNE NERWY!!! ale chyba warto w związku z poniesionymi kosztami. Poza tym tak całkiem serio co z tego że wymieniałeś koło a policja tylko przejechała nie można koła wymieniać??? nikt nie jest przecież jasnowidzem że wpadłeś w wyrwę w jezdni. Co do usterki stawiam na łożysko cena części zależna gdzie i co kupujesz to wiadomo sprawdź w intercars na necie a wymianę na upartego można samemu zrobić, jeździć nie proponuje bo możesz zrobić troszkę kilometrów albo łożysko sie zatrze obróci na piaście i piasta do wymiany albo bardziej tragicznie stanie sie tak jak wujek miał że tak długo obracało się na piaście aż się zespawało powodując w czasie jazdy zablokowanie jednego z kół co ci dalej będę mówił co stać się może.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak długo obracało się na piaście aż się zespawało powodując w czasie jazdy zablokowanie jednego z kół

 

może się jeszcze koło oderwać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to byłem u znajomego mechanika. Stwierdził ze łożysko faktycznie huczy, ale to dopiero początki jego końca. Jak podjade następnym razem to posprawdza w którym to kole, a ja tymczasem rozglądam sie za częściami. I stąd moja prośba. Co sądzicie o takim łożysku, i tym sprzedającym? http://www.moto.allegro.pl/item424312292_lozysko_przedniego_kola_seat_audi_volkswagen.html

 

Będzie ono pasować do Paska B5 FL?

 

Okazało się jeszcze ze do wymiany mam przedni górny wahacz z prawej strony i oba dolne z lewej. Widziałem na allegro komplety Lemfordera bez śrub w bardzo atrakcyjnej cenie. Pytanie czy to oryginały czy jakies tandetne podróbki. Moze ktoś skorzystał z podobnej oferty i moze sie wypowiedziec...

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez dziobass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam nie kupuj podróbek ja widziałem przednie górne wahacze po 40zł za sztukę a ja kupiłem oryginalne vw po 105 zł za sztukę.A o tych podróbkach to powiedział mi znajomy że starczają na 1000 - 1500km:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności