Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Widzieliscie te reklame Citroena C5 (albo C6) gdzie auto staje pod brama brandenburgska (chyba) i najpierw jest napis "typowo niemiecki" a potem "made in frnace"? Nie wiem czy nie zajarzylem tej reklamy czy co, ale o co wlasciwie chodzilo autorowi? Ze niby mamy sie nabrac, ze nie maja kompleksow na tle aut niemieckich, czy moze niemiecki inzynier albo stylista cos tam mial do czynienia w trakcie produkcji Citroena?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że niby taki dobry jak niemiecki. Przecież Francuzi mają co do tego wielkie kompleksy. Najgorsze że to jest prawda. Nigdy auta Francuskie nie dorównają Niemieckim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość uki145

oj chyba jedyną rzeczą w której auta francuskie nie dorównają nigdy niemieckim to wysoka cena tych ostatnich.:)

 

z tego co obserwuje rynek, to francuzy radzą sobie całkiem niezle na tle niemieckich rywali, dlatego: reklamy nie widziałem, ale pewnie też bym jej nie zrozumiał:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
oj chyba jedyną rzeczą w której auta francuskie nie dorównają nigdy niemieckim to wysoka cena tych ostatnich.:)

 

z tego co obserwuje rynek, to francuzy radzą sobie całkiem niezle na tle niemieckich rywali

Jak na razie z czym sobie poradzili to silniki, bo elektronika tak samo awaryjna, a wygląd zewnętrzny rzeczywiście przegonili Niemców. Auta wyglądają jakby zjeżdżały z linii produkcyjnej klocków Lego (moje dziecko jak było młodsze zachwycało się nimi). No może Pełgoloty z wyższej klasy troszkę się zmieniły zewnętrznie ale Citrołen i Renault siedzi w piaskownicy z dziećmi. Nie obraź się ale niektóre auta Francuskie nie przemawiają do mnie. Są po prostu brzydkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do komfortu jazdy, to Niemcy mogli by się wiele nauczyć od francuzów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy moze niemiecki inzynier albo stylista cos tam mial do czynienia w trakcie produkcji Citroena?

Tak wlasnie bylo jak znajde ten artykol na temat tej nowej C5 to zeskanuje i wstawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chińskie badziewia typu radia medion, narzędzia z metalu twardości plasteliny i inne takie kwiatki też są ostatnio "german tech" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja z koleii widziałem na bilbordach reklame tego C5 i tam jest napis "c-funf" więc jakieś powiązanie z niemcami musi mieć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

generalnie to silniki hdi sa lepsze niz diesle tdi, lepiej pracuja itp. tylko ze one sa za bardzo ekologiczne i sa te badziewia fitry czastek, jakies drogie plyny trzeba uzupelniac no i ciezej je tuningowac, fakt nasi tunerzy to sie znaja glownie na tdi. Generalnie to ten nowy citroen mi sie podoba,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość uki145

Witam! Noi wyszło szydło z worka. widziałem Filmik .

 

Panowie, toż to "piękna potrzeba konsumenta". W czasach dzisiejszej, inteligentnej promocji towarów, ta reklama to nic innego jak prześmiewcza walka ze stereotypami. Czyli w wolnym tłumaczeniu: C5 jest tak dobre i solidne, ze typowy, uporządkowany Niemiec z zasadami wybierze to auto, bo jest lepsze od nudnego passata.

 

IMHO inteligentny atak wymierzony bezpośrednio w niemieckiego konkurenta: przynajmniej tak ten przekaz programuje podświadomość oglądającego.

Mało tego, ta reklama tak intryguje i zaciekawia, ze nawet pojawiła sie na forum najwiekszego konkurenta C5: REKLAMA GENIALNA!!!!

 

Az strach pomyślec, że typowy własciciel passata doszukuje sie tu powiązań z niemieckimi konstruktorami :-):-):-)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hdi lepsze od tdi?? Hmm... OK...

 

uki, jesli tlumaczyc te reklame wg Twojego pomyslu, to ja jeszcze bardziej zniechecilbym sie do Citroena, bo to co niby chca powiedziec, mozna wyrazic dokladnie takim sformulowaniem: "od dwoch wiekow nie robilismy samochode gorsze od niemieckich, teraz nam udalo sie ich przescignac"...

Jakby nie bylo, to dla mnie C5 przechwala sie jakby rzeczywiscie mialo kompleks.

Dla mnie francuskie auta sa okropne w srodku. Jesli Francuzi twierdza, ze wnetrze VW jest nudne to nie wiem jak nazwac wnetrze ich dziel. Chyba ze porownuja wnetrze Passata z Honda S2000...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już kiedyś napisałem coś na temat aut na literę "F" i spotkało się to z atakiem na moją osobę dlatego nie będę powtarzał że "f" jest dla mnie fuck. Kocham VW i dlatego nim jeżdżę i jestem na tym forum. Dlatego również mimo mojego wieku latam na spoty bo spotykam takich samych wariatów jak ja. Może i Francuzy są fajne ale nie dla mnie i proszę mnie nie atakować bo jestem fanem VW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niech ktos by mnie zaatakowal za poglady hehe... dobra, jedzenie i baby maja mizerne, ale auta to akurat maja znakomite i jakos narazie kazdy zzyna z niemieckich projektow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności