Skocz do zawartości
Chomitex

Wygląd świec iskrowych, a kondycja silnika

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Troszeczkę poczytałem na forum i dowiedziałem sie ze wygląd świec iskrowych dużo moze nam powiedzieć o kondycji silnika a szczególnie o procesie spalania i mieszance paliwowej.

W moim Passaciku B4 z 1996r 2,0 l z silnikiem AGG, zasilanym na LPG - mam świece BUR 6ET - bo takie zaleca producent. Jeżdżę głownie na LPG - odpalam i gasze na benzynie

po przejechaniu ok 20 000 km wyglą świec pokazuje w załaczniku PDF,w kolejności wkręcania 1 - od rozrzadu. Zastanawia mnie fakt ze pierwsza świeca jast bardziej brunatna a inne w odcieniach szarości

 

I moje pytania.

1.czy różnica w kolorach osadu ma jakieś znaczenie - o czm to świadczy?

2. czy powinienem zastosować świece z innym współczynnika ciepła – jakie?

3. czy te świece właściwie się samo-oczyszczają

4. Co możecie powiedzieć o silniku i mieszance paliwowej na podstawie wygladu swiec

 

Z gory dziekuje.

swiece.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znam te stronę. Moje pytania dotyczyły innej kwestji.

Przypuszczam ze świece sa w normie, tylko czemu maja rożne kolory. jak ktoś sie zna to czy zmieniać na inne swiece - pytania jak w temacie

(dodam ze w golfie wszystkie świece były jednakowej barwy - i izolator świecy nie przebarwiał sie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może wtryskiwacz 2 cylindra słabo daje rady, w cylindrze jest niższe sprężanie itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi o to ze to pierwsza jest barwy brunatnej (ceglastej) a pozostałe są do siebie zblizone kolorem (podobne) -szare.

 

1. czy do gazu nalezy zastosować inne świece (np BUR 5ET - jakie???)

2. o czym świadczy inny kolor 1 swiecy

3. co ile nalezy wymieniać te świece uzytkująć na LPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności