Skocz do zawartości
ice

problem z rejstracja po zmianie przepisow

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Potrzebuję pomocy, dziś poszedłem zarejestrować auto i okazuje się że od grudnia 2007r zmieniły się przepisy odnośnie rejestracji auta w kraju i teraz wymagany jest dowód rejestracyjny auta, czyli tzw. mały brief (Fahrzeugschein) i duży brief.

Problem w tym że auto które kupiłem było powypadkowe i wymeldowane w 2004 roku i teraz mam tylko duży brief i taka zielona kartkę z wymeldowaniem. Bo jak poprzedni właściciel go wymeldowywał w to Niemczech w 2004r były inne przepisy niż teraz maja i zabierali dowód rejestracyjny(Fahrzeugschein) przy wymeldowywaniu.

I teraz moje pytanie czy ktoś się orientuje czy jest możliwość uzyskania małego briefu w urzędzie komunikacji w Niemczech? Lub też może ktoś miał podobną przygodę z naszym polskim wydziałem komunikacji....

 

 

Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to nieprzyjemna sprawa, wydaje mi się że w niemieckim urzędzie mogą wydać jakiś dokument zastępczy, potwierdzający dane samochodu i kto był ostatnim właścicielem.

Ja miałem kiedyś podobny problem to zadzwoniłem do urzędu w Niemczech i przysłali mi listem taki papier, że auto jest wymeldowane i cośtam jeszcze napisali, nie pamiętam już dokładnie. W każdym razie udało mi się zarejestrować pojazd, chociaż nie bardzo chcieli się urzędasy zgodzić.

Także proponuję zadzwonić do urzędu, gdzie auto było wymeldowywane, na pewno postarają się pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pogadaj z kims kto sciaga fury. maja patenty na obejscie takich rzeczy. czesto zabieraja padlucha do belgii albo holandii i dostaja cos w rodzaju tymczasowego dowodu rej i na tej podstawie juz mozna zarej padlucha. kiedys to slyszalem, ale niestety nie znam szczegolow.

jezeli samochod zostal wyrejestrowany z powodu wypadku tzn ze wg. tuv jest to zlom. nie wydadza Tobie zadnego papiera. zmiana przepisow miala na celu eleminacje takiego zlomu. niestety.

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z jednej strony wszystkie dane samochodu, jak i poprzednich właścicieli sa w briefie wiec niby troche bez sensu by bylo bo taki dokument nic nie daje, ale z polskimi urzedami to nigdy nie wiadomo. nie wiem czy dowod rejestracyjny zostal zabrany z powodu wypadku czy po prostu z powodu wymeldowania, ale faktem jest ze auto mialo mala stluczke i nie jest to zaden zlom. poprzedni wlasciciel chcial go naprawic ale jakos nie mial czasu i po 4 latach doszedl do wniosku ze jednak sprzeda...

auto normalnie przeszlo by tuv itp tylko trzeba bylo wymienic lampe i wymienic pompe abs. co juz jest zrobione. samochod bez problemu przeszedl przeglad w polsce (powypadkowy i pierwszy po sprowadzeniu).

jakos mi sie nie widzi ciagnac go na lawecie do niemiec na tuv (ktory to kosztuje 150 euro) i tam go rejstrowac i zaraz wyrejstrowac tylko po to zeby miec papierek.....

no nic dzis moj tato pojechal do berlina i ma przy okazji zajechac tam do wydzialu komunikacji, wprawdzie to nie tam auto bylo kupione ale oni maja wszystko w kompach i moze wystawia to co potrzeba, albo przynajmniej jakies zaswiadczenie czy cos...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności