Skocz do zawartości
passekdg

Cobra 19 Ultra III w MediaMarkt za 99zl

Rekomendowane odpowiedzi

Czy opłaca się kupić CB Cobra 19 Ultra III za 99zl do tego jakąś antenę np http://allegro.pl/item417656376_antena_hustler_ic_100_oryginal_cbradioserwis_pl.html??

 

Pytanie do kolegów którzy mieli styczność z tym radyjkiem, jak ono się sprawuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli stać Cię na Passata za ponad 30 000 PLN to stać Cię też na normalne radio a nie szumofona który nie stoi w częstotliwości i sieje po kanałach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie G i nic więcej.

Przejrzyj całą kategorię CB i zobaczysz co powienieneś kupić ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli stać Cię na Passata za ponad 30 000 PLN to stać Cię też na normalne radio a nie szumofona który nie stoi w częstotliwości i sieje po kanałach...

 

Zgadzam sie. Poswięć te 300 pln na jakies nomalne radio. Sam bedziesz zadowolnony i nie bedziesz draznil innych mobilków.

Antena jeszcze ujdzie i na początek moim zdaniem Ci wystarczy aczkolwiek szkoda psuc zestawu slabą anteną więc może lepiej poszukaj coś firmy Sirio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość HARNAS

A ja przełamie stereotyp, zawsze jeździłem z długa anteną tak w 5/8 czy 7/8 fali, podpięta pod złotego alana, mikrofon oczywiście wzmocniony z pogłosem, ściągałem sporo i daleko byłem słyszany, antenka przeważnie stroiła na poziomie 1,1 do 1,3.

A że Alan był za duży, antena za wysoka i rzucająca sie w oczy, założyłem johnego II i właśnie tego huslera na magnesie, antena stroi w połowie czyli na 19 kanale na poziomie 1,0 do 1,1 skrajnie na pierwszym i 40 ucieka do 1,5 i więcej.

Takie zestrojenie w środku daje bardzo przyzwoite osiągi, dobrze ściąga i dobrze nadaje na kanale 19, 1- 2 w górę czy w dół, wszystko chodzi jak należy a funkcja ASC spełnia swe zadanie w 100%.

Nasuwa sie pytanie i zarzut że badziew bo nie stroi w skrajnych kanałach? tak ni estroi ale kto chce prowadzić zawiłe i długie rozmowy podczas jazdy ??? z najlepszym radiem i najdroższą anteną taka rozmowa z bazówk apotrfa parę minut, a jadąc w kolumnie i tak nie odczujemy różnicy....

a że hustlera można kupić za 40-50 zł.... raczej nie zniknie nam z dachu pod hipermarketem...

 

A przy okazji jezeli miał byś kupić cobre polecam poszukać coś takiego ale nie grzebanego!:

COBRA19CBA2[1].jpg

Edytowane przez HARNAS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zawsze jeździłem z długa anteną tak w 5/8 fali

To musiało ciekawie wyglądać: mobil z anteną o długości 6,875m :-D

podpięta pod złotego alana

I za to pełen szacun kolego, jeden z najlepszych RTX jakie znam ;-)

założyłem johnego II

Nie przeszkadza Ci "twarda" praca tego RX w porównaniu do miękkiego Alana :?:

tego huslera na magnesie

Z Hustlerami IC-100 jest jeden problem: w przypadku rozszczelnienia się obudowy cewki papierowy karkas cewki dopasowywującej rozpada się w zastraszająco szybkim tempie, poza tym antena warta swoich pieniędzy i idealnie nadająca się na "antymiśkowe" zastosowanie, a to że wąsko się stroi nie jest aż tak dużą jej wadą ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość HARNAS

:)) realna długość anteny to jakieś 2m, ceweczka na gigantycznej sprężynie robiła resztę, antena na włóknie szklanym strojona długością kabelka rewelacyjna sprawa :) nie ma do końca pewności czy jest to 5/8 czy 7/8 fali, jedno jest pewne nie jest to "prawdziwy " ułamek 11m.

 

Twardość zupełnie mi nie przeszkadza, za to odczułem wielka zaletę ASC z którym to jak do tej pory nie miałem nic wspólnego, jak dla mnie na okoliczność potrzeby posiadania aktualnie CB to jest perfekcyjne rozwiązanie.

 

Co do rozpadającej sie cewki nic nie słyszałem, boje si ejedynie prędkości żeby mi tego " cuda" nie zwiało z dachu....

 

Ps.

 

Co jakiś czas śmigam przez Łask do Pabianic :))

Edytowane przez HARNAS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poproszę jakieś zdjęcie i najlepiej model tej anteny, bo nie słyszałem jeszcze o 5/8 fali do mobila (chyba że to był helikal lub CLC to już inna sprawa).

strojona długością kabelka

Mógłbyś to rozwinąć :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość HARNAS
Poproszę jakieś zdjęcie i najlepiej model tej anteny, bo nie słyszałem jeszcze o 5/8 fali do mobila (chyba że to był helikal lub CLC to już inna sprawa).

 

Mógłbyś to rozwinąć :?:

 

Anteny które nie posiadają "stroika" którym to można " wydłużyć" bądź "skrócić" długość fali stroi sie poprzez dopasowanie długości kabla, i ot cała tajemnica.

Co do modelu tej anteny a dokładniej jej nazwy to niestety nie podam w tym momencie, kupiłem ja jakieś 18 lat temu :) i nie bardzo pamiętam :)) zdjęcie natomiast mogę zrobić jutro i zamieszczę je tutaj.

 

Antenka wygląda mniej wjęcej tak jak PRESIDENT WA 27 :

http://allegro.pl/item455970027_antena_cb_president_wa27_vat_gwarancja.html

Edytowane przez HARNAS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
długość fali stroi sie poprzez dopasowanie długości kabla, i ot cała tajemnica

To nie żadna tajemnica tylko najprawdziwsza BZDURA :!: Widać po tym jakie masz pojęcie o antenach nadawczych, długością kabla nie dostroisz anteny a jedynie tor (linię) antenowy, a antena jak była niedostrojona tak nie jest, ten sam efekt uzyskasz stosując matcher a nie o to przecież w strojeniu chodzi. Radzę najpierw zapoznać się z fachową literaturą i publikacjami na ten temat, a nie od razu brać się do czasochłonnego i nic nie dającego cięcia kabla...

 

zdjęcie natomiast mogę zrobić jutro i zamieszczę je tutaj

Czekam ;-D

 

Antenka wygląda mniej wjęcej tak jak PRESIDENT WA 27

WA 27 to typowa antena 1/4λ, po rozwinięciu ma dokładnie 2,75m.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość HARNAS
To nie żadna tajemnica tylko najprawdziwsza BZDURA :!: Widać po tym jakie masz pojęcie o antenach nadawczych, długością kabla nie dostroisz anteny a jedynie tor (linię) antenowy, a antena jak była niedostrojona tak nie jest, ten sam efekt uzyskasz stosując matcher a nie o to przecież w strojeniu chodzi. Radzę najpierw zapoznać się z fachową literaturą i publikacjami na ten temat, a nie od razu brać się do czasochłonnego i nic nie dającego cięcia kabla...

 

 

Czekam ;-D

 

 

WA 27 to typowa antena 1/4λ, po rozwinięciu ma dokładnie 2,75m.

 

Z całym szacunkiem, prosze najpierw sprawdzić to co napisałem a nie wporwadzać ludzi czytających w błąd....

Dane techniczne anteny wyglądają tak:

 

Antena Samochodowa

 

Czestotliwosc: 26-28 MHz

 

Dlugosc fali: 5/8

 

Zysk: +5 dBi

 

Moc: 1000 W P.E.P

 

Czestotliwosc strojenia: 2000 kHz

 

Masa: 0,500 kg

 

Dlugosc anteny: 1990 mm

 

Średnica otworu mocowania: 13 mm

 

 

i jak widać z opisu który wystarczy przeczytać że długość fali anteny mobilnej WA 27 to 5/8 a rzeczywista to około 2m.... moja jak już wspominałem jest identyczna, no może ma cewkę chromowaną, co do strojenia anten i lektur dziękuję, swoje już przeczytałem a i jakąś antenę też kiedyś zestroiłem.....

Ku ścisłości matematycznej to odsyłam do szkoły choćby i podstawowej i powtórkę z ułamków. 5/8 z 11 to 6,87 m .....

 

Pozdrawiam serdecznie i życze udanych DX-ów...

 

Ps.

 

Jeżeli są nadal wątpliwości co do długości fali czy anteny zapraszam na stronę firmową PRESIDENTA http://www.president.com.pl/oferta/anteny/wa_27/

no chyba że on też sie myli co do parametrów swoich anten....

Edytowane przez HARNAS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dane techniczne anteny wyglądają tak:

Kolego ja też mogę wyprodukować taką antenę i napisać że ma np. 9/8 fali i zysk 11dB. I co z tego jak nadal będzie to elektrycznie 1/4λ i nie będzie ona miała zysku a tłumienie (czy to wyrażone w dBi czy w dBm). Wszystkie te "dane" to tylko chwyt marketingowy producentów i nie mają one wiele wspólnego z rzeczywistością. Poza tym żeby antena miała charakterystykę promieniowania jak prawdziwe 5/8λ to musi mieć promiennik o długości zbliżonej do tej długości fali, a nie tylko mega cewkę która teoretycznie ma jej dać długość 5/8λ. Poza tym anteny o długości elektrycznej 5/8λ nie da się zestroić do impedancji 50Ω - dlaczego :?: Sam odpowiedz sobie na to pytanie.

 

Ku ścisłości matematycznej to odsyłam do szkoły choćby i podstawowej i powtórkę z ułamków. 5/8 z 11 to 6,87 m .....

I dokładnie tak napisałem kilka postów wcześniej, nie do końca rozumiem w czym problem :?:

 

co do strojenia anten i lektur dziękuję, swoje już przeczytałem a i jakąś antenę też kiedyś zestroiłem.....

Widać za mało lub nieodpowiednią lekturę wybierałeś. A zestrojenie "anteny" tak że przy wyjściu z nadajnika masz VSWR bliski 1:1,0 nie jest właściwym jej zestrojeniem, a jedynie dopasowaniem impedancji nadajnika do impedancji toru fider - antena.

 

prosze najpierw sprawdzić to co napisałem a nie wporwadzać ludzi czytających w błąd....

Kto tu kogo wprowadza w błąd oddaje ocenie czytających ten wątek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość HARNAS
Kolego ja też mogę wyprodukować taką antenę i napisać że ma np. 9/8 fali i zysk 11dB. I co z tego jak nadal będzie to elektrycznie 1/4λ i nie będzie ona miała zysku a tłumienie (czy to wyrażone w dBi czy w dBm). Wszystkie te "dane" to tylko chwyt marketingowy producentów i nie mają one wiele wspólnego z rzeczywistością. Poza tym żeby antena miała charakterystykę promieniowania jak prawdziwe 5/8λ to musi mieć promiennik o długości zbliżonej do tej długości fali, a nie tylko mega cewkę która teoretycznie ma jej dać długość 5/8λ. Poza tym anteny o długości elektrycznej 5/8λ nie da się zestroić do impedancji 50Ω - dlaczego :?: Sam odpowiedz sobie na to pytanie.

 

 

I dokładnie tak napisałem kilka postów wcześniej, nie do końca rozumiem w czym problem :?:

 

 

Widać za mało lub nieodpowiednią lekturę wybierałeś. A zestrojenie "anteny" tak że przy wyjściu z nadajnika masz VSWR bliski 1:1,0 nie jest właściwym jej zestrojeniem, a jedynie dopasowaniem impedancji nadajnika do impedancji toru fider - antena.

 

 

Kto tu kogo wprowadza w błąd oddaje ocenie czytających ten wątek...

 

Upss

wymiękam, fantastyczne odkrycie !!!! szkoda że matołki produkujące anteny doceniane przez co najmniej kilku użytkowników dumnie noszące nazwę PRESIDENT nie wiedza co produkują i nie potrafią liczyć.... może podać ich do sądu ??? za wprowadzanie w błąd i sprzedaż za krótkich anten ??

sory dyskusja staje sie bez celowa, pozostaje jedynie czytających odesłać do sprawdzenia i zweryfikowania tego "steku" w innych żródłach...

Jutro chyba pojadę do sklepu ( jeżeli jeszcze istnieje ) i złoże reklamacje bo bazówka też jest jakaś dziwnie krótka :))) a pisali że 1/2 fali ehh...... ŻENADA........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pozostawię to wszystko bez komentarza, dopóki wiedza na temat CB i krótkofalarstwa większości użytkowników będzie opierała się na wiadomościach z for internetowych, książek Pana Janeczka i aukcji alledrogo, pełno będzie "fachowców" "strojących" anteny "7/8 fali o długości poniżej 1m i zysku 9 dB" (w stosunku do niewiadomo czego) za pomocą docinania kabla...

 

P.S. Firma PRESIDENT ELECTRONICS nie jest producentem anten tylko ich dystrybutorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy opłaca się kupić CB Cobra 19 Ultra III za 99zl do tego jakąś antenę np http://allegro.pl/item417656376_ante...rwis_pl.html??

 

Pytanie do kolegów którzy mieli styczność z tym radyjkiem, jak ono się sprawuje?

 

Ja was koledzy pogodzę w poście nr 1 było pytanie czy warto kupić - więc odpowiedź Nie bo to jest chłam.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość HARNAS
Ja pozostawię to wszystko bez komentarza, dopóki wiedza na temat CB i krótkofalarstwa większości użytkowników będzie opierała się na wiadomościach z for internetowych, książek Pana Janeczka i aukcji alledrogo, pełno będzie "fachowców" "strojących" anteny "7/8 fali o długości poniżej 1m i zysku 9 dB" (w stosunku do niewiadomo czego) za pomocą docinania kabla...

 

P.S. Firma PRESIDENT ELECTRONICS nie jest producentem anten tylko ich dystrybutorem.

 

Oryginalny brak komentarza... a jakie przebarwienia, może od razu 90 dB i masowa produkcja??

ŻENADA....

Kolega KOSIAD słusznie zauważa, post dotoczy opinii radia, wiec i ja odradzam ten model.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy opłaca się kupić CB Cobra 19 Ultra III za 99zl do tego jakąś antenę np http://allegro.pl/item417656376_antena_hustler_ic_100_oryginal_cbradioserwis_pl.html??

 

Pytanie do kolegów którzy mieli styczność z tym radyjkiem, jak ono się sprawuje?

 

 

Witam, prawdę mówiąc nie zgodzę się z opinią kolegów ze ten zestaw jest tandetny ponieważ sam mam taki zestaw i nie narzekam wszystko słyszę idealnie i jak pytam na radyjku jak mnie słychach nigdy nie spotkałem się z negatywną odpowiedzią. Ale każdy ma swoje zdanie. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość WAFEL

Marcin długość fizyczna i długość falowa to dwie różne sprawy. Nie denerwuj się tak i z całym szacunkiem tobie też przyda się dokształcenie.

Masz rację, anteny nie stroi się długością kabla, a co do anten bez „stroika” poproszę przykład takiej anteny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość HARNAS

Prosze uprzejmie:

Dodam że własnie o tej antenie pisałem wcześniej a kupiłem ją 18 lat temu :))

17102008.jpg

17102008_002.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HARNAS czy ta antena to nie SIRTEL SE 300 (jeżeli ma ok. 160cm.) :?:

 

a co do anten bez „stroika” poproszę przykład takiej anteny.

WAFEL takie anteny to m.in.: SIRTEL GAMMA, President Indiana i Gamma 90 i wiele wiele innych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności