Skocz do zawartości
hizo

Jedynka ciężko wchodzi na postoju przy odpalonym

Rekomendowane odpowiedzi

A ja mam pytanie co do luzów na mechanizmie wyboru biegów - odwołując się do zdjęcia, które zapodał kolega grzyb - łapiąc ten mechanizm tam gdzie narysowana zewnętrzna strzałka - nie mam luzów przód tył, jest jednak luz jak ruszam góra dół - czy tak może być czy nie ma prawa tam być luzu w żadnym kierunku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robert, na moje rozumowanie nie powinno być tam w ogóle luzu, ja mam luz i biegi wchodzą srejnio;/ a skoro wyzej jest napisane, że 1mm różnicy w położeniu śrubki to dużo, to raczej luzu nie powinno być w ogóle. Znalazłem zabierak za 50zł we Wro i chyba skorzystam i wymienię w sobotę

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy element nr 48 (dźwignia zwrotna) kwalifikuje się do wymiany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak w ogóle to co jeszcze oprócz zabieraka jest wymienne w wybieraku ? bo nie wiem czy nie opłaca się całego wybieraka kupić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś wymieniłem zabierak,

 

Ale uwaga na ten element firmy TYC (tajwan), który jest zamiennikiem 1J0711256 (zakupiony u użytkownika na popularnym serwisie aukcyjnym), on ma dwa oringi, które są za grube i za chiny nie chcą przejść,

Osobiście musiałem je podpiłować i i tak ciasno wchodziły. Przez nie można stracić z godzinę czasu (bałem się założyć oringów ze starego zabieraka).

Po założeniu luzy zniknęły więc mamy genaralnie sukces, ale:

po założeniu śruby regulacyjnej od linki co jest przykręcana do tego zabieraka w to samo miejsce co była wcześniej - wszystkie biegi wchodzą, ale trójka czasem trochę haczy. (dopiero była tylko jazda próbna).

 

Żeby ten zabierak wymienić trzeba obie linki odpiąć - przy tej drugiej odkręcamy górną nakrętkę, zdejmujemy ciężarek, potem tą śrubę co została trzeba odkręcić i dopiero linka złazi. uwaga na podkładkę pod końcówką mocowania tej linki.

 

 

Aby łatwiej założyć zabierak to warto też odkręcić uchwyt co trzyma linki do silnika (2 śruby).

 

Mam takie pytanie:

Czy regulacja jest tylko przy tej śrubie od zabieraka, czy mocowanie drugiej linki się też reguluje? (jest tam taka możliwość bo ta śruba obustronna jest wkręcana w nakrętkę prostokątną, którą można przesuwać)

Edytowane przez robertk2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć mam taki problem . mechanik wymieniał mi skrzynie biegów po wyminie nie chciała wchodzić jedynka okazało się ze źle założył przeciw wagę.Pojechałem do niego i zamiast ja założyć jak powinna być to ją wyciągnoł całkiem. czy to przeszkadza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy to przeszkadza?

przeszkadza to że dublujesz posty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy to przeszkadza?

Niby jak skoro półośka się nie kręci gdy włączasz jedynkę.

Bo mam nadzieje ze piszesz o odważniku na półośce.

"Nowa" skrzynia nie daje gwarancji że będzie lepiej...może być całkiem odwrotnie....

...sprawdz luzy przy mechanizmach-wodzikach na skrzyni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie - czy ktoś może podać praktyczny sposób regulacji linek sterowanie biegami?

 

W książce "Sam naprawiam" jest mowa o przyrządzie VAG....., którego pewnie nikt nie ma.

 

Tak jak w poście nr 65 pisałem wymieniłem zabierak, wymieniłem olej w skrzyni, ale nie jestem pewien, czy ta linka co idzie do odważnika jest w swoim starym położeniu.

 

Efekt jest taki, że jedynka wchodzi teraz dobrze i się nie zacina, natomiast bieg 3 trzeba uważać bo coś leciutko haczy jak się go wrzuca.

Podobnie wsteczny nie wchodzi zawsze bez haczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności