Skocz do zawartości
Gość tomala

ustawienie pompy wtryskowej 1,9 TDI 1Z

Rekomendowane odpowiedzi

Gość tomala

Witam

Jak ustawić początek wtrysku na pompie w silniku 1Z, gdyż po podpięciu Vaga okazało się że punkt wtrysku jest powyżej zielonej linii.

Jeśli ktoś to robił to proszę o opis jak to zrobić, gdzie odkręcić itd..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jest AFN w audi a4, ale ta sama zasada i ta sama konstrukcja, ja ustawialem ostatnio i bez problemu poszlo:

 

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=142235&highlight=ustawienie+k%B1ta+wtrysku

 

Od siebie dodam zdjecia i troche uwag:

Zaznaczasz sobie polozenie pompy rysikiem poczatkowe przed odkreceniem srub, tak zeby potem jak ruszysz zbyt mocno miec punkt odniesienia.

 

Odkrecasz 2 sruby przy kole pompy, widoczne na godz 6 i 10. Zeby kolo sie zgralo i dalo nam dostep do srub, to mozna sobie wrzucic na 5tke i popchac troche przod-tyl samochod i ustawic, druga osoba sie przy tym przydaje ktora patrzy. Mozna tez sruba centralna na czopie walu krecic i sobie ustawic, jak kto woli.

 

Zmiana-rozmiaruDSCF8503-1191163.JPG

 

Potem nr 3 i nr 4.2.

 

dscf7826resizedvh7-1191162.jpg

 

4.2.-ok-1191161.jpg

 

4.1. NIE RUSZAC !!!

 

Sruby luzujesz, takz zeby trzymaly, ale zeby nie byly odkrecone na maksa (powiedzmy o 1.5 obrotu), bo ruch pompy nawet o 0.1 mm powoduje zmiane juz widoczna w BS000, Tdi timming (vag-com) o dajmy na to 10 jednostek (przykladowo podaje tylko, chodzi o to, ze jest to cholernie dokladnie).

 

Jak ruszasz pompa w strone silnika to przyspieszasz kat, jak do siebie ciagniesz to opozniasz.

Jak juz bedziesz miec ustawiony kat jak chcesz, to dokrecasz srube nr 3, gasisz silnik i dokrecasz pozostale i to wszystko.

 

W celu latwiejszego rozruchu na zimno, najlepiej ustawic nad niebieska linia - kat statyczny wczesniejszy. Powiedzmy przy temp. paliwa 150 jednostek, 50 jednostek na kacie bedzie okej.

 

powodzenia w ustawianiu !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potrzebuje program w którym będzie odblokowany kanał 000 mam vaga coma i polskiego 4.9 ale jeden i drugi ma zablokowaną tą funkcje. robiłem diagnostyke. błędów brak a moja bestia pali dużo za dużo. 7,8/100 km przy 120 km/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności