Skocz do zawartości
skcrack

Bumper Crash Test - video

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiedziałem gdzie to wrzucić, więc jest nowy post w OT :P

 

Przeglądając YouTube natknąłem się na ciekawe filmy z jakiegoś amerykańskiego programu. Obejrzyjcie sami, wrzucam oczywiście Passata, i dla porównania Toyotę Camry (od razu jest tam Saturn Aura).

Wnioski są... nieciekawe jak dla mnie :(

http://pl.youtube.com/watch?v=psfJqCGR0Dc

http://pl.youtube.com/watch?v=KwbEBMjIeTo

Pozdrawiam, Sławek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Saturn to z betonu czy jaki ch...:] Passacina cieniutko na tym tle :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hezek

tylko ciekaw jestem jak jest przy potrąceniu pieszego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

huhhhhhh ale zonk..

 

pieszemu przy takiej prędkosci i tak najprawdopodobniej nic powaznego sie nie stanie, przy większej to i tak nie wazne co go trafi-ma małe szanse, a w razie kolizji z drugim samochodem wolałbym siedziec w toyocie ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o szok. Tamtym sie nic nie stało a b6 sie rozleciał :) ciekawe co przy predkosci 100 km.h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Struktura nad zderzakiem w passacie nie jest tak sztywna. Ciekaw jestem jak wyglądałby passat po wjechaniu w zderzak ciężarówki. Kierowca i pasażer sprasowani a przód poniżej maski i właściwy zderzak który ma pochłonąć energię uderzenia nie tknięte - przynajmniej taki nasuwa się wniosek po obejrzeniu tego testu. Brrr... Kiedyś ktos tu zamieścił zdjęcia z takiego wypadku ale z volvo. Z paskiem pewnie byłoby podobnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym temacie to bardziej chodziło o uszkodzenia typowo "parkingowe", przy małych prędkościach. Nie twierdziłem że pasek ma kiepskie wyniki w testach zderzeniowych Euro NCAP, bo wyniki te są dobre.

 

Ale jeśli chodzi o jakiś z pozoru mały incydent na parkingu, to może się okazać że szkody są bardzo wysokie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a zauważył ktoś, że napinacze pasów nie zadziałały?... zaraz po zderzeniu widać że luźno leci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności